lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek Hasta Soru ve cevapları -7-

Tüp bebek  Hasta Soru ve cevapları -7-

Soru: Açılmamış gonal f buzdolabında değil de mutfakta kalmış olsa 4 ay bir sorun olmuş olabilir mi kullanayım mı ? 2. olarak rahimin ters olması düşüğe sebep olabilir mi ? 3. yumurta rezervim az doun quıa kullanıyorum bunun bir faydası olabilir mi rezerv açısından rezervi az olan kişilerde sabah 4 toz menegon akşamda 300 gonol f yüksek degilmİ? lucrin kullanılması yanlIş değil midir?

Cevap: Gonal F in bozulup bozulmadığı bilmek zor ama son kullanma tarihi geçmediyse muhtemelen kullanabilirsiniz.Yumurtalıklarınız ne kadar ilaç gerektiriyorsa ok adar kullanılacaktır..verdiğiniz dozlar ancak yumurta üretimine yetiyor olabilir.. dok qua non un kanıtlanmış bir etkisi yok.

Soru: Erken yumurta yetmezliği var ve hastanenizde tedavi oldum ve yumurta gelişmedi fsh 30 seviyelerinde bu ay regli olmadım geçen 8.inde olmuştum akıntım var ve idrar yapma güçlüğü ve idrarda sızı var bu arada iki yıllık evliyim 33 yaşımdayım ve missed abortusum var3 tane yumurtam var geçen ay ikisi15 ve 16 mm doğal yoldan gelişti?

Cevap: Yumurta bağışını düşünmez misiniz ?

Soru: 11 ve 12. kromozomlarım da yapısal bozukluklar var ne yapmalıyız bunun tedavi şekli nedir. embriyonun gelişmesine engel midir?

Cevap: Kromozom bozukluklarının derecesi ve tipi önemli embriyolardan genetik tanı gerekebilir..genetik uzmanına danıştınız mı ?

Soru: Pazartesi günü blastokist transferi oldum bu daha avantajlı mı sizce bir de neden yine 12.gün gebelik testi isteniyor blastokist gelişmiş embriyo değil mi3 tane transfer yapıldı çikolata kistim var tek yumurtalığım yok durum nasıl sizce?

Cevap: Blastosist transferi bizim de tercih ettiğimiz doğal bir seçim yöntemi olarak kabul edilebilir.Yeterli sayıda embriyo varsa az sayıda blastosist transferi iyi bir yöntem.

Çok teşekkür ederiz Doç.Dr.Selman Laçin 

Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-1-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-2-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-3-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-4-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-5-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-6-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-8
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-9-
Tüp bebek tedavileri hasta soru ve doktor cevapları-10-
Tüp Bebek tedavileri hasta soru ve  doktor cevapları-11-

….

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ