lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde Gonal F ne kadar süre kullanılır?

Tüp bebek tedavisinde Gonal F ne kadar süre kullanılır?

Tüp bebek tedavisinde Gonal F ne kadar süre kullanılır?

Tüp bebek tedavisinde Gonal F  ne kadar süre kullanılır? Adetin 2-4. günü başlangıç  ultrasonla bakılıp  kan tahlilleri de çıkınca tüp bebek tedavisine başlanarak yumurtalıkları uyarıcı iğneler (, Puregon,  Gonal-F ,Menogon,) başlanır. İğnelerin her gün aynı saatte yapılması gerekir .Günlük doz ayarlamaları öğleden sonra belirlendiği için Gonal-F, Puregon, Menopur Menogon dozunu her gün saat 15:00-19:00 arasında yapılması istenir .

Tüp bebek tedavisinde Gonal F  ne kadar süre kullanılır?

Doktorun ultrasonla bakıp yumurtalarınızın büyümesini takip etmesine göre yaklaşık 6-7 gün kadar  adetinizin 9-10.cu gününe kadar bu yumurtalıkları uyarıcı ilaçlar kullanılır.

Gonal F ilacından sonraki işlemler;

Tüp bebek tedavisinde  yumurtalar olgunlaşıp çapı 15 mm’nin üzerinde olunca  3 veya daha fazla folikül 17 mm’nin üzerine ulaştığında ve kan da  E2 değeriniz 500 pg/ml’den fazla olunca HCG işlemi uygulanarak yumurtaların çatlaması için  çatlatma iğnesi yapılır. Bu iğnenin yapılmasındaki amaç yumurtaların çatlaması değil olgunlaşmalarını sağlamak ve çatlamadan toplamaktır. Genellikle çatlatma iğnesi HCG vurulduktan 36 saat sonra yumurtaların toplama işlemi yapılır.  HCG uygulama saatleri son derece önemlidir. Doktorun dedikleri saatlere mutlaka harfi harfine uymalısınız.

Gonal F  ilacı ne işe yarar ?

Gonal F ilacı tüp bebek tedavilerinde yumurta uyarıcı ve geliştirici olarak sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Sentetik olarak üretilmektedir. Tedaviden sonra 2-3 ay içinde vücut bu sentetik hormonu vücuttan tamamen atmaktadır.

Gonal F kaç gün kullanılır?

Gonal F kullanımı hastanın yumurta gelişimi özelliği göz önüne alınarak ayarlanır. Bazen 4 bazen 6 gün kullanılabilinir.

 

Gonal F kaç doz alınmalı?

Gonal F ilacının da dozajı doktor tarafından sizin tahlillerinizden çıkan sonuçlara göre ayarlanmaktadır. Bazen yumurta azlığında ya da tembelliğinde ileri yaş hastalarda daha yüksek dozajda kullanılabilir. Genç ve yumurta sorunu olmayan hastalarda düşük doz ve az ilaç kullanılır.

 

 

Tüp bebek tedavisinde Gonal F ne kadar süre kullanılır? konusunu  okuyanlar aşağıdaki konuları da okudular ;

Tüp bebek ilaçlarında soğuk zincir önemli mi? 

Tüp Bebek ilaçları neler, ne işe yarar ve  nasıl kullanılırlar

Tüp bebek Tedavisinin üçüncü aşaması : Yumurta çatlatma

İnanın çünkü inanç, en keskin çatlatma iğnesinden daha kuvvetli

Tüp bebek ilaçlarında dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Prof.Dr.Tayfun Bağış

Tüp bebek ilaçlarının yan etkileri

 

 

 

 

Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya sayfaları

Bu linkten Facebook  Çocuk İstiyorum sayfamıza erişebilirsiniz.
Bizi instagramda   @ciderdernek  hesabından takip edebilirsiniz. Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

 

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
BİR YORUM YAZ