lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi?

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi?

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi?

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi? Nasıl tedavi edilirler? Hanımların büyük bir çoğunluğunun yaşadığı bir sorunu ele aldık bu konuda. “Kistler.” Kayseri Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Doktorlarından Op.Dr.Özge İdem Karadağ a yönettik sorumuzu 

Özge Hanım Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi? Nasıl tedavi edilirler?

Kistler yumurtalıklarda görülen içi sıvı dolu yapılar şimdi bunların tabiî ki çeşitleri var bazen  ultrason yöntemi ile bunlar tespit edilebiliyor ve bazen içleri sıvı dolu basit kistler görülebiliyor ,bunlar hastaları genelde takip ettiğimizde adet dönemlerinde kayboluyorlar ve tıbbi açıdan hiçbir sakıncaları yok ,bir çok  bayanda olabilen ve basit şeyler .


..

Ama bazen endometrioma dediğimiz çikolata kistleri olabiliyor hastalarımızda buda gene ultrason ile tespit ettiğimiz bir hastalık tabi burada hep tüplerin yapışmasına neden olduğu için  hemde sağlam yumurtalık dokusunun azalmasına neden olduğu için  çikolata kistleri maalesef üreme üzerinde negatif etkili. Biz zaten çocuk isteyen hastalarımızın mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmelerini  böyle acil durumlarda vakit kaybetmeden zaman kaybetmeden uygun bir  birimlere ulaşmalarını öneriyoruz.  Çünkü yumurtalık dokusu vücutta sonrada oluşturulabilen bir doku değil maalesef ,her zaman bayanlar ellerindekini  tüketiyor.E tabiî ki rezerv azalması çikolata kisti gibi yapıların yumurtalığı yok etmesi sonucu bazen tüp bebekle dahi gebe kalma şansları olmayabiliyor. Bu yüzdende bu aşamayı kaçırmadan mutlaka bir an önce bu hastalarımızın üremesi için elimizden geleni yapmalıyız.

 

Bizi instagram ve facebook tan takip edin.

 

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi?  Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Kadında Kistlerin Belirtileri Nelerdir?

Yumurtalık kistleri nedir?

Yumurtalık kistleri Polikistikover neden oluşur.

Kadında Kistler Neden Olur?

Kadınlarda Kistlerin Tedavisi

Kadında Kistler Nasıl Anlaşılır?

Tüp Bebek Tedavisi ve Kistler

Endometriozis ve Çikolata Kistleri

Yumurtalık Kistlerinin tüp bebek tedavisine etkisi var mıdır?

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için  Çocuk İstiyorum formu ile iletişim kurabilir, Dernek indirimi ile tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ