lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebekte yeni teknolojiler başarıyı arttırıyor.

Tüp bebekte yeni teknolojiler başarıyı arttırıyor.

Tüp bebekte yeni teknolojiler başarıyı arttırıyor

Tüp bebekte yeni teknolojiler başarıyı arttırıyor.
Prof.Dr Volkan Noyan’ın röpörtajı :
Tüp bebek yöntemi ile döllenen dünyadaki ilk bebek, bugün 35 yaşında yetişkin bir kadın. Üstelik evli ve bir çocuk annesi. Bu da demek oluyor ki, doğal koşullarda gebelik elde edemeyen çiftler, 35 senedir tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olabiliyor. Dünyadaki tüp bebek teknolojisinin sürekli geliştiğine ve bu yöntem ile gerçekleşen başarılı doğum oranının sürekli arttığına dikkat çeken Acıbadem Adana Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Volkan Noyan, “İleri tıbbi teknik ve ileri teknoloji kullanımı ile günümüzde embriyo transferi başına ortalama % 55 gebelik ve % 40 canlı doğum gerçekleşiyor” diyor.
Halk arasında tüp bebek yöntemi olarak bilinen IVF (in vitro fertilizasyon) teknolojisi ile normal şartlarda gebelik elde edemeyen milyonlarca çift 35 senedir çocuk sahibi olabiliyor. Bilimsel açıdan çok büyük gelişmelerin yaşandığı tüp bebek yöntemiyle gebe kalma oranı bugün ortalama % 50-55’lere yükselmiş durumda.

Tüp bebekte yeni teknolojiler

Acıbadem Adana Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Volkan Noyan, tüp bebek teknolojisindeki gelişmelere dikkat çekerek, “Geçtiğimiz yıllarda embriyolar 3. günde transfer edilirken günümüzde 5. güne kadar beklenebiliyor. 5. gün embriyolarının transferinde embriyo ile rahim iç duvarı senkronizasyonu daha iyi sağlanıyor ve rahim kasılmaları azalıyor. Aynı zamanda gelişme ve tutunma potansiyeli daha yüksek embriyolar transfer edilerek, daha az sayıda embriyo transferi ile yüksek gebelik oranlarına ulaşılabiliyor” diyor. Ayrıca günümüzde tüp bebek yöntemi sadece gebe kalınamayan durumlarda değil, ailede bir tek gen hastalığı olması durumunda sağlıklı embriyo transferi ile hastalık taşımayan sağlıklı bir bebek sahibi olmak için de kullanılabiliyor. Tüp bebek tekniğindeki gelişmelerin bebek sahibi olabilme oranını sürekli arttırıyor.

 

Bizi facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

Bu konuyu okuyanlar aşagıdaki konuyu da incelediler

https://www.cocukistiyorum.com/tup-bebek-tedavisi-kac-defa-denenmelidir.html

 

 

 

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Acıbadem Adana Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr.Volkan Noyan formunu doldurunuz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ