lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadar?

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisinin ücretleri bu sene, başka bir deyişle 2014 yılında de geçen yıllara mukayese ettiğimizde çok büyük farklılıklar göstermez. 2014 yılının en büyük fark gösteren tarafı, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’dan tüp bebek tedavi raporu elde eden kişiler için oldu. Bu yıldan önce, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’dan tüp bebek raporu alan kişiler, muayenehanelere tahminen 800 tl ve 1500 tle arası bir ücret vermek durumundaydı. Ancak 2013 senesinde fark fiyatı 2500 tl olmuştur, bunun sebebi ise özel hastanelerinin fiyat farkı %200′ye çıkabilecek kadar ücret farkı sebebiyledir. Özel tüp bebek uygulayan merkezlerde ücretli olarak hasta fiyatı 4000-5500 tl arası değişen fiyatlara sahiptir.

İlaçlar, testler gibi ilave gereksinimler de hesaba katıldığında bu fiyat 6000-9000 tl’ye dek yükselebilir. Ultrason kontrolü, yumurtalıkların izlemesi  uygulanır. Olgunlaşan yumurtalar belirlenen gün ve saatte anestezi altında OPU uygulanarak alınır. Ve bu işlem de tüp bebek ücretinin içinde dahil olan hizmetlerdendir. Yumurtaların uygun laboratuvar ortamında döllenmesi IVF , döllenmiş olan embriyoların anne adayının rahmine transfer edilmesi de ilave edir.

tüp bebek tedavisi için uygulanan ilaçların fiyatları

Tüp bebek fiyatlarına neler dahildir ?

Tüp bebek tedavisinde anne adayına hangi ilaçların uygun olacağının tespit etmesi için adetin 2 günü, yapılan kan testinde yumurtalıkların rezerv vaziyeti değerlendirilir. Eğer anne adayının rezervleri iyi bir vaziyetteyse, tedavide kullanılacak ilaçların fiyatları 800- 1000 arası farklılık gösterebilir. Yumurta rezervlerinin vaziyeti uygun değilse, sayısı az ise, ana adayının yaşı ilerlemiş ise, yumurtaların uyartılması amacıyla daha fazla ilaç kullanımı gerekmektedir. Bu da ek bir gider olarak ailenin karşısına çıkar. Tüp bebek uygulamasında ilaçlar haricinde yapılacak masraflar , 2000 veya 3000 TL arası değişkenlik gösterebilir. Mikro tese uygulamasının ücreti 2000 ve 3500 TL arasında değişir. IMSI, EMBRİYOSKOP, GEBELİK AŞISI gibi kişiye uygulanacak olan kimi yollar, bazı muayenehanelerde ilave masraf olarak kişiden isteyebilir. Hastaların bu uygulamalar için ilave ücret ödemeleri gerekip gerekemediğini netlikle sorması gerekmektedir.

Burada önemli olan husus tedaviye başlarken toplam ne kadar ödeneceğinin ve bu ücrete nelerin dahil olduğunun net bir şekilde sorgulanmasıdır. Yoksa tedavinin sonunda sürpriz miktarlarda ödemelerle karşılaşmak olasıdır. Kendini ispat etmiş tüp bebek merkezlerinde hastaya tedaviye başlarken işlemler ayrıntılı bir şekilde anlatılır ve kurumsal yapı gereği sürpriz ödemeler ortaya çıkmaz.

2016-2017 tüp bebek fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz..Ayrıntılı bilgileri ÇİDER Derneğine sorunuz   0541 4551606.. çaldırın sizi arayacaklar.
 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk istiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
  1. selam sevgili hocalarim 36 yaşindayi 24 yil evliyim cocuğümüzyok sebebi sıpryi tohumcuklar olmadiğin dan dolayi normal şartlarla cocuk sahbi olmiyacami örendim ve yikildim eşimden ayrilmak ölmek ve bir türlü şeyileri düşün düm cok perişandim ama herşeye rahmen hayat devam ediyor anladim bu yuzünden sain hocalarim yardimniza ihtiyacim var nereye gideyim kime gideyim bilmedim icin bende care bu sayfada buldüm cok cocuk sahibi olmak istiyoruz eşimle bir mutlu yüvamiz var ne olur biriler bizade yardim ve yolu gosterin cocuk sahibi olmak istiyotuz esir gemede evlatlik baş vurduk bir sür porositlik uguladilar buda bir sonuc almiyecemizi bilebile bütün gerekeni yaptik ve siraya aldilar buda olur olmaz bilmiyoruz gene ne olur allahim kimseyi evlatsiz birakma bizede her kese rşk ediyorum yardim ve önerinizi bekliyorum devlet kürüşlarda tedavi olmak istiyorum

  2. yonetim dedi ki:

    Merhaba Serhat Bey .Öncelikle çok geçmiş olsun. Lütfen sayfamızda ki Çocuk İStiyorum Formunu doldurup bize yollayın. Doktorlara gösterelim size döneriz. Ayrıca lütfen daha önce hangi tedavileri gördüyseniz bize yazın..Doktorlar bilmedikleri bir şey hakkında size bilgi veremezler. yorum yapamazlar.

  3. Samir dedi ki:

    Salem Bizim bir oglumuz var daha olmur Esim istiyor bizde kararverdikki tup bebek yapaq

BİR YORUM YAZ