Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Fiyatları 2016-2017

Tüp bebek tedavisi fiyatları 2017 de ne oldu?

Tüp Bebek fiyatları her yıl Türkiye’deki enflasyon ve dünyada doların artışına göre değişiklik göstermektedir. Geçtiğimiz yıllardan bu yana dolar ve euronun artışına bağlı olarak tüp bebek tedavisi fiyatlarında  da her yıl 500 ila 1000 Tl lik bir artış ne yazık ki gözlemlenmektedir.

Tüp bebek tedavisi neden pahalı?

Tüp bebek tedavisinde kullanılan sarf malzemeler  ve tedavide kullanılan ilaçlar Laboratuar malzemeleri  tamamen yurt dışından  gelmektedir.   Özellikle özel tüp bebek merkezlerin bir bölümünün yerleri kendilerine ait olmadığından, tüp bebek tedavisinin laboratuar hijyeni çok ayrı ve özel bir masraf gerektirdiğinden  kira personel masrafları da bunun üstüne eklendiğinde  2000-2500 Tl olması gereken maliyetler 5000-6500 Tl ye kadar yükselebilmektedir.

Tüp Bebek Fiyatları 2016 yılında ne oldu?

2016 yılından sonra tüp bebek fiyatlarını daha  aşağıya düşürebilmek için en azından ilaçlarının bazılarının Türkiye de yapılabilmesi konusunda  hükümet nezdinde araştırmalar ve çalışmalar yapılmaktadır.  Tüp bebek tedavisinde kullanılan sarf ilaçlarının çok küçük bir bölümü  ( tüp bebek tedavisinde kullanılan  medyumun bir bölümü  ( halk dilinde tüpler) ve transfer aşamasında kullanılan bazı aparatlar  Türkiye de de yapılmakla birlikte tüp bebek fiyatlarını çok etkileyecek düzeyde  fiyat farkları oluşturmamaktadır.  2016 yılında tüp bebek fiyatları 4500 ila 6700 TL arasında ilça hari. olarak özel merkezlerde sunuldu. Devlet hastanelerin de raporlu olan hastalar 1500 ila 2000 TL arasında  katkı payı ödediler.

Tüp Bebek Fiyatları 2017 de ne kadar yükseldi ?

Yılın başlarında korkunç derece de yükselen euro ve dolar hem merkezlerde hemde hastalar arasında büyük bir kprku yarattı. Merkezler daha itidalli davranarak  bu suni artışı gördüler ve yıllık Tefe tüfe artışına göre %10 civarında bir zam yaptılar. 6250 olan tüp bebek tedavisi 6800 TL ye yükseldi. En yüksek rakkam buydu

Tüp bebek tedavisini nasıl daha uygun  fiyata yaptırabilirim ?

Tüp bebek tedavileri yukarıda da bahsettiğimiz gibi merkezlere göre değişmektedir. Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) özel tüp bebek merkezlerinden hastalar adına indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlar. Bu nedenle özel bir tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavisi yaptırmak isterseniz Çocuk istiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) e başvurarak daha uygun fiyata tedavi olma imkanı bulabilirsiniz. İletişim 0216 456 39 75 — 0541 455 16 06   mail adresi : info@cocukistiyorum.com
( herhangi bir ödeme yok, komisyon yok, başvuru tamamen ücretsizdir) 

Tüp Bebek Fiyatı Merkezlerde Neden Değişik ?

Tüp bebek tedavisinin fiyatı seçilen merkeze göre farklılık gösterebilir. Tüp bebek tedavilerine başlamadan önce geniş bir araştırma yapılması gerekir.. Tüp bebek programları  üreme tedavileri arasında çoğu çift için ilk ve son çare olabilir.Diğer üreme tedavileri ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler her zaman etkin olamamaktadır. Başarısızlık sonucu hem vakit kaybı hem de maddi yönden kayıplar yaşanabilir. Tüp bebek uygulaması başarısız olmuşsa karamsarlığa kapılmadan yeni bir tedaviye başlanmalıdır.

Aşağıdaki konular sizin için hayati değer taşımaktadır. Tüp bebek tedavisine başlamadan lütfen okuyunuz.

Tüp bebek hastası yönlendiren komisyon avcılarına dikkat.

Tüp bebek tedavisine başlarken  araştırdığınızda  genelde iyi merkez seçmek , doktor vb. gibi şeyler ön plana çıkarılır aşağıda bahsedeceğimiz konulara pek giren olmaz. Bu nedenle dikkatle okumanızı öneririz.

Tüp bebek tedavilerinde diğer sorunlarda olduğu gibi merkeze hasta yönlendirip merkezden hasta başına ödeme alma gibi bir çalışma söz konusu. Alınan fiyatlar kişibaşı 500 ila 1000 TL arasında olduğundan korkunç bir rekabet söz konusu olabiliyor. Bu nedenle bu insan avcıları bir çok  yöntemlere başvuruyor..İnsanların büyük gruplar halinde oluştuğu tüp bebek gruplarında Facebook ve internet sitelerindeki forumlarda tedavi görmüş hasta gibi girip belli bir doktorun tedavisini hararetle övdüğünü görebilirsiniz. Mutlaka gidin ve en iyi doktor kelimelerini kullandığını okursunuz. Bazen eski hastalar da kendi zamanlarında yaşadıkları zor durumlarını unutup ne yazık ki bu duruma alet olabiliyorlar. Bazıları da çocuk sahibi olduktan sonra tedavi oldukları doktorlarına olan minnet borçlarını ( sanki tedavi olurken onun parasını ödememiş, bedava tüp bebek yaptırmış gibi )  formlarda hastaları özellikle yönlendirerek ödemeye çalışıyor.
Unutmayınız ki ;
*Bir hastaya iyi gelen bir doktor başka bir hastaya iyi gelmeyebilir.
*Her hasta her doktordan memnun kalmayabilir. İyi iletişim kuramayabilir.
*Hastanın kendi iradesi ile tedaviye başlayacağı doktoru seçmesi gerekir.
*Ödeyeceğiniz para sizin cebinizden çıkmaktadır. Tedavi sonucunuz negatif olduğunda kimse ben seni yanlış yere yollamışım diyerek paranızı tekrar yerine koymaz.

Bir kuruluşun size  destek veriyor ise “Hangi merkeze gidersen git ben senin tedavinin başından sonuna kadar yanındayım demesi” gerekir.  Tedavi Ücreti başından bellidir. Tüp bebek tedavi süreci içinde ne kadar ödemeniz gerektiğini bilirsiniz.
Ama kurum olmayan birisi sizin adınıza bir hastaneden randevu almasına ve sizi bir doktora yönlendirmeye çalışarak konuşma arasında övmeye başlıyorsa ve fiyatlarının uygunluğundan bahsediyorsa  dikkat kesilmenizi ve araştırmalarınıza halen devam ettiğinizi belirtip hemen oradan ayrılmanızı öneririz. Eğer de sizden ücret almıyorsa ve manen destek olacağını belirtiyorsa mutlaka hasta yönlendiriyordur. Merkeze götüreceği  her hasta üzerinden anlaşmalı olarak x parasını alır. Siz hamile kalırsanız ne mutlu size, ama  tedaviden negatif bir sonuç alırsanız yanlış yönlendirildiğiniz için hayal kırıklığı  maddi kayıplarınız ve kaybolan güveniniz ile baş başa kalırsınız.

Peki normal ve indirimli fiyatları nereden öğrenebilirim?

Tüp bebek tedaviniz sırasında fiyatları ve merkezleri bütün bunlardan arınmış bağımsız bir sivil toplum kuruluşuna sorabilirsiniz. Şu anda sayfalarını okuduğunuz ÇİDER bunlardan biridir ve ne yazık ki tektir.(Diğer bütün dernekler bir özel merkezin yan kuruluşudur ve merkeze hasta sağlamak ve yönlendirmek için paravan olarak kurulmuşlardır.)

ÇİDER in  İndirim anlaşması olan merkezleri vardır. Sadece fiyatlarını söylerler ve kararı size bırakırlar.
İsterseniz tedavi okursunuz istemezseniz olmazsınız ,sizi bir doktor konusunda etki altında bırakmaya çalışmazlar.  Burada alınan indirimler hastaların imkanları dahilinde en kolay şekilde tedavi olabilmeleri içindir. İndirimler sadece hasta için kullanılır. Ne internet sitesinde ne de Facebook gruplarında hiç bir doktor için “en iyi doktor odur” ,“muhteşemdir, mutlaka ona gitmelisin” gibi kelimeler kullanılmaz, kullandırılmaz .Anlaşmalı merkezleri olsa dahi buna izin verilmez. Üyeler kullandığı zaman hemen silinir ve üyeliği sonlandırılır . Çünkü bütün doktorlar iyi olmak için çaba gösterirler,en muhteşemi diye bir şey yoktur. Daha başarılı olmak için çaba gösteren , bütün dünyayı takip eden ve yeni trendleri uygulamaya çalışan ve hamilelik başarılarını artırmaya çalışan doktorlar vardır.  Başarılarını hamile hastalarının çokluğundan, başarı istikrarından , kendisinin ve personelinin ne kadar çok hasta gelirse gelsin hastaya ilgisinin eksilmemesinden , gereksiz reklama kaçmamasından , artan  hasta memnuniyetinden  görebilirsiniz.

Tüp bebek fiyatı araştırırken içinde hangi tedavileri kapsıyor mutlaka araştırın.

Tüp bebek fiyatı neleri kapsıyor?

Ayrıca dikkatinizi çekmek istediğimiz bir konu daha var. Bazı tüp bebek merkezlerinin fiyatları size çok uygun gelerek ilginizi çekebilir. Özel bir merkezde mesela heryerde 4000 tl iken 2500 tl ye tüp bebek tedavisi gördünüz yada size bu şekilde bir bilgi geldi. .İlginizi haklı olarak çekebilir. Eger maddi imkanlarınız kısıtlı ise daha çok ilgilenirsiniz. Rapor alma durumunuz yok ise mutlaka araştırmak istersiniz. Araştırdığınız   zaman bu fiyatın içinde hangi hizmetleri kapsadığını kontrol edin. Sadece tüp bebek işlem fiyatı verip en ucuz orada gibi gösterebilirler. Her kontrolda yapılacak kan tahlilleri ve ultrason muayenesini bu fiyatın içine dahil etmezler. Sadece tüp bebek tedavisi olacak diye gittiğiniz yerde size tedaviden önce başka bir tedavi önünüze çıkabilir.

Histereskopi yada başka bir ameliyat . Durup dururken en az tüp bebek parası kadar bir miktarı önceden sizden  bu mutlaka gerekli diyerek psikolojik baskıya girebilirsiniz.. Hepsini topladığınızda hiç aklına gelmeyen bir fiyat karşınıza çıkabilir. İlaç hariç tüp bebek tedavisi ( fiyatlar sadece bir örnektir) mesela  4000 diye gittiğiniz bir merkez toplam 10.000 tl ile karşınıza çıkabilir. Bunların hepsi yaşanmış durumlardır. Hele tedaviye başladıysanız ve tamamlamak için yerine koyacak imkanınız yok ise tedavinizi yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Sizi  hem manevi hemde maddi olarak en hırpalayacak ,en zoru  ve en kötüsü de budur.

Tüp bebek te mucize nasıl olur ? 

Tüp bebek tedavilerinde mucizeler  iyi merkez, dikkatli ve çalışkan bir doktor , bilinçli personel, tecrübeli bir laboratuar , bu bütüne güvenen dikkatli hasta ile meydana gelir.

Bu bilgilerden sonra sormak istedikleriniz olursa ÇİDER Derneğini arayıp bilgi alabilirsiniz. Telefon numaraları: 02164563975  – dernek Cep : 05414551606  .Cep telefonunu çaldırmanız yeterlidir. Aramalar sıraya koyulur en kısa sürede dönülüp aranırsınız.

 

 

 

 

Bu konuyu okuyanlar bu konuları da incelediler

Tüp Bebek Fiyatları 2017 

Tese ve Mikrotese fiyatları

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadar?

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

Tüp bebek tedavi fiyatları

Tüp bebek tedavilerinin fiyatları

 

Tüp bebek tedavilerine başlamak yada tedaviler hakkında bilgi almak isterseniz Çocuk İstiyorum Danışma Formunu doldurup bize yollayabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
BİR YORUM YAZ