Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek sonuçları ne çıkmalı ,Rahim düşüklüğü ,döl yatağında myom , morfoloji bozukken hamilelik ,Tüp bebek tedavisi Hasta Soru ve Doktor Cevapları -80-

Tüp Bebek sonuçları ne çıkmalı ,Rahim düşüklüğü ,döl yatağında myom , morfoloji bozukken hamilelik ,Tüp bebek tedavisi Hasta Soru ve Doktor Cevapları -80-

Rahim agzındaki yara hamileliğe engel olur mu, daha önce yapılan tüp bebek tahlilleri kaç ay  geçerli ?,  Spermlerde Morfolojik sorun varken normal yolla gebe kalınabilir mi.? hiç spermi olmayan kişinin sorununa çözüm var mıdır ? Hamile kalanların değerleri neden değişik çıkar.? Rahimdeki miyom hamileliğe engel mi? Hamilelikte kesede bebek gözükmemesinin nedeni nedir ? Bu soruların cevaplarını doktorlarımız www.cocukistiyorum.com  üyeleri için verdi.

 

Soru: Benim iki kere  tüp bebek  oldu sonuç negatif, tüp bebekten  önce yapılan tahlillerden fsh, lh, prolaktin tahlillerinde, 3.tüp bebek  öncesi yaptırmama gerek var mı bu tedavim kısa protokl olacak, 3.tüp bebek öncesi yaptırmama gerek var mı bu tedavim kısa protokol olacak.
Cevap: Eğer testler 6 aydan daha önce yapıldıysa tekrarlamak daha doğru olabilir. daha önceki yumurtalık cevabına göre ayarlanır ancak bu testler tabi ki yol göstericidir.

 

Soru:Biz eşimle 3 senedir beraberiz ve üç sene içinde çocuğumuz olmadı ve biz doktora gidip sorunumuzun ne olduğu öğrenmek için testler yaptırdık ve dün sonuçları aldım eşimin hiç spermi yokmuş ve benim rahmim biraz aşağıya doğruymuş ve küçük tıkanıklık varmış doktorum eğer eşinde sperm olmuş olsaydı sana ameliyat yapacaktık ama şimdilik bir sorun teşkil etmiyor dedi acaba sperm olmayan kişinin sorununa çözüm var mıdır?
Cevap: Evet tese denilen bir yöntemle eşinizin testis dokusundan sperm bulunur ise çocuk sahibi olabilirsiniz.

 

Soru: tüpbebek tedavisi deneyip hamile kalan birçok arkadaşım var benim sorum ; bugün tüp bebek tedavisi transferimin 17. günü 13.günde yapılan beta 58 çıktı 2. beta 100 çıktı bugün tekrar beta alındı sonucu henüz almadım ancak yükselme oranı düşük geldi bana diğer arkadaşlarımda oranlar 80 den 350 ye atlarken bende düşük bu beni korkutuyor acaba bir şeyler ters mi gidiyor 8. günde koyu renk kanamam olmuştu 2 gün az az artık kanama yok .
Cevap: Artış hızınız yeterli heyecanlanacak bir şey yok başkalarıyla kendinizi karşılaştırmayın ne olur.

 

Soru: Doktor bey rahimde (döl yatağında) miyom olduğu görünmüştü 5. tüp bebek tutmadı bunla alakalı olabilir mi?
Cevap: Evet,olabilir.

 

Soru: Yarın iğnenin son günü ama hala regli olamadım  bu tedavimi olumsuz mu etkiler acaba.
Cevap: Hayır tedavini olumsuz etkilemez meraklanma.

 

Soru: Spermlerdeki morfolojik sorunla ilgili bilgi istiyorum.   Spermlerde morfoloji bozuksa ne olur?
Cevap: Eğer sperm morfolojisi bozuksa yumurta kabuğunu delemez dolayısı ile döllenme olmaz

 

Soru: Spermlerde Morfolojik sorun varken normal yolla gebe kalınabilir mi.
Cevap: Tabi ki kalınabilir ama olasılığı çok düşük

 

Soru: 8 defa parsiyel mol geçirdim şu an beklemedeyim tüp bebek yaptırsam  parsiyel Mol gebelik için sonuç alabilir miyim?
Cevap: tüp bebek tedavisi parsiyel mola pek çözüm olmaz.

 

Soru: Rahim ağzında 1,5-2 cm lik yaram var sizce yakılması mı yoksa dondurulması mı iyi olur? Kısırlık yani infertilite problemim var .acaba yaranın yakılmasının riski var mı? bir de seröz kistimi 8,5 cm lik ameliyatla aldırdım fakat tekrar oluştu şu anda 2,5 cm. bu kistin gebe kalmaya nasıl bir etkisi olabilir? ya da gebelik süresince ? mikro yaptıracağım zaman tekrar ameliyat mı olmam lazım?
Cevap: Yeniden ameliyata gerek yok bu bir yara yakılması ile dondurulması arasında bir fark yoktur.

 

Soru: İlk tüp bebek  denemesinde 4 tane embiryo yerleştirildi  bunlardan üç tanesi tutundu üç tane gebelik kesesi gözüktü fakat içinde bebek oluşmadı bunun nedeni ne olabilir?
Cevap: Tedaviyi tekrar deneyin bunun sebebi gebelik gelişiminin tam olmaması çoğunlukla genetik bir anomaliye dayanır.

 

Soru: Embriyo  transferi sonrası bazı doktorlar bebe aspirini veriyor bazısı ise hiç vermiyor siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? bebeğin tutunmasına bir katkısı var mı? 
Cevap: Bebeğin tutunmasına ek bir yarar sağlamadığı bilimsel olarak kanıtlandı ben kullanmıyorum.

 

Soru: Tüp bebek tedavilerinde sanal transfer ne kadar önemli?katkısı oluyor mu ?
Cevap: bu konudaki düşüncem herhangi bir faydasının bulunmadığı sonuçta ultrason altında görerek yapıyoruz transferler.

Soru: Avrupa da yaşıyorum burada Avrupa da tedavi görüyorum pco hastalığı var 3 defa aşılama oldum?
Cevap: Başka tedavisi yok çünkü pco yumurtlama zorluğu yapar.

 

 

 

 

..

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Pınar dedi ki:

    Merhabalar ben bi kez klomen kullandım 10.gun catlatma iğnesi yapıldı hamile kalamadim 2.kez uygulanma aynı tedavi sorun olurmu? Tsklr

    1. yonetim dedi ki:

      pınar hanım merhaba biz tüp bebek tedavilerinde anlaşmalı merkezlerimizde yardımcı oluyoruz şuan içinde bulunduğunuz süreçle ilgili doktorunuzdan bilgi almanız gerekiyor daha detaylı bilgi için vermiş olduğum tlf bizi arayabilirisiniz.nuray 05414551606

BİR YORUM YAZ