Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum.

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum.

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum.

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum. Merhaba ;8 yıllık evliyim, uzun süredir bebek özlemi ile yanıp tutuştuğum halde, bu mutlu haberi almam 4 hafta öncesine dayanıyor ve hamileliğim üzerinde büyük etkisi olduğuna inandığım telkin seanslarından bahsetmek istiyorum sizlere.

Daha önce 4 defa aşılama ve 1 kez tüp bebek denemiştim, başarısız bunca denemeden sonra, 2.nci tüp bebek denememi yapmaya karar verdim.

Yumurta toplama işlemine geçmeden sanırım 3-4 gün önce tüp bebek merkezinde uzman psikolojik danışman Pınar hanımla tanıştık ve ilk seansımızı yaptık.

Daha önce psikolojik yardım yada telkin olayını hiç duymamış ve denememiştim, bana ne kadar faydası olacağına dair şüphelerim vardı ama en azından bir zararı olmayacağını bildiğim için denemeye karar verdim ve az öncede bahsettiğim gibi yumurta toplama aşamasına gelmeden 3 yada 4 gün önce ilk yardımı aldım, Pınar hanım benimle konuştu, bana olumlu düşünce ve pozitif düşünme gücünün insanların hayatında ne kadar etkili olduğunu ve sürekli olumlu düşünmemin, hayatın her aşamasında, karşılaşılan her problem karşında ne kadar faydalı olacağına ve daha pek çok konuya dair bana yardımcı olacak seansına başladı.

İkinci seansım yumurtalarımın toplanacağı gün gerçekleşti ve yine Pınar hanımla görüştüm, yumurtalarımın toplanma vakti geldiğinde, kendimi bir kuş kadar hafif ve rahatlamış hissediyordum. ve inanıyordum, biliyordum ki benim ruh halimin bu kadar olumlu ve güçlü olması, bir şeyleri tetikleyecekti.

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum.

Tam 24 yumurtam toplandı ve bunların içinden 3 tanesi yerleştirildi. 3 Martta, o büyük ve mutlu günde bana verilen en güzel haberi duydum, hamileydim ve işte bende başarmıştım, sevincimi, heyecanımı, duygularımı tarif edecek kelimeleri inanın bulamıyorum.

Şu anda 8 haftalık hamileyim ve her şey, şükürler olsun yolunda gidiyor ve ben Allahın da izniyle 8 ay sonra bebeğimi kucağıma alacağım günleri de göreceğim İnşallah.

Sizlerin aracılığı ile bu duygularımı anlatmak ve doktorlarıma  sevgili hemşireme ve bana psikolojik destek ve telkin veren Duygu hanıma çok çok çok teşekkür etmek istiyorum. Sözlerimin başında belirttiğim gibi psikolojik telkin seanslarının hamileliğim üzerinde büyük olumlu etkisi olduğunu hissediyor ve tekrar teşekkür ediyorum.

Darısı bebek sahibi olmak isteyen bütün çiftlerin başına olsun diyor, bütün anne adaylarına bu yöntemi tavsiye ediyorum, sevgi ve saygılarımla…

 

D.K

Bizi facebook ta takip edin 

 

 

 

Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum. konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.

 

Meltem Büyükerdoğmuş ve ÇİDER den Tüp bebek tedavileri öncesi ve sonrası psikolojik destek

Kısırlık tedavisinde psikolojik destek

Infertiliteye (kısırlığa) bağlı stres nasıl anlaşılır ?

Tüp Bebek Stresi Ve Depresyon

Tüp Bebek Stresi Bölüm 3: Kendinizi izole olmuş mu hissediyorsunuz?

Tüp Bebek Stresi Bölüm 2: Eşiniz ile ilişkiniz konusunda duygularınız karışıyorsa

Tüp bebek Stresi Bölüm 1 : Tüm hayatınızı kısırlık sorununa mı odakladınız ? 

Tüp Bebek Stresi Bölüm 4 : Uyku, yemek ve yaşamdan zevk almama

Tek çare tüp bebek dendiğinde yaşanan panik.

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilir tüp bebek  desteği alabilirsiniz..
 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ