lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Polikistikover (PCO) Sorunu ve Alternatif Tedaviler

Polikistikover (PCO) Sorunu ve Alternatif Tedaviler

Polikistikover (PCO) Sorunu ve Alternatif Tedaviler

Polikistikover (PCO) Sorunu ve Alternatif Tedaviler. Polikistikover belirtisinde, yumurtalıklarda aşırı androjen imalatı gözlenir. Bulgular arasında aşırı tüylenme, ciltte yağlanma, sivilce oluşumu, şişmanlık, gayri muntazam veya hiç olmayan adet dönemleri, yumurtlama bozuklukları ve kısırlık gözlenebilmektedir.

Polikistikover belirtisinde androjen hormonlar miktarı artmış, yumurtlama ve adetler düzensiz veya yoktur. Polikistik Over Belirtisi, üreme çağındaki kadınları etkiler. Aşırı tüylenmenin yanı sıra, ciltte yağlanma ve sivilce oluşumu da görülür. Polikistik over sendromu kadınlarda en sık görülen hormonal bozukluktur. Bu belirtide östrojen (kadınlık hormonu) düzeyi yüksek, progesteron düzeyi düşüktür.

Polikistikover sendromunun belirtileri nelerdir?

Adet düzensizlikleri, Yumurtlama bozuklukları, kısırlık, yüksek hormon düzeyleri, yumurtalıklarda kistler , normalden iri yumurtalıklar, kronik adale ağrıları, şişmanlık ve kilo alma, insülin hormonuna karşı direnç, yüksek tansiyon, tüylenme, cilt yağlanması.

Polikistikover sendromunun nedenleri nelerdir?

Polikistikover sendromu geçtiğimiz asrın başından beri bilinen ve ile ilgili çok şey araştırılmış, yaygın olarak karşılaşılan bir muayenehanede kontrolü sağlanan bir  problem olmasına karşın nasıl oluştuğu tam olarak bilinmemektedir. Genetik nedenleri araştıran çalışmalar vardır.

Polikistikover Belirtisinin (PCOS) net tedavisi varmıdır?

Çağdaş tıpta polikistikoverin kesin tedavisi yoktur. Belirtilerin kötüleşmesinin önüne geçmek için destek tedavi uygulanır.

Polikistikover  sorununun uygulanan Tedavi Yolları nelerdir?

Bir hayli PCOS hastasında kilo verme hormonal tabloyu düzeltebilir. Ayrı olarak yumurtlamayı uyaran ilaçlar kullanılabilir, hormon tedavisi uygulanabilir ve ilaç tedavisine cevap vermeyen hastalar için elektrokoter ve lazer yardımıyla tedavi uygulanabilir.

Polikistik over  Sendromunun önerilen alternatif tedavi yolu

Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kahverengi kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde ayırıp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatılır ve ılıtılmadan içilir. On beş gün süresince aç karnına günde iki sefer içilir (öğleden önce ve öğleden sonra veya akşam). Şayet çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatmadan önce uygulayabilirsiniz. İlk onbeş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, adet bitiminden iki gün sonra on gün süresince yeniden günde iki sefer uygulanır. Soğutmadan ve ılıktan sıcak olarak içilmelidir. Soğuk içilmemelidir.
Soğan kürüne en uygun başlama vakti adet bitiminden 2-3 gün sonrasıdır.

Dikkat: Bu kürü gastirit veya ülser sıkıntısı olanlar uygulamamalıdır.
Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

**** Önemli not  :Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa kesinlikle kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. İlk olarak, bilmeniz şart olan kullanacağınız maddeye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız.

 

 

 

Polikistikover (PCO) Sorunu ve Alternatif Tedaviler konusunu okuyanlar bu sayfaları da okuyorlar

 

 

 

 

 

 

Polikistik Over PCO Diyeti   ve tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize  ulaşın
 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
BİR YORUM YAZ