lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisine devam edenler : Bu bölümdeki her şey o kadar tanıdık ki sanki kendi yazdıklarımı okur gibiydim.

Tüp Bebek Tedavisine devam edenler : Bu bölümdeki her şey o kadar tanıdık ki sanki kendi yazdıklarımı okur gibiydim.

Merhaba

Biz 6 senelik evli ve 4 senedir çocuk sahibi olmak için savaş veren bir çiftiz. 4 senedir bu konuyla uğraştığımız için bu konuyla ilgili her türlü bilgiyi değerlendiriyorum. 

Biz bu savaşa tam 4 sene evvel başladık. Önce ovulasyon takibi yapıldı. Arkasından aşılamalar. Tam 4 kez yapıldı. Sonuncusunda tuttu. Ancak hamile olduğumu öğrendikten 1 hafta sonra kanamam başladı. 1 hafta sonra ise ultrasonda keseciğin oluştuğu ama embriyonun oluşmadığı anlaşıldı. Kürtaj olmam gerekiyordu. 

Kürtajdan sonra kendimi çok tükenmiş ve ümitsiz hissettim. Birde bir rüya gördüm. Bir bebek ama benim bebeğim, kucağımda. Onu kokluyorum, yanağım yanağına değiyor. Kokusunu ve sıcaklığını gerçekten hissettim. Bunu eşimle paylaşamadım. Çünkü o dönem bu olanlardan kendini sorumlu tutuyordu. Bu rüyanın beni ne kadar kötü yaptığını anlatmama gerek yok. Bu olaydan sonra eşim çift taraflı Varikosel ameliyatı geçirdi. Sonuç %1 başarı sağlandı. Ne yapmalıyız: Tüp Bebek

Bu arada ben işten ayrılmıştım. 2 sene çalışmaya ara verdim. Bu yaptığım en büyük hataydı diyebilirim. Çünkü evde oturmak benim öz güvenimi aldı, kendimi işe yaramaz hissetmeme sebep oldu.

Kendi jinekoloğumun çalıştığı hastanenin Tüp Bebek merkezinden bilgi aldık ve karar verdik.Vücudum ilaçlara iyi karşılık verdi ve 20 tane yumurta oluştu.

10 tanesi döllendi. İkinci güne 5 tane kaldı. Onlarda doktor tabiri ile sutoplanmıştı. Ama yine de transfer ettiler. O ay regl olmam gerektiği gün regl oldum. Gönlüm olmasından yanaydı ama içimden bir his olmayacak diyordu. Sonunda büyük bir hayal kırıklığı cebimizde kar kalarak evimizin yolunu tuttuk.

Bir sene sonra tekrar denemeye karar verdik. Denemeden önce geçen sefer yapılmayan testler yapıldı. Rahim içi film çekildi, rahim içinden parça alındı ve genetik herhangi bir sorun var mı diye araştırma yapıldı. Hiç birinde sorun çıkmadı.

Bu sefer daha farklı ilaçlar kullanıldı. Eşim iğne yapmasını öğrendi. İğnelerimi bu sefer o yaptı. Yine her şey istenilen gibi oldu. 20 tane yumurta toplandı. 15 tane döllendi, 11’i sağlamdı. 5’Ii transfer edildi, 6 tanesi donduruldu. Her şey iyi gidiyordu. Bu sefer kendimi daha iyi hissediyordum. Ama yine o ay regl olmam gerektiği gün regl oldum. Doktor o kadar ümitliydi ki bana testi yaptırmamı söyledi. Tabi ki negatif. Dondurulmuşları mayıs ayında çözme kararı aldık. Ama onlarda çözüldükten sonra gelişme gösteremedi. Biz bir süre ara vermeye ve her şeyi unutmaya karar verdik. Ama pek unuttuğumuz söylenemez.

Size bu 4 senelik savaşımızı teknik olarak anlatmak istedim. 

Şu anda 6 aydır tekrar çalışmaya başladım. Kendime güvenim geri geldi. Kendimi yine güçlü hissediyorum.

Sitenizdeki doğal beslenme tüp bebek öncesi beslenme  bölümü çok ilgimi çekti. Çünkü ben başım bile ağrısa ilaç kullanmayı sevmem. Grip olunca doğal besinlerden ilaç yaparım.

Yaklaşık 1 senedir arada kesintiler olsa da her gün greyfurt+portakal sıkıp içiyoruz. Bu yaz eşim 1 aylık polen+bal kürü yaptı. Birde Mısır Çarşısından ginseng çayı aldık. Bir kutu bitene kadar içti.

Sitenizde ısırgan otunun sperm hızını arttırdığını duyunca onu içmeye başladık. Zaten bizim ailede ısırgan otu tanınan bir bitkidir. Sitenizdeki menülerden de yararlanmaya karar verdik. 5-6 ay sonra ise tekrar denemeyi düşünüyoruz. Bu zamana kadar doğal beslenme ve diğer konularda izlememiz gereken yollar hakkında yardımcı olmanızı rica ederim. Ayrıca böyle bir site açtığınız için size çok teşekkür ederim. Çünkü bu olayları yaşayanlar ancak gerçekten bir birlerinin duygularını anlayabilirler.

Sevgilerimle

 

Tüp bebek öncesi beslenme ile hamileliğe hazırlanmak için  bu form ile Dr.Murat Berksoy’a danışabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ