Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tıbben Mümkün Değildi

Tıbben Mümkün Değildi

Sevgili Sibel Hanım;

Size çok güzel bir haberim var. Şu anda 6,5 haftalık hamileyim. Ve büyük bir sabırsızlıkla,heyecanla bebeğimizi bekliyoruz. images (26)

Size kısaca hikayemizden bahsetmek istiyorum. Sitenizdeki hikayelerin hepsindeki başlangıç gibi bizde evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak istemedik. Sonrasında da planlarımızı yapıp çocuk sahibi olmaya karar verdik ve korunmayı bıraktık. Ancak 2 sene korunmamamıza rağmen sonuç yoktu ve doktorlara gitmeye başladık. Ben rutin olarak 6 aylık kontrollerimi oluyordum. Bir problem yoktu. Bunun üzerine sperm testi yaptırdık ve sonuç faciaydı. Sperm sayısı çok azdı ve bize direkt mikroenjeksiyon öneriliyordu. Eşim de ben de yıkılmıştık ve birbirimizi teselli etmeye çalışıyorduk ama üzüntümüzü de birbirimize belli etmemeye çalışıyorduk. İnanılmaz kötü günlerdi. Bunu bu duyguları yaşayanların iyi anlayacağını sanıyorum. İşte bu kötü günlerde gazete yoluyla sizlerle tanıştım. Sizlerle sanal olarak tanışmıştım ama aynı duyguları yaşayan, bizler için savaşan ve yardım etmek için ellerinden geleni yapmaya kendini adamış insanların varlığını bilmek benim için büyük destekti. Sizleri dert ortağım gibi görüyordum. Çünkü bu derdimi en yakınlarımla bile paylaşamıyordum. En acı olan da buydu. Bütün bu acılara sizin sitenizde okuduklarımla çare bulmaya çalışıyordum. Doğal beslenme ile ilgili bölümünüz en büyük destekçimdi ve sizinle tanıştığım gün bu bölümden edindiğim bütün bilgileri uygulamaya başladım eşime her sabah düzenli olarak yulaf ezmesi ve padişah macunu yedirdim ayrıca mısır çarsında bulunan ginseng tüplerinden içmeye başladı yaklaşık olarak 6-7 ay buna devam ettik.

Sonra tekrar doktora gittik Hem de bu konuda oldukça ünlü birine. Yapılan tahlil sonucunda sonuç diğerinden de kötüydü ve öneri aynıydı. MİKROENJEKSİYON. Biz bir kez daha yıkılmıştık. Ve bu olay için para biriktirmeye başladık. Acımızı bağrımıza basmış pes etmemiş ne pahasına olursa olsun her şeyi kendimiz halletmek üzere savaşmaya hazırlanmıştık. Tam bunların mücadelesini verirken son doktora gittiğimiz günlerin akabinde adet günüm geçmişti. Hiç ihtimal vermiyordum ne de olsa tıbben bu mümkün değildi. Bir hafta ,iki hafta derken psikolojik olarak hastalığımı geciktirdiğimi düşünüyordum. Bir yandan da döllenme için 1 tane spermin yeteceğini düşünüyor içimden dualar ediyordum. Neyse sonunda evde yapılan testlerden aldım ve yaptım. Çizgilerin ikisinin de çıktığını görünce çığlıklar atmaya ve hüngür hüngür ağlamaya başladım. Hemen eşimi çağırdım ve hüngür hüngür hatta katılarak ağlıyorduk. Bu inanılmaz bir şeydi. Hemen kendimizi toparlayıp doktora gittik 6,5 haftalık hamileydim. İnanamıyordum. yıllardır özlemini duyduğumuz olay gerçekti. İnanın duygularımı anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Allah herkese nasip etsin. Bu yola baş koyanlar hiçbir zaman mücadeleyi bırakmasınlar ve ümitlerini kaybetmesinler. İnanmak ve başarmak ayrılmaz iki kelime hiçbir zaman bunu unutmasınlar. Sizlere her şey için şükranlarımı göndermek istiyorum. Sizleri çok seviyoruz.

Sevgilerimle
Durucan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ