Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Minik mucizelerimin Mucizesi

Minik mucizelerimin Mucizesi

Merhaba

Minik Mucizelerimin mucizesi MURAT Bey ve Ulun Bey …


Ben 8 yıllık evli bir bayanım benim hayatım çok meşaketli geçti.Tabiki Doc Dr Ulun Uluğ ve Dr. Murat Berksoy ‘la tanışıncaya kadar.

Biz 2001 yılında evlendik ve ilk 6. aydan sonra ben bebek istemeye başladım.Tavsiye üzerine Özel bir hastanede bir doktora kontrole gittik buradaki doktor bizde bir sürü tetkik istedi bunları yaptırdıktan sonra tedaviye başladık bu arada yumurtalıkta kist oluştu çikoltala kisti dedi ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve ameliyatı loproskopiyle yaptı ve ameliyat olmadan da bu kisti patlıyacağını bu beni aralıklarla oluşacağını ama hiçbir zararının olmadığını söyledi.Benim hemile kalmamın tamamen psikolojik olduğunu söyledi ve bizi 4 yıl oyaladı.Ama benim kistlerim bir türlü geçmiyordu defalarca sormama rağmen bunun kısırlık sebebi olmadığını her şeyin normal olduğunda ısrar ediyordu.
5. senemin sonunda  çevremin tavsiyesiyle başka bir doktora gittim arada da 2 kere aşılama yapıldı fakat sonuç alamadım. Artık ümitlerim tükenmeye başlamıştı kim nederse onu yapıyordum.Bir yandan da polyancılık oynuyorduk herkese şimdilik çocuk istemediğimizi söylüyorduk.

      Bir arkadaşım başka bir özel hastanede çok iyi bir doktor var dediler.Oraya gittim benden hiçbir tetkik istendi hata var olanlarıda bunları boşuna yapılmış zaman kaybı dedi.Ona inandım ve ilk tüpbebek denememi oarda yaptım.Tedavi sırasında sadece 2 yumurta ouşmuştu ve 2 yumurta döllenmişti ikiside nakil edildi.Ama olmadı ben çok üzüldüm ve tedaviye 8 ay kadar ara verdim.Bu arada kim nederse bir umuttur diye oraya gidiyordum.

Gene çevremin çok iyi bir doktor diye tavsiye ettikleri gene başka bir özel merkezde bir doktora gittim burada 2. tüpbebek denememizi yapmak istedik fakat FSH yükselme ve başalmıştı , kistler zamanla yumurtaları azaltmıştı bu yüzden FSH sürekli yükseliyor beni şansımı azalıyordu.İlk ay tedaviyi yarım bıraktık çünkü bukadar yüksek FSH’la başarı oranı çok düşüktü.3 ay ara verdikten sonra tekrar denedik ama bu seferde 2 yumurta toplanmıştı ve sadece 1 tanesi döllenmişti.1 yumurta nakil edildi gene olmadı.

Ben inanılmaz bir bunalıma girmiştim öylekieşimden ayrılmayı bile düşündüm çünkü ben kendimi yetersiz görüyordum eşimin baba olamamasının sebebi çocuğumun olmamasına bağlıyordum eşimden hem arkadaşlarımdan bunun yanlış olduğunu söylüyorlardı ve herkes bir yandan doktor araştırıyordu.

      Birgün gittiğim bir  yerde bir bayanın tavsiyesiyle son şans olarak Alman Hastanesine‘ne gitmemi söyledi bende eşim ve arkadaşlarımla beraber Alman Hastanesine gittim.

Orada Doc. Dr. Ulun Uluğ ‘la tanıştım ama bana öyle bir tablo çizdiki ben ağlamaya başladım bana bu şartlarda yüzde 10 şansım olduğunu söyledi bunuda 2. denememi yeni yaptırdığım için 3 ay beklemem gerektiğini söyledi. O da tetkikleri gördükten sonra başalayabiliriz dedi ben daha da umutsuzluğa kapıldım fakat bana istersem bu bekleme süresinde hem zayıflatacak hemde hamileliğe hazırlanarak için özel bir diyet yaptıran Dr.MURAT BERKSOY’A yönlendirdi Murat beye gittim o kadar pozitif bir insan vardı ki karşımda hem şaşırdım hem çok sevindim bende kendisine inanılmaz güvendim. Bana bu günden itibaren yaşam sitilimi değiştireceğimi daha sağlıklı yaşayacağımı bunun getirisinindede çocuğumun olacağını söylüyordu.Ona çok güvenmeme rağmen söylediklerine inanamıyordum benden bir sürü tetkikler istedi ve ona göre bana bir beslenme programı hazırladı bende o listeye uydum ama baktımki her tahlil yaptırdığımda da düşüyordu. Hem kilo veriyor hemde hormonlarım yeniden çalışmaya başladı.

Öyleki 3 ayın sonunda FSH 8.2 ye kadar düştü bunu bir önceki doktoruma söylediğimde bana ilaç mı kullandın mı diye sordu. Hayır diyince bu bir mucize dedi.Evet bu gerçekten Murat beyin mucizesiydi ve bana artık hazırsın diyordu.Bu sefer kafamda oluşan tüm sorunları ona sordum ve bu işe Ulun Beyle devam etmek konusunda bana çok destek verdi hatta dr beyi benim yanımda aradı ve hala sende yüzde 10 mu şansı var diye sordu.Dr. beyde hayır artık tedaviye başlayabileceğimizi söyledi ama o kadar umutsuzdum ki Murat Beyin bu işe inandığı kadar bile inanmıyordum.

Dr. Ulun Beye gidince tüm kafamdaki soruları sordum oda büyük bir sabırla cevapladı daha önceki tetkiklere baktıktan sonra benden rahim filmi istedi filmi çektirdim filmde rahimde şekil bozukluğu olduğunu söyledi ve ameliyat oldum .Ameliyattan 1 ay sonrada tedaviye başladık tabi murat bet tedaviminin her aşamasında hep yanımdaydı irtibatta olarak tedaviyi destekledi.Tedavi sırasında 2 tane yumurta toplandı ama sadece 2 tanesi döllendi bunu duyunca tekrar karamsarlığa kapıldım bu seferde olmayacak dedim bunu Murat beye söyleyince Ulun Beye güven bu sefer olacak dedi.

Tahlili alıncaya kadar hiç bu olayı düşünmemeye çalıştım tahlil günü neticeyi aldığımda dondum ve sürekli ağlıyordum inanamıyordum ve gerçekten hamile miydim yoksa bir rüyamıydı neticeyi doktora söyleyince tebrik etti ve 15 gün sonra görüşelim dedi.15 gün sonra doktora gittiğimde ikiz bebeklerim olacağını duyunca daha da sevindim artık benim  2 küçük mucizem vardı.Dr. işimiz yeni başladı dedi ve gerçekten 1,5 aydan sonra kanamalarım başladı.Ben artık sırt üstü yatıyordum  kanama çoğaldıkça hastaneye gidiyor 2-3 gün yatıyor kanama azalınca eve gidiyordum bu böyle 2 ay sürdü

7. ayda doğum oldu 2 tane dünya güzeli kızım oldu isimlerini ASMİN ve AVŞİN koydum ama önümde bir engel daha vardı erken doğum olduğu için kızlarım minik mucizelerim kuvezde kalmak zorundaydı 38 gün  oarada  orada kaldılar 39 . günde bebeklerimi kucağıma aldım ama inanamıyordum gerçekten bebeklerimle beraber evime gidiyordum yoksa rüyamıydı kalkınca her şey bitecek miydi ?Hayır değildi bebeklerim benimdi bu gün düşününce bir doktorun dedikleri bu kadar mı çıkar söylediği her şey kelimesi kelimesine çıktı her evresini günü gününe bilfiil. Ben bu gün rabbime şükür ediyorum beni Dr. Ulun Uluğ ve Dr. Murat BERKSOY ‘la karşılaştırdığı için ben onlara isimleriyle değil minik mucizelerim diye söylüyorum çünkü gerçekten  birer mucizeler .Bu küçük mucizeler için yeni mucizelerin mucizelerine Doc. Dr. ULUN ULUĞ ve Dr. MURAT BERKSOY’A 


Teşekkür için kelime bulamıyorum.

Sizler iyiki varsınız İyiki sizlerle tanıştım çok teşekkürler.

Ömer –Naide BİÇER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ