Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayesi: Vazgeçmeyin.

Tüp bebek başarı hikayesi: Vazgeçmeyin.

Tüp bebek başarı hikayesi: Vazgeçmeyin.

Tüp bebek başarı hikayesi: Vazgeçmeyin. Ben şimdi tam 20 yıllık evliyim. Gitmediğim doktor kalmadı ve olmadığım ameliyatlar kalmadı . Apandis, göbek fıtığı, rahim, yumurtalıklar, bağırsaklar hepsi birbirinde yapışmış.
İki kere laparoskopi oldum tüplerimi aldılar ve tek şansın tüp bebek dediler.
Ege üniversitesinde ameliyatımı oldum. Doktor bilseydim seni ameliyata almazdım dedi.

25 yıllık doktorum bu kadar berbat bir ameliyat geçirmedim dedi. Şimdi tüp bebek şansın 100/70 tutmazsa bana gel dedi.  İlk denemede tuttu o kadar mutluluk duyduğumu tarif edemem çünkü 18 yıl hiç hamile kalmadım, nasıl davranmalı ne yapmalı hiçbir şey bilmiyordum, tarifi olmaz bir sevinç, oda gelişmedi.  8 haftalık kalp atışı durdu, kürtaj oldum.  Büyük hüsrandı, yıkıldım…
İkinci tüp bebek için kışa doğru yaptıralım dedik.  Kasım’da transfer oldu gene kan pıhtılaşması varmış, kan dolaşımı olmadığından gene hüsran ama yılmadım.

“Rabbim bana hamileliği gösterdi gene de gösterir “dedim. Kromozom tahlili kan pıhtılaşma tahlili yapıldı, 4 tane kromozom kan pıhtılaşması olduğu görüldü.

Üçüncü tedavi ye başladım ama içimde hiç sevinç vs hiçbir şey yok gittik, gene iğne tedavileri başladı 12 gün sonra İki embriyo transferi oldu. Şükür Elhamdülillah tuttu.. İki kese gözüktü, dört gözle kalp atışları duyuldu. İkisinin de kalp atışları duyulduktan sonra birisinin kalp atışları durdu. Diğeri “Ben buradayım anne “dercesine direniyordu.  Hamd olsun Allaha hamilelik döneminde güzel geçti “Şimdi hareket ediyor, şimdi hıçkırıyor derken doğum başladı. Doğduğu günden bir gün öncesine kadar pıhtılaşma iğnesi oldum.  Şükür doğum Ege üniversitesi Hastanesi’nde oldu ne yapacağım, nasıl tanışacağım kızımla derken,  beni yoğun bakıma götürdüler ve kızımı getirdiler.

Pembe yanakları vardı “Rabbbbiimm bana günü yaşattığın için teşekkür ederim, hoş geldin meleğim ben annen” dedim” ihh” dedi sanki anladı ama o kadar açtı ki hemen memeye yapıştı.   O an o kadar büyüdüm ki sanki “Arşa” çıktım. Dünya bile üstüme yıkılsa kaldıracak güçteydim.

Şimdi kızım 1 .5 yaşında . Aliye Hanım çok teşekkür ederim destek olunuz bana. Sakın kimse vazgeçmesin tedavisinden… Sonuna kadar uğraşın. Rabbim kimseyi evlat siz kucağını boş bırakmasın Amin….

G.İ.A

 

 

Çok teşekkürler sevgili arkadaşım bu güzel hikayeni bizimle paylaştığın için 🙂  ..

 

Bizi facebooktan da izleyebilirsiniz.

 

 

“Tüp bebek başarı hikayesi: Vazgeçmeyin  ” hikayesini okuyanlar aşağıdaki hikayeleri de okudular..

 

Tüp bebek başarı hikayeleri : Ümidimi Yitirmiştim.

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Artık Bende Anneyim.

Tüp bebek başarı hikayeleri..Sevinçten ağladım ,baba olacaktım.

Tüp bebek başarı hikayeleri; Ya çocukları alacağız ya da öleceksin!.

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Bir gün kesinlikle bir minik kapınızı çalacak .

Tüp bebek başarı hikayeleri bölümü bana inanılmaz moral, yola devam etme gücü ve umudu veriyordu.

Tüp bebek başarı hikayeleri ;Aşkımızın ve Sabrımızın Sonu: Hamileyim..

Devamını   Tüp bebek başarı hikayeleri sayfamızdan okuyabilirsiniz. Yüzlerce hikayemiz var. 🙂 

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ