lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Mucizelere İnanın ve Asla Vazgeçmeyin.

Mucizelere İnanın ve Asla Vazgeçmeyin.

Mucizelere inanın ve asla vazgeçmeyin.

Mucizelere inanın ve asla vazgeçmeyin.Merhabalar bende hikayemi sizinle paylaşmak istedim .
2008 yılında evlendik ve evlendiğim ilk ay hamile kaldım 23 yaşımdaydım bi oğlum oldu çok şükür hemen oldu ya ikinci çocuk ara verelim dedik 4 yıl korunduk nasıl olsa ilk çocuğumuz hemen olmuştu istediğimiz zaman yine olur diye düşündük korunmayı bıraktık ilk ay olmadı sonraki ay yine olmadı derken bir yıl bitmişti bile normal bir kadın doğum doktoruna gittik eşimde gitti sebepsiz infertilite dendi hiç bir sorun yok dediler ama içim içimi yiyordu her ay hüsranla sonuçlanan günler aylarca yumurta takibi ilaçlar derken ne yaparsak yapalım olmuyordu bi yandan da alternatif tıpta araştırmalar yapıyor ne bulduysak içiyorduk belki bu fayda eder diye tabi bir yandan da tüp bebek doktoru araştırıyordum olmazsa tüp bebek yapacağımı kafaya koymuştum rastgele Bülent hocamın sayfasına denk geldim günlerce okudum yorumlara baktım hep pozitif şeyler yazıyordu giden herkes çok memnundu aylarca hocamın sayfasını takip ettim .

Mucizelere İnanın ve Asla Vazgeçmeyin.

Bir gün tüp bebek yaparsam doktorum mutlaka Bülent hoca olmalı diyordum.
İki yıl geçti, üç yıl geçti yok olmuyordu. Aşılama yaptık hem de bir tüp bebek parası kadar ücret ödedik ama oda hüsranla sonuçlandı.  Artık umudumu kesmiş doktorlara gitmiyordum.  5.yılın sonunda hocama gitmeye karar verdik ve gittik .Tahliller rahim filmi derken her şey temiz çıktı hocam sorunumuzun olmadığını hemen tutacağını söylemişti ilaçlar OPU  derken transfer günü geldi çattı. Transfer oldum zaten aksilik bu ya 3 embriyo sağlam kalmıştı.
İkisini transfer ettik ve test gününü bekledik.  8.gün test yaptım idrarda pozitifti .Kan verdik 15 çıktı meğer kimyasal gebelikmiş hocama gittik üzülmeyin dedi olacak dedi git kafanı topla 3 ay dinlen öyle gel dedi.

3 ay sonra tekrar her şeye baştan başladık ama hiç umudum yoktu. Bu da olmaz dedim bu sefer embriyolarım güzeldi.  9  tane çıktı ve hepside sağlamdı hepsi döllendi gebelik aşısı oldum bir hafta sonra transferim yapıldı ben umutsuz tabi olmayacak diyorum eşimde aynı benim gibi tutmaz ya diyip duruyordu.

Neyse beşinci gün test yaptım dayanamayıp pozitif çıktı .Yok ya kimyasaldır dedim kan verdim sadece 8 çıktı 8 değerini görünce kimyasal olduğuna iyice inandım moralim alt üst olmuştu iki gün sonra bir daha bakalım dedik yükseldi mi diye ağlayarak test yaptım ve sonucu almadım aynı hüsranı yaşamak istemiyordum esim gidip almış sonucu koşarak geldi hamilesin diye sarıldı değerim 60 olmuştu bu sefer sevinçten ağladık eşimle 12.gün değerim tam 5.760 ti 5 yıl sonra önce Allahın sonra Bülent Hocamın vesilesiyle hamile kaldım ve kızım su anda 18 aylık bir iki ay sonra kızıma ve oğluma kardeş için kalan embriyoları transfer için tekrar hocama gideceğiz İnşallah yine olumlu sonuç alırız.

Mucizelere inanın ve asla vazgeçmeyin…

 

C.İ.G

 

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Bu konuyu okuyanlar Tüp bebek Başarı Hikayeleri sayfasındaki diğer hikayeleri de okudular..

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile kendisine ve derneğimize ulaşabilirsiniz.

[VfB id = 1]

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ