lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

O dönemleri yaşamış biri olarak bebek isteyen ama henüz kavuşamamış anneleri çok iyi anlıyorum

O dönemleri yaşamış biri olarak bebek isteyen ama henüz kavuşamamış anneleri çok iyi anlıyorum

Sibel hanım merhaba,

 

Size hikayemi yaklaşık 5 sene önce yazmıştım, ancak sitede yayınlanmadı, ya ulaşmadı ya da başka bir sebepten bilemiyorum.

 

2002-2006 yılları arasında çocuk sahibi olabilmek için çok uğraştım. Diğerlerine göre kısa da olsa tam 4 sene tüm sıkıntıları çektim, o dönemleri yaşamış biri olarak bebek isteyen ama henüz kavuşamamış anneleri çok iyi anlıyor ve çevremde bu konuda yardım isteyenlere elimden geldiğince destek oluyorum.

 

Kısaca hikayem 2002 yılında başladı, 2002 kasım ayında çocuk yapmaya karar verdik, 2003 nisan ayında hamile kaldım, haziranda ilk düşük ve çikolata kistleri ile tanışmam beraber oldu. Tedaviler derken 2004 yılı ekimde tekrar hamilelik ve aralık sonu tekrar düşük. Her ikisi de 13. Haftada… En sonunda  Cem Bey’e ( Cem Demirel) tüp bebek için yalvardım. Kendisi benim doğal yoldan hamile kalabileceğimi, tüp bebeğin gereksiz olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Sonunda ısrarlarıma dayanamadı ve 2005 ağustos ayında bir sonraki ay tüp bebek tedavisine başlamayı kararlaştırdık. Bu sırada eylül ayında ben de gene ağrı ve gecikme oluştu ve ben hayatımda yaptığım en büyük hata ile bir profesöre muayeneye gittim, araştırmalarıma göre çikolata kistlerinde uzman bir profesör olduğunu duymuştum. Kendisi beni muayene etti ve kistin büyümüş diye bana bir takım ilaçlar verdi, bunları iç bir hafta içinde regl olursun diye yolladı. Hayat boyu asla ilaç kullanmayan, gripten sürünsem bile ıhlamur içerek tedavi olmaya çalışan ben, bir sürü ilacı almayı reddettim ve tekrar Dr. Cem’e gittim. Cem bey muayene etti, o da aynı teşhisi koydu. Kist büyümüş, dedi. Ancak bir hekim olarak hiçbir olasılığı atlayamayız diyerek gebelik testi istedi, kan verdik ve mutlu son. Tekrar hamileydim. Bugün 4,5 yaşında bir kız ve 3 yaşında bir erkek çocuk annesiyim. Kızımın ilk ismi Cemre, erkek olsa Cem olacaktı. Kendisine minnettarım. Bence insanları bilinçlendirirken gerçek doktorlarla doktorculuk oynayanları da ayırt etmek gerek.

Çalışmalarınızı takdirle izliyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Y.H.P 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için  Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ