lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Prolaktin Hormonum yüksek ve Çikolata kisti ihtimalim vardı!

Prolaktin Hormonum yüksek ve Çikolata kisti ihtimalim vardı!

Sibel Hanım merhaba,

Öncelikle böyle yüce bir işe adım attığınız için sizleri tebrik ediyorum. Tedavisi biten ve süren arkadaşlardan hikayelerini istemişsiniz buna istinaden size mail göndermek istedim.

 Çider’e internet üzerinden üye oldum. 2.5 senelik evliyim ve 25 yaşındayım. Evlendiğimiz zamandan bu yana sürekli çocuk istedik yaşımızın ufak olduğu bizim için bir avantajdı ama olmadı Evlendiğimden 6 ay sonra doktora ilk kontrolüme gittim rutin hormon testlerim yapıldı. Prolaktin hormonum biraz yüksek çıktı sonra 3 ay düşürmek için uğraştık v.s. v.s. aradan 1 sene geçti artık iyice huzursuz olmuştum sorun neydi ve neden olmuyordu diye eşiminde testleri temiz çıkmıştı çünkü.
Bu bir sene sonunda bende çikolata kisti oldu ve ciddiye alınacak bir şey değil küçük dediler.

Hastane değiştirip başka bir doktora gittik benden rahim filmi istedi araştırıp ettim korka korka da olsa rahim filmini çektirdim. Rahim filmimde de her şey temiz çıktı tüpler açıktı.Doktoruma götürdüm ve o ay aşılama denedik. Ama maalesef tutmadı sonra benim yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir doktora gittim. Bu zamana kadar yapılan testlere rahim filmini her şeyi kontrol etti. Görünürde bir sorun olmadığı ama bazen çikolata kistinin gebeliği engellediğini, laporoskopi yapıp önce kistin durumu saptamamızı sonra çıkan sonuca göre hareket etmemizi önerdi. Adet tarihim beklendi ve ben laporoskopi oldum. Laporoskopi sonucuna göre tüpler imde yapışıklık vardı ve doğal yollardan çocuğumuz olmayacaktı. Aralık ayında açık çıkan tüplerim nisan ayında kapalı çıkmıştı.

Devlet hastanesinde laparoskopi olduğum için direk tüp bebeğe sevk ettiler. Tüp bebek raporuna hak kazandım. Tüplerde yapışıklık olduğundan dolayı evlilik süresinin 3 yılı doldurması beklenmiyormuş.

            Aradan 2 ay geçti özel bir kuruluşta haziran ayında ilk tüp bebek denememizi yaptık. Kendimi o kadar hazırlamıştım ki en azından tutmasa bile embriyom çok olursa dondururum bir daha ki sefere denerim diye hep umut etmiştim. Tedaviye başladık her şey başta güzeldi yumurtalar gelişti toplama esnasında sadece 4 tane yumurtam toplandı ve o gün evlilik yıl dönümümüzdü nasıl üzüldüğümü anlatamam o yumurtalardan da sadece 1 tanesi mikroenjeksiyonla döllendi onunda gelişimi normal seyretmedi ve durdu. Yani ilk tüp bebek denememizde transfer aşamasına dahi gelemedik.Kendimi çabuk toparladım ama kendimizi maddi ve manevi olarak toparlayıp tekrar yılbaşından sonra deneriz diye düşündüm.

                En son ağustos ayında adet oldum. Eylül ayında adetim gecikti. Hiç ihtimal vermedim en son artık 10 gün geçince bir test yapayım dedim nasılsa çıkmayacak ama bu güne kadar kist-imden dolayı adet sürem 23 güne kadar düşmüştü çünkü.Testi yaptım direk çift çizgi çıktı o anı anlatamam size J sonra hemen doktora gittik ne ?? nasıl?? nee oluyor diye??. Bizim yakınımızda özel bir hastaneye gittik  doktora yaşadıkları ve durumumu anlattım önce ihtimal vermedi ve kan testi yapalım dedi . Yaptık test sonucu 2072 çıktı evet hamileydim. Ultrasonda bakıldı bu değere göre kesenin gözükmesi lazım dedi yoksa tüplerde de tıkanıklık varsa dış gebelik olabilir dedi.Pazartesi testi tekrar etmemi ve sonucunun 2 ye katlanması gerekir dedi. Cumartesiden pazartesi olana kadar nasıl heyecanla geçti anlatamam. Pazartesi testi yaptım 4032 çıktı değerim ve kesemiz gözüktü çok şükür dış gebelik değildi. Şimdi 12+5 günlük hamileyim şükürler olsun J Allah nasip ederse mayıs ayında anne olacağım.

                Benim durumum bundan ibaret allah isteyen herkese bir an önce hayırlısıyla nasip etsin. Benim durumumda olan herkese moral olması isterim yazımın. . .

Ç.Y.Ş

Prolaktin hormonu ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ