Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Rabbime Şükürler Olsun

Rabbime Şükürler Olsun

Biz de sonunda başardık. Ama o kadarda kolay olmadı. 2000 yılında evlendik ikimizde 29 yaşındaydık ve hemen çocuk istiyorduk.6 ay sonra doktora gittik, eşimin sperm tahlilleri yapıldı normal çıktı. Bir süre yumurta takibi yapıldı,mart ayında rahim filmi çekildim kanallarım açık çıktı, sonra aşılama yaptırdık olmadı.Sonra vücudum yumurtayı atmadı 2 ay doğum kontrol hapı içtim.Doktorum çok stresli oldugumu söylüyordu her randevuda aglıyordum elimde degil di.Ama Allah razı olsun eşim beni hep teselli etti destek oldu.

Yani böyle 2.5 yıl geçti. Ama bu yıllar içinde beni ençok üzen şey şuydu; geçen Ramazan Bayramında memlekete gittik.Kayınvalidem seni burda bir doktora götürecegim diye tutturdu.Bende bir kaç gün sonra dönecegimizi doktora 1 defa gitmemin bir faydası olmayacagını söyledim.Zaten benim devamlı gittigim bir doktorum vardı oturdugum ilde.Bayramın 2 günü bir aile dostumuza gittik tam kalktık giderken eşim ve digerleri arabaya binmişti kayınvalidem doktor konusunu açtı :Ben iki sene daha beklerim dedi bende geri döndüm ne olacak ikisene sonra anne dedim :oğlum böylemi duracak birdaha evlendiririm dedi.ŞOK olmuştum 3 yıllık evliydim ve aramızda hiç bir problem olmamıştı. Ondan böyle bir şey beklemiyordum.

Günlerce ağladım. Kayınbabama oğlunuzu alın evlendirin ama ben babamın evine giderim dedim. Eşim ve babası beni teselli ettiler.Bu olaydan sonra doktoru bıraktım.8 ay gitmedim. (Kayınvalidem 6 ay önce vefat etti) Sonra bilgisayar alınca ÇOCUK İSTİYORUM sitesiyle tanıştım.İnanın stresimi bu sayede attım.Temmuz ayında doktoruma tekrar gittim yumurta takibi yapıldı çatlatma iğnesi yapılacagı gün muayenede rahmimde doktorum bir polip tespit etti.Beni Antalya tıp fakültesinde bir profösere gönderdi.Burda 24 temmuzda Lapraskopi ve Histereskopi oldum.Kanallarımın biri mukus şeklinde tıkalı çıktı. Doktor karın zarımda iltihap oldugunu ve yaktıgını söyledi.Hamile kalma şansın %80 dedi.21 Agustosta adet gördüm.Gonopen kullandım.Ve şimdi hamileyim. RABBİM TÜM İSTEYENLERE NASİP ETSİN. Dikenli bir yol ama yılmamak gerekiyor.

SEVGİLERİMLE
hatce

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ