lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer?

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer?

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer?

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer? Spermin yumurtayla birleşmesi çok merak edilen bir konudur. İlişkiden sonra spermlerin yumurtalıklara ulaşma süresi 10 dakikadır. 

Kadın yumurtalarının ömrü ne kadardır? 

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer sorusu kadar en çok merak edilen ikinci bir konuda  kadın yumurtalarının ömrüdür  .Kadın yumurtalarının   Yumurtaların ömrü çok kısadır ve sadece 24 saat yaşarlar.


Sperm kadın vücudunda kaç gün yaşar ?

Spermin yumurta ile birleşmesi ne kadar sürer sorusu kadar çok merak edilen üçüncü konuda spermin kadın vücüdünda ne kadar yaşayabileceği sorusudur.
Spermin yumurta ile birleşmesi süresi 10 dakika ama düzenli  olarak 28 günde adet gören sağlıklı bir hanımın normal olarak  adetin 14. gününde yumurtlama olması gerekir .Bu dönem içinde ilişki olup spermle buluşup döllenme gerçekleşirse embriyo oluşur ve bebek gelişir. Yumurta bu dönem içerisinde spermle birleşememiş ise kendiliğinden yok olur.  İlişkiden sonra spermlerin yumurtalıklara ulaşması 10 dakika süre alır .


Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer ve spermler ne kadar yaşar ?

 

Spermler kadın vücudunda, iyi ve kaliteli bir sperm ise ilişkiden sonra 48 ila 72 saat kadar yaşar. Adetin başladığı gün 1 gün olarak kabul edilir 14. gün sağlıklı olarak yumurtlamanın beklenen günüdür.Spermlerde de 48 ila 72 saat yaşadığı için çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere adetin 10 gününden itibaren gün aşırı ilişkinin hamilelik şansını en fazla yükselteceğini düşünülmektedir.

Beyler Çocuk sahibi olmak istiyorsanız eşinizin yumurtlama günlerini sizde takip etmelisiniz. Kadınlar 28 ila 30 gün arasında adet görürler.

Spermin yumurtayla birleşmesi ve Kadın yumurtası kaç saat yaşar  ?

Hanımların yumurtlama dönemleri adetlerinin 12 .ci günü ile 17.ci günleri arasındadır . Bazen erken gelişme olup 10.cu günde de olabilir. Kadın yumurtası 24 saat yaşar , erkek spermi ise 3 gün yaşar.
Adetle beraber döllenecek yumurtalar yumurtalıklardan atılır ve rahime gelince ye kadar gelişmeye başlarlar. 12.günden itibaren olgunlaşıp döllenme için hazır olurlar. 17-18 güne kadar döllenmeyen yumurtalar rahim zarı birlikte bir sonraki döllenme hazırlık için bozulur ve bir sonraki adet başlar.

Yumurtanın döllenme günü  öncesi ilişki ve gün aşırı ilişki kadının hamile kalma şansını tabi dolayısı ile sizin de baba olma şansınızı artırır.  Adetin 10-12 ve 16 günlerine dikkat ederek o günlerde ilişkiyi gerçekleştirmeye çalışmalısınız.

Spermin yumurtayla birleşmesi ne kadar sürer? konusu ile ilgilenenler aşağıdaki sayfaları da okudular;

 

Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız

Bu linkten Facebook  Çocuk İstiyorum sayfamıza erişebilirsiniz.
Bizi instagramda   @ciderdernek  hesabından takip edebilirsiniz. Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

 

 

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

 

 

.

Tüp bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
BİR YORUM YAZ