lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek fiyatları 2019

Tüp bebek fiyatları 2019

Tüp Bebek fiyatları 2019

Tüp bebek tedavisi fiyatları 2019 da ne oldu?

Tüp Bebek fiyatları her yıl Türkiye’deki enflasyon ve dünyada doların artışına göre değişiklik göstermekte. Geçtiğimiz yıllardan bu yana dolar ve euronun artışına bağlı olarak tüp bebek tedavisi fiyatları geçmiş yıllarda her yıl 500  TL ile 1000 Tl lik bir artış  gösterirken 2019 ocak ayı beklenmeden 2018 sonlarına doğru  ne yazık ki yaklaşık % 30 a yakın bir artış yapıldı. 🙁

Türkiye genelinde Tüp bebek fiyatları 7500 ila 9900 TL arasında ilaç hariç dolarak merkezler arasında değişmektedir. Hangi merkezde ne kadar olduğunu ve derneğe bu fiyatlar üzerinden ne kadar indirim uyguladıklarını derneği arayıp öğrenebilirsiniz.

Tüp bebek tedavisi neden bu kadar pahalı? 

Tüp bebek tedavisinde kullanılan sarf malzemeler  ve tedavide kullanılan ilaçlar Laboratuar malzemeleri  tamamen yurt dışından  gelmektedir.   Özellikle özel tüp bebek merkezlerin bir bölümünün yerleri kendilerine ait olmadığından, hastanelere ayrıca kira ödemektedirler tüp bebek tedavisinin laboratuar hijyeni çok ayrı ve özel bir bakım masrafı gerektirdiğinden   kira personel masrafları da bunun üstüne eklendiğinde maliyetler aynı oranda yükselebilmektedir.

Tüp bebek tedavisini nasıl daha uygun  fiyata yaptırabilirim ?

Tüp bebek tedavileri merkezlere göre değişmektedir. Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) özel tüp bebek merkezlerinden hastalar adına indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlar. Bu nedenle özel bir tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavisi yaptırmak isterseniz Çocuk istiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) e başvurarak daha uygun fiyata tedavi olma imkanı bulabilirsiniz. İletişim  0541 455 16 06   mail adresi : info@cocukistiyorum.com
( Herhangi bir ödeme yok, aidat yok,başvuru tamamen ücretsizdir çekinmeden arayabilirsiniz.) 

Dernek kanalı ile gidersem indirimli tedavi istediğimde tedavimde bir sorun olur mu?

Tüp bebek merkezleri ÇİDER derneğine hasta potansiyeli fazla olduğundan ,daha çok hasta geldiğinden belli oranda indirim uygulamaktadırlar. ÇİDER Derneği bu indirim hakkını kendi kullanmamakta direk hastalara kullandırmaktadır. Tedaviler aynı kalitede ve aynı hassasiyetle yapılmaktadır.
İndirim alındığında siz kendinizi mahcup yada 2.ci sınıf vatandaş olarak hissetmemelisiniz. Siz oraya büyük bir grubun indirim hakkına sahip hastaları olarak gitmektesiniz.

Tüp Bebek Fiyatı Merkezlerde Neden Değişik ?

Tüp bebek tedavisinin fiyatı seçilen merkeze göre farklılık gösterebilir. Tüp bebek tedavilerine başlamadan önce geniş bir araştırma yapılması gerekir.. Tüp bebek programları  üreme tedavileri arasında çoğu çift için ilk ve son çare olabilir.Diğer üreme tedavileri ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler her zaman etkin olamamaktadır. Başarısızlık sonucu hem vakit kaybı hem de maddi yönden kayıplar yaşanabilir. Tüp bebek uygulaması başarısız olmuşsa karamsarlığa kapılmadan yeni bir tedaviye başlanmalıdır.

Aşağıdaki konular sizin için hayati değer taşımaktadır. Tüp bebek tedavisine başlamadan lütfen okuyunuz.

Bu bölümü atlamadan okumanızı rica ediyoruz ;

Tüp bebek hastası yönlendiren hasta avcılarına dikkat. Tüp bebek tedavisine başlarken  araştırdığınızda  genelde iyi merkez seçmek , doktor vb. gibi şeyler ön plana çıkarılır aşağıda bahsedeceğimiz konulara pek giren olmaz. Bu nedenle dikkatle okumanızı öneririz.

Tüp bebek tedavilerinde diğer sorunlarda olduğu gibi merkeze hasta yönlendirip merkezden hasta başına ödeme alma gibi bir çalışma söz konusu. Alınan fiyatlar kişi başı 700 ila 1000 TL arasında olduğundan korkunç bir rekabet söz konusu olabiliyor. Bu nedenle bu hasta avcıları bir çok  yöntemlere başvuruyor..İnsanların büyük gruplar halinde oluştuğu tüp bebek gruplarında Facebook ve internet sitelerindeki forumlarda tedavi görmüş hasta gibi girip belli bir doktorun tedavisini hararetle övdüğünü görebilirsiniz. Mutlaka gidin ve en iyi doktor kelimelerini kullandığını okursunuz. Bazen eski hastalar da kendi zamanlarında yaşadıkları zor durumlarını unutup ne yazık ki bu duruma alet olabiliyorlar. Bazıları da çocuk sahibi olduktan sonra tedavi oldukları doktorlarına olan minnet borçlarını ( sanki tedavi olurken onun parasını ödememiş, bedava tüp bebek yaptırmış gibi )  formlarda hastaları özellikle yönlendirerek ödemeye çalışıyor.
Unutmayınız ki ;
*Bir hastaya iyi gelen bir doktor başka bir hastaya iyi gelmeyebilir.
*Her hasta her doktordan memnun kalmayabilir. İyi iletişim kuramayabilir.
*Hastanın kendi iradesi ile tedaviye başlayacağı doktoru seçmesi gerekir.
*Ödeyeceğiniz para sizin cebinizden çıkmaktadır. Tedavi sonucunuz negatif olduğunda kimse ben seni yanlış yere yollamışım diyerek paranızı tekrar yerine koymaz.

Bir kuruluşun size  destek veriyor ise “Hangi merkeze gidersen git ben senin tedavinin başından sonuna kadar yanındayım demesi” gerekir.  Tedavi Ücreti başından bellidir. Tüp bebek tedavi süreci içinde ne kadar ödemeniz gerektiğini bilirsiniz. Ama KURUM olmayan bir kişinin sizin adınıza bir hastaneden randevu almasına ve sizi bir doktora yönlendirmeye çalışarak konuşma arasında övmeye başlıyorsa ve fiyatlarının uygunluğundan bahsediyorsa  dikkat kesilmenizi ve araştırmalarınıza halen devam ettiğinizi belirtip hemen oradan ayrılmanızı öneririz.  Merkeze götüreceği  her hasta üzerinden anlaşmalı olarak x parasını alır. Siz hamile kalırsanız ne mutlu size, ama  tedaviden negatif bir sonuç alırsanız yanlış yönlendirildiğiniz için hayal kırıklığı  maddi kayıplarınız ve kaybolan güveniniz ile baş başa kalırsınız.

ÇİDER in  İndirim anlaşması olan merkezleri vardır. Sadece fiyatlarını söylerler ve kararı size bırakırlar.
İsterseniz tedavi okursunuz istemezseniz olmazsınız ,sizi bir doktor konusunda etki altında bırakmaya çalışmazlar.  Burada alınan indirimler hastaların imkanları dahilinde en kolay şekilde tedavi olabilmeleri içindir. İndirimler sadece hasta için kullanılır. Ne internet sitesinde ne de Facebook gruplarında hiç bir doktor için “en iyi doktor odur” ,“muhteşemdir, mutlaka ona gitmelisin” gibi kelimeler kullanılmaz, kullandırılmaz .Anlaşmalı merkezleri olsa dahi buna izin verilmez. Üyeler kullandığı zaman hemen silinir ve üyeliği sonlandırılır . Çünkü bütün doktorlar iyi olmak için çaba gösterirler,en muhteşemi diye bir şey yoktur. Daha başarılı olmak için çaba gösteren , bütün dünyayı takip eden ve yeni trendleri uygulamaya çalışan ve hamilelik başarılarını artırmaya çalışan doktorlar vardır.  Başarılarını hamile hastalarının çokluğundan, başarı istikrarından , kendisinin ve personelinin ne kadar çok hasta gelirse gelsin hastaya ilgisinin eksilmemesinden , gereksiz reklama kaçmamasından , artan  hasta memnuniyetinden  görebilirsiniz.

Tüp bebek fiyatı araştırırken içinde hangi tedavileri kapsıyor mutlaka inceleyin.

Tüp bebek fiyatı neleri kapsıyor?

Ayrıca dikkatinizi çekmek istediğimiz bir konu daha var. Bazı tüp bebek merkezlerinin fiyatları size çok uygun gelerek ilginizi çekebilir. Özel bir merkezde mesela her yerde 9000 TL iken 5000 TL ye tüp bebek tedavisi gördünüz yada size bu şekilde bir bilgi geldi. .İlginizi haklı olarak çekebilir. Eger maddi imkanlarınız kısıtlı ise daha çok ilgilenirsiniz. Rapor alma durumunuz yok ise mutlaka araştırmak istersiniz. Araştırdığınız   zaman bu fiyatın içinde hangi hizmetleri kapsadığını kontrol edin. Sadece tüp bebek işlem fiyatı verip en ucuz orada gibi gösterebilirler. Her kontrolde yapılacak kan tahlilleri ve ultrason muayenesini bu fiyatın içine dahil etmezler. Sadece tüp bebek tedavisi olacak diye gittiğiniz yerde size tedaviden önce başka bir tedavi önünüze çıkabilir.

Histereskopi yada başka bir ameliyat . Durup dururken en az tüp bebek parası kadar bir miktarı önceden sizden  bu mutlaka gerekli diyerek psikolojik baskıya girebilirsiniz.. Hepsini topladığınızda hiç aklına gelmeyen bir fiyat karşınıza çıkabilir. İlaç hariç tüp bebek tedavisi ( fiyatlar sadece bir örnektir) mesela 5000 diye gittiğiniz bir merkez toplam 20.000 tl ile karşınıza çıkabilir. Bunların hepsi yaşanmış durumlardır. Hele tedaviye başladıysanız ve tamamlamak için yerine koyacak imkanınız yok ise tedavinizi yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Sizi  hem manevi hemde maddi olarak en hırpalayacak ,en zoru  ve en kötüsü de budur.

Tüp bebekte mucize nasıl olur ? 

Tüp bebek tedavilerinde mucizeler iyi merkez, dikkatli ve çalışkan bir doktor , bilinçli personel, tecrübeli bir laboratuar , bu bütüne güvenen bilgili ve bilinçli hasta ile meydana gelir.

Bu bilgilerden sonra sormak istedikleriniz olursa ÇİDER Derneğini arayıp bilgi alabilirsiniz. Telefon – Dernek Cep : 05414551606  .Cep telefonunu çaldırmanız yeterlidir. Aramalar sıraya koyulur en kısa sürede dönülüp aranırsınız.

 

 

Bu sayfadan Facebook sayfamıza da geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir anlaşmalı merkezlerimizin tek tek fiyatını sorup merkez hakkında bilgi alabilir,randevu isteyebilirsiniz

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 29 YORUM
BİR YORUM YAZ