lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 169 – 14.09.2005

AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANI NİMET ÇUBUKÇU TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ ÇİDER E BÜYÜK DESTEK VERDİ.

ÇİDER artık Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığının Aile Danışma Komisyonu Üst Kurul üyesi.Aile Bütünlüğünün korunması ve kimsesiz çocuklar için çalışmalarda bulunacak.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Tüp bebek tedavilerinin devlet tarafından karşılanması ile ilgili destek arayışlarımız devam etti. 09 Eylül Cuma günü Hukuk Danışmanımız Sn.Belma Sekmen Satır ile birlikte saat 11.30 da Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sn.Nimet Çubukçu’yu makamında ziyaret ettik. Toplantılarımızın raporları ile ilgili çok kalın bir klasör çalışmalarımızı kendisine sunduk ve ailenin bütünlüğüne destek adına çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere de destek verilmesi gerektiğini belirterek kendisinden bu konuda yardımlarını beklediğimizi belirttik. Toplantılarımız ile ilgili raporları ve klasörleri dikkatle inceledi ve toplantılara katılımların çokluğundan çok etkilendiğini belirterek,Çider’le ilgili Sağlık Bakanı ile görüşme yağacağını en kısa zamanda Sağlık Bakanlığı ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı ile birlikte ortak üçlü işbirliği protokolu yapılmasını isteyeceğini böylelikle Çiderin çalışmalarının daha güçlü ve etkin olmasını sağlayabileceklerini belirtti.Çider’in internet sitesinin kuruluşundan beri takip ettiğini; ilk basında site ile ilgili çıkan haberlerin hepsini okuduğunu ve hatırladığını anlatan Sn.Nimet Çubukçu çalışmalarımızı çok olumlu bulduğunu söyledi.Bu beni ve Belma Hanım’ı gerçekten çok onurlandırdı.Çocuk sahibi olmak isteyenlerin sosyal ve maddi açıdan büyük sıkıntıda olduklarını bu sorunun tedavilerin ödenmesi ile hızla aşılabileceğini anlattım. Tedaviler ile ilgili ayrıntılı bilgiler sordu. Ben ayrıca Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin tedavilerin yanı sıra toplumuzda başka bir sorun olan evlat edinme ve terkedilmiş bebeklerle ilgili bazı projelerde de olmaktan mutluluk duyacaklarını söyledim. Konuya hakimiyetinden gerçekten çok etkilendiğimi belirtmem gerekiyor. Bana Bakanlığın 5 kişiden oluşan Aile Araştırma Danışma Komisyonu üst kurulunda görev yapıp yapamayacağımı sordu.Ayda Bende eğer bu konularda yardımcı olabilirsek Çider olarak da sahsım olarak da çok gurur duyacağımızı belirttim.Hemen ismimi yazdırdı ve bu konuda davetin çok yakında tarafıma ulaşacağını belirtti. Bir toplantımıza davet ettim ,gelip bu sorunu yaşayan kişileri lütfen psikolojik ve maddi açıdan yaşadıklarını gözlerinizle görün ortamı hissedin dedim.Seve seve katılırım çok mutlu olurum dedi.Çalışmalardan kendilerinin de haberdar edilmesini söyledikten sonra teşekkür ederek yanından ayrıldık.

Bakanlığın kapısından çıkarken çok mutluydum.Çider sabırla ve kararlılıkla toplantılarına devam etmişti.Sağlık Bakanlığı ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı ile üçlü protokol imzalayacaktı.Toplantıları daha ayrıntılı ve daha çok konuda eğitime ve bilgilendirmeye yönelik geçebilecekti.Dernek olarak Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığının Aile Araştırma ve Danışma Komisyonunun üst kurulundaydı.Artık sabahlara kadar bilgisayarın önünde çalışmalarının toz toprak içinde şehirden şehire koşmanın ve herkesin eksiksiz dertlerini dinleyip çözmeye çalışmanın mükafatını da görmeye başlamıştı..Sanırım bu biraz hak ettiği saygıydı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ