Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 126 – 22.06.2004

19 HAZİRAN CUMARTESİ GUNU ANKARA TÜP BEBEK MERKEZİ İLE BİRLİKTEYDİK.

Haziran ayında Dünya İnfertilite ayı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye de dernek olarak yaptığımız toplantılarımızın sonuncusunu Ankara da Ankara Tüp Bebek Merkezi ile yaptık.Balgat ta yeni açılan otelde yeni ve modern salonunda yaklaşık 85 kişi saat 13.30 dan 16.30 a kadar sorular soruldu ve cevapları alındı. Merkezin başkanı Dr.Ahmet Zeki Isık Dünya İnfertilite ayının önemi ,Merkezlerini anlatan konuşması ve daha sonra merkezlerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili yurtdışına sundukları embiryo çalışmaları ile ilgili önemli bilgileri bizimle paylaştı. Toplantının sonunda toplantıya katılan 12 kişi 1500 usd den tüp bebek tedavisi kazandılar.Geri kalan katılanlar ise yıl sonuna kadar isterlerse derneğe müracaat ederek 1850 usd den Ankara Tüp bebek Merkezinde tedavi görebilecekler.Derneğimizin uzman hekimi Dr. Celalettin Örnek Tüp bebek konusunda sık sık düşündüğümüz bazı şeylerin dogrusu yada yanlışı nedir onlara açıklık getirdi. Bende her zamanki gibi çalışmalarımızı ve son aşamamız olan Tedavilerin taksitlendirilmesi konusunu anlattım .Toplantının sonunda Ankara Tüp Bebek Merkezi ile birlikte ayrı bir toplantı yaptık.Yani yapılanmamız ve taksitlendirme konusunda elimizden geldiği kadarı ile kendilerini aydınlatmaya çalıştık .Kendilerine çok teşekkür ederiz .Bizi gerçekten çok güzel ağırladılar.Toplantımız ile ilgili resimlere yarın siteden ulaşabilirsiniz.

 

DÜNYA İNFERTİLİTE AYI NEDENİ İLE 27 HAZİRANDA ALMANYA BERLİN’DE OLACAĞIZ.

Her yıl yapılan Dünya Hasta Liderleri toplantısına bu yılda cocukistiyorum.com internet sitesinin faaliyetlerini ve derneğin çalışmalarını anlatmak üzere davet edildim.Taksitli tedaviler konusu toplantıya katılan ülkeler tarafında oldukça ilgi ile karşılandı. Ve bunu paylaşmak için delegelere 26 Haziran Cumartesi günü çalışmalarımızı anlatmak için davet geldi.Dr:Celalettin Örnek ile birlikte iki gün süren bu toplantıya katılacağız.Almanya söz konusu olunca orada yaşayan internet üyelerimizin de olması bizim hazır gitmişken onlarla da buluşalım ve beraber olalım fikrini doğurdu.27 Haziran Pazar günü saat 13.00 de Berlin de Eğlence Merkezi Şato’unu salonunda üyelerimizle birlikte olacağız.Toplantı için Berlin e gelen Kadıköy Şifa Hastanesinden Dr.Aytug Kolankaya da bizimle toplantıda birlikte olacak.Dostlarımızla birlikte güzel bir gün geçireceğimizi düşünüyoruz.

Bu arada küçük kızım da burada birlikte kalabileceği kimse olamadığı ve babası cok erken ise gidip gece geç gelebildiğinden benimle birlikte 4 gün gelmek zorunda kaldı.Tabi ben toplantıya katılırken onun tek basına ne yapacağı bende günlerce büyük stres yarattı.Danışmanımız Mustafa Bey ben salonun dışında onunla beraber oturur onunla ilgilenirim dedi.ama bu arada ne oldu biliyor musunuz bunu mutlaka yazmak zorundayım.

Ben kara kara düşünürken bir bayan telefon etti ve aslında Almanya nın Berlin kentinde yaşadığını Temmuzda tekrar oraya dönmeyi düşündüğünü Tüp bebek tedavisi için bir türlü karar veremediğini anlattı. Bende

-Aaa bizde 24 ün de Berlin e gidiyoruz dedim ve ondan ben toplantıdayken Melissa ya göz kulak olabilecek güvenilir birisi olup olmadığını sordum. Tatilde bir yuva öğretmeni olabilir mesela dedim. Kardeşimin esi bakabilir dedi. O yuva öğretmeni dedi!!! Sonra da şimdi o hem Melissa’ya bakıp hem de sizin toplantı işlerinizi takip edip halledemez bende sizinle geliyorum dedi…Ben Melissa’ya bakarım o toplantı organizasyonunu ayarlar yada ben toplantı işine bakarım Figen Melissa’ya bakar dedi.Ben ayrıca belirteyim aynı zamanda pedagogum dedi. Olabilir mi böyle bir şey arkadaşlar ama oldu işte…İnanamadım.

Toplantı yapacağımız yeri onlar buldu. Kardeşi her yere gitti konuştu.Salonu gördü.Kardeşini eşi başka başka yerleri aradı. Berlin’de resmen seferber oldular. Benimle aynı uçağa kızcağız kendi parasıyla yer aldı ve bana yardım etmek için Melissa’ya bakmak için Berlin’e geliyor.Sanırım bu da Melissa nın şansı..Böyle en ufak bir menfaat düşünmeden yardım elini uzatan dostlara sahip olmak insanı ne kadar mutlu ediyor bilemezsiniz.İşte bu diyorsunuz!!! İşte bu!!!İnsan olmak bu….

 

Almanya da yaşayan bir çok arkadaşımıza Berlin mesafesi yüzünden ne yazık ki tam ulaşamayacağız ama orada onların soluduğu aynı havayı solumak bile bize iyi gelecektir eminim.

 

03 TEMMUZ DA BURSA DA SORANUS TÜP BEBEK MERKEZİ İLE BİRLİKTE OLACAĞIZ.

 

Yazın en son toplantısını 03 Temmuz da Bursa da yeni açılan Soranus Tüp bebek Merkezi ile yapacağız.Nefis bir yaz toplantısına tüm Bursa’lı üyelerimizi bekliyoruz.

 

 

Her şey gölünüzce olsun.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ