Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Mini tüp bebek uygulaması daha az maliyetli getiriyor.

Mini tüp bebek uygulaması daha az maliyetli getiriyor.
Mini tüp bebek yöntemi normal tüp bebek tedavisinden daha değişiktir. Mini tüp bebek ile hastaya normal tüp bebek tedavisinden daha düşük oranlarda ilaç kullanılarak yumurtaların kaliteli olması sağlanır. Düşük dozlar ile olgunlaştırılan yumurtaların daha sonra mikroenjeksiyon uygulaması yapılır. Döllenen yumurtalar  rahime transfer edilir..

Mini Tüp Bebek Kimlere Uygulanır ?

Yaşı ilerlemiş bayanlarda kullanılan bir yöntemdir .Mini tüp bebek genellikle ilaçların dozlarının fazla kullanıldığında hastada yumurta gelişmemesinde durumlarında uygulanan ve oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Kullanılan ilaçların dozunun az olması da yumurtalık kalitesinde artış sağlar.

Mini Tüp Bebek Nasıl Uygulanır ?

Düzenli adet gören ancak hamile kalamayan kadınlar mini tüp bebek  yöntemi ile kolaylıkla hamile kalabilmektedir. Aynı klasik tüp bebek yöntemleri gibi reglinin 3. Günü uygulanmaya başlanır. Kullanılan ilaçların sayesinde yumurtalarda yaklaşık 10mm büyüklüğe bazı hastalarda ise daha fazla büyüyen yumurtaya ulaşılır. İlaçlar ile yükselen FSH hormonu ile yumurtaların uyarılması ve 4 gün süren bir tedavi ile yumurtaların toplanması gerçekleştirilir.

Aynı zamanda mini tüp bebek diğer tedavilere oranla maliyet açısından neredeyse % 40 daha  azdır.
Prof.Dr. Bülent Tıraş
Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ