Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 13 – 21.01.2002

Merhaba;

Her şey sıcağı sıcağına size anlatmalıyım.. Aslında bu yazıyı Cumartesi gecesi eve döndükten sonra yazdım ama resimlerle yayınlamak istediğim için yayınlamadım. Pazartesi günü resimleri alabileceğim salı günü onları görebileceksiniz. Bir sürü resim çektik… Bakınca sanki kendinizi orada hissedebilirsiniz.. İnşallah hepsi güzel çıkmıştır da size mahcup olmam.İşte yazım.:

Merhaba.. Merhaba… Merhabaaaaa..

İçim sürekli Oleeee Oleoleole… diye sevinçten bağırıyor.. Allahım nasılda son derece hareketli bir gecen hafta yaşadık..İstanbul Memorial Hastanesinin Ani iptali, rezervasyon değişiklikleri, yeni iletişimler…Büyük bir heyecan, Ama ne oldu, İste hepsini atlattik .Hem de alnımızın akıyla ,son derece düzgün bir şekilde.Ve başarıyla… Oleeee Oleoleole…

Toplantıya katılım şaşırtıcı bir şekilde tam beklediğimiz gibiydi. Herkes sitesine Cocukistiyorum.com ‘a sahip çıkmıştı. Katılım fazlaydı. Salonu ve salonun dışındaki koridoru tam doldurduk. Toplantıda Eurofertil Üreme Sağlığı Merkezi çok iyiydi..Ekibin Direktörü Dr.Hakan Özörnek konularına çok hakim ve konuşmalarında çok dürüst ve çok mütevazi idi.. Konuşmaları reklam kokmuyordu bilgilendirmeyi amaçlamışlardı.Bir iptal ertesi gelmeyi kabul ettikleri için bütün salonun sempatisini müthiş topladılar.Herkes ilgiyle kendilerini dinledi.Toplantı bitiminde Yapmış oldukları jest salondakiler tarafından alkışlandı. 3 ay sonra onlarla tekrar cok daha geniş kapsamlı bir toplantı yapma konusunu salondakilerle hep beraber kararlaştırdık.

Duygu ve iletişim yoğunluğunun ve sevginin bu kadar elle tutulur şekilde salonda olması inanın göz yaşartıcıydı..Başka şehirlerden gelemeyenler İstanbul da ki akrabalarını dinleyici olarak göndererek destek için mutlak katılımı sağlamışlardı.

Saat 13.00 civarında sürpriz bir şekilde gazeteciler geldiler..Evet basına haber vermiştik ama Sürpriz bu kadar fazla gazeteci beklemiyorduk:.Gerçekte toplantıya Basının ilgisi çok fazlaydı..Bütün gazetelerden muhabirler gelmişlerdi.Sanırım Salonu ve kalabalığı görünce ilgileri fazlalaştı. Ve Yaklaşık bir saat hepsi ile ayrı ayrı ve birlikte adeta basın toplantısı yaptım. Amaçlarımızı ve su an geldiğimiz noktayı ve hedeflerimizi anlattım.Bu hafta içinde bir çok gazetede bizi görebilirsiniz..

Toplantıda Eurofertil Üreme Sağlığı Merkezi çok iyiydi.. Ekibin Direktörü Dr.Hakan Özörnek konularına çok hakim ve konuşmalarında çok dürüst ve çok mütevazi idi.. Konuşmaları reklam kokmuyordu bilgilendirmeyi amaçlamışlardı.Bir iptal ertesi gelmeyi kabul ettikleri için bütün salonun sempatisini müthiş topladılar.Herkes ilgiyle kendilerini dinledi.Toplantı bitiminde Yapmış oldukları jest salondakiler tarafından alkışlandı. 3 ay sonra onlarla tekrar cok daha geniş kapsamlı bir toplantı yapma konusunu salondakilerle hep beraber kararlaştırdık.Eurofertil ile ilgili yazımı ana sayfadan bakıp mutlaka okumalısınız..

Toplantının sonrasında daha önceden kararlaştırdığımız gibi Dayanışma Kulübü üyeleri ile Galata Meyhanesine gittik ama önce…

Etap Marmara’dan çıktıktan sonra grup halinde biraz yürüdük..Soğuk olmayan çok güzel bir geceydi..Ya da öye değildi ama biz öyle sanıyorduk.. Hepimiz toplantının güzel geçmesinden dolayı çok mutluyduk. Sanki sınıf geçmiş gibi hissediyorduk kendimizi.Uzun zamandır (yıllardır)böyle bir gece geçirmemiştim..Biraz sonra arkadaşlarımızın hemen hepsinin aynı duyguyu paylaştığını gördüm. İtiraf ettiler… yıllardır bu kadar huzurla yürümedik ve böyle gece geçirmedik. Deşarj olmuştuk… bütün elektriğimiz ve stresimiz gitmişti.Yolun yarısında açlıktan yemek yemeğe gitmeden kestane aldık. Yolu biraz uzattık Loto oynadık…3,5 trilyonla kaç kişiye tüp bebek yaptırabileceğimizi hesapladık…İnşallah çıkar diye dualar ettik.. Neden sonra meyhanenin önüne gelince henüz kapalı olan meyhane bize kapılarını açtı…gittiğimiz yer dar bir sokakta eski bir evin girişi ve Dışı koyu kahve rengi kapının iki yanında cumbalı pencereler pencerelerin önünde saksılarda çiçekler…eve giriyormuşsunuz havası vermişler. İçerisi küçük ve sıcak . Yemekleri güzeldi..Müzik güzeldi. Herkes şarki söylemeye ve yerinde yada ayakta oynamaya gelmişti.. Ayakta ancak sandalyenizden kalkarak oynayabilirsiniz. O kadar küçük bir yer..Tahminimizden kalabalık gittiğimiz içinde masalarımızı birleştirdik,sandalyelerimizi birleştirdik. Daha fazla kişiye yer açabilmek için.Çok güzel bir gece idi..Avazımız çıktığı kadar bağırdık. Şarkı söyledik.söyledik. müziğin dinlenme arasında bile biz susmadık…. Sonra bu grubu bozmamak için bundan böyle bütün toplantılara bu grupla iştirak etmeye karar verdik. Nereye gidersek gidelim en az otuz kişi birlikte gideceğiz.Otobüsle gidersek otobüs kapatacağız.Trenle gidersek vagon kiralayacağız.. öyle işte öyle karar verdik..

Aramıza daha fazla kişi katılacak grup büyüyecek bundan sonra her yeri Anadolu’yu bile hep beraber dolaşacağız.

Gecenin en kötü yanı Bize yemeğe yetişmeye çalışan webmaster imizin gelirken aceleden kaza yapmış olduğunu duymamızdı..Allah tan yalnız arabada hasar varmış..Ona buradan tekrar geçmiş olsun diyoruz… Bir daha ki yemekte onu evinden alıp kendimiz götüreceğiz..

Şimdi diyeceksiniz ki.. Eee.. kardeşim sen Dernek olmak için adım attın Toplantıda neler konustunuz onları anlat gittiğin yerleri degil..onlardan bana ne…bana ne senin meyhanenden burada gidemiyenler var..

Ama özür dilerim anlatmam gerekiyordu.. Böyle bir şey benim içimde kalamazdı…

FİNANSAL KONULAR

Toplantıda finansal konulara ilişkin sorunları toplantı gündeminin yoğunluğundan detaylı bir şekilde konuşma olanağı olmadı. Bunu finansal kuruluşlara konuyu götürüp tartışacağız ve bu bilgileri sizinle paylaşıp ortak karar alacağız. Bununla ilgili bir mail ağı kuracağız.

Bu site hepimizinse kararları da ortak almamız gerekiyor.Aramızdaki finansal kuruluşlarda çalışanlar ve ağı kurmayı amaçlıyoruz.

DİĞER TOPLANTILAR

Önümüzdeki Hafta Ankara da toplantımız var. 26 Ocak’ta Ankara ve Çevre illerden gene güzel bir katılım bekliyoruz. Zaten İstanbul’dan bizde kalabalık geliyoruz..

  • 09 Şubat’ta Etap Marmara da Amerikan Hastanesi Konuk Hastanemiz.
  • 16 Şubat’ta İzmir de Özel Ege Tüp Bebek Hastanesi konuğumuz olacak.
  • 02 Mart’ta İstanbul ‘da Yaş günümüzü Dernek olmamızı, İngilizce Bölümümüzün açılışını ve 200.000. ziyareti kutlayacağız.

Kutlanacak çok şey var görüyorsunuz. Bize bugüne kadar bilgi tanıtım katkılarıyla destek vermiş olan bütün Hastane,yazılı görsel basına teşekkürlerimizi plaketlerle ileteceğiz.Sitemizin sevgili Dayanışma kulübü üyelerinin içinden 2001 yılı içinden “En “leri (En mücadeleci,en araştırmacı,en olgun..en güleryüzlü vs..)madalyalar vereceğiz ve bunu her yıl tekrarlayacağız..

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Bu hafta aramıza yeni bir psikolojik danışman katılacak..Sohbet odasında haftanın belli günlerinde bizimle sohbet edecek bunu hafta içinde ana sayfada yayınlayacağım.

Bu sefer yazım kısa oldu..Ama çok güzel gelişmelerle önümüzdeki hafta sizinle beraber olacağım.Beni takip edin…

Beni aramak isteyenler 0216 455 50 21- 0532 316 79 13 den ulaşabilirler..eğer cevap vermiyorsa daha sonra tekrar denemelisiniz. Çünkü ya bir toplantıdayımdır yada kızım uyuyordur..

Hepinize kucak dolusu sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ