Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 106 – 29.02.2004

İSTANBUL MEMORİAL HASTANESİNİN TOPLANTISI TAM 6 SAAT SÜRDÜ VE ADETA ……..

 

Evet adeta kimse yerinde kıpırdamadı…

Toplantılarımız arka arkaya olunca biz Dernek ve çocuk istiyorum .com ekibinin telaşı ve heyecan
hiç dinmiyor bir türlü ..Rezervasyonlar ,toplantı kayıtları,yeni üyeler, eski üyelerin
Yenilenme işlemleri ile büromuzda yürekler ağızda tam bir fırtına esiyor.

İstanbul her zaman toplantılarda çok vefalıdır. Hiçbir zaman ne derneği yalnız bırakır nede siteyi.. motor gibi hep başı çeker..Herkese çok teşekkür diyorum.

Toplantı öncesi tabi ki biz ekip olarak Cansın Sibel,Serap,Emine,Nuray,Hazal,daha sonra Adem,muko hep yönetim masasında toparlandık. Halitc de eşiyle gelmişti. Onların gelmesine de çok sevindim. Mese de Kayseri’den gelmişti.,Tekrar ameliyat olması gerekebilirmiş Duyunca üzüldüm. Daha nerdeyse bir ay önce ameliyat olmuştu.

Saat 12.00 den itibaren herkes akın akın gelmeye başladı. Kalabalık hem cok güzel hem de çok rahatlatıcı oluyor tabii.Tanımadığım kişiler bile eski dostlar kıvamında geliyorlar. Bunu cok seviyorum iste. Tanıdık bakıyor herkes bana ve ben herkese gülümsüyorum hoş geldiniz diyorum bu toplantı öncesi selamlaşmayı ve dertleşmeyi çok seviyorum.Onlara sarıldığımda bütün huzursuzluğum ve endişelerim kayboluyor. Onlarda benimle sohbet ettiklerinde rahatladıklarını söylüyorlar. Karşılıklı çok güzel bir sevgi alışverişi bu..

Toplantı gerçekten çok kalabalıktı.. 200 lülere az kaldı:İnsallah bir sonraki toplantımızda bunu da .Biz 150 kişilik yer ayırtmıştık ama onlar doldu, gelenler hep ayakta kaldılar ve sürekli yeniden sandalye tasındı. Bir sure sonra artık biz saymayı bıraktık.Zaten resimlerini de göreceksiniz.Toplantı için herkesin söylediği tek kelime vardı. Mükemmel.. Hepimiz, Memorial ekibi, bizim ekibimiz ve o gelen insanlar.. hepimiz mükemmeldik..

Çünkü toplantıda bir bütün olduk…

Toplantı tam 6 saat sürdü ,gerçekten çok uzundu.,İnanılmaz güzeldi ve o kadar uzun ve konuların o kadar yoğun olmasına rağmen inanın kimse hiç yerinden kıpırdamadan dinledi. Bütün slaytlar heyecanlı bir film seyreder gibi izlendi.Memorial hastanesi sperm vakalarındaki tedavi görüntülerini de film gibi getirmişti.Onları izledik. Doç. Dr. Semra Kahraman’nın   ,Doç.Dr.Semih Özkan’ın açıklamalarından sonra uzun sure soru cevaplar alınmak durumunda kalındı.co- kültür ve Genetik bölümü ile ilgili konular da son gelişmeler ilgiyle izlendi.

Tedavide bir arkadaşımız indirimli bir tedavi dernek tarafından Memorial hastanesinde tedavi olmak belirlendi.Kura için İstanbul ve Anadolu ‘dan 105 kişi için çekildi.Kurayı Semra Hanım Cam kavanozumuzu çok karıştırarak çekti.Orada tedavi çıkan üyemizin sevinci de görülmeye degerdi. Tedavi ücretsiz değildi ama ne kadar sevindi bir bilseniz.?Bir çığlık attı sonrada sevinçten aglamaya basladı. Benim boynuma sarıldı. Sonra da Semra Hanıma..Onu sakinleştirmek için su istemek zorunda kaldık..Çok mutlu olduk tabii. Ayrıca orada yürümeyen ve esiyle tekerlekli iskemlede gelen bir arkadaşımıza bir kösede toplantı dışında Doç. Dr. Semra Kahraman  kendisi ücretsiz tedavi etme sözü verdi.İlaçların da Benim tarafımdan dedi. Sessiz sedasız hiç bir kura yada başka bir şeye gerek olmadan .Biz hepimiz çok sevindik ve çok gurur duyduk..

Toplantı sırasında birde sitede reklam kutusu olan Lr-International Starbox da salonun dışına stand kurdular.Gelenler bu konuya da oldukça ilgiliydiler.Starbox firmalarına danışman olup kendilerine yeni üyeler kazandıracak yada ürünlerini satısına destek olacak çocuk istiyorum üyelerinin toplam cirosu her ay eğer 10.000 Euro’yu bulursa bir üyemizin tedavisini kendileri karşılayacak..Danışmanlık için başvurular da da size oldukça yardımcı olacaklar.Sitede yeri ana sayfanın üstü bilginiz olsun.

Toplantı bitikten sonra salonu topladık bayraklarımız ve kağıtlarımız bavullara koyuldu. Bir elimizde bavul,yüreğimiz huzur dolu evlerimize döndük.

Bir sonraki toplantımız 06 Marta Ankara da…Ankara sizi çok özledik..

Kavaklıdere de Otel 2000 de saat 14.00/18.00 arasında Gen Art -Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu ile birlikte olacağız ve 5 kişinin 1100 usd den   tüp bebek tedavisini sağlamaya çalışacağız..

Her şey gönlünüzce olsun…

Sevgiler

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ