lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Say 44 – 27.12.2002

DENEMEKTEN ÇABALAMAKTAN YORULUP CESARETİN KIRILDIĞINDA BİL Kİ;

TANRI SENİ GÖRÜYOR……

Sevgili Arkadaşım;

Denemekten çabalamaktan yorulup cesaretin kırıldığında bil ki;
TANRI ne kadar uğraştığını görüyor….

Kalbin taş kesilecek kadar ağladığında bil ki;
TANRI döktüğün gözyaşlarını sayıyor…

Hayatın durduğu ,zamanın aleyhine işlediğini düşündüğünde bil ki;
TANRI seni izliyor..

Hayallerin yıkılmış,umudun kalmamış ve kendine neden böyle olduğunu soruyorsan bil ki;
TANRI cevabını biliyor..

Hiç neden yokken içinde tuhaf bir huzur hissediyorsan bil ki;
TANRI sana fısıldıyor..

Bütün işlerin yolunda gidiyor ve teşekkür etmek için her an bir nedenin oluyorsa bil ki;
TANRI seni kolluyor…

Bütün kalbinle dilediğin şeyler sonunda gerçek oluyorsa bil ki;
TANRI sana gülümsüyor..

Nerede olursan ol , ne düşünürsen düşün, ne yaparsan yap bil ki;
TANRI BİLİYOR…..

Güzel yazılar editörüm Cansın’dan gelen bu yazıyı okuduğumda yüreğimle dedim ki; bunu mutlaka her güzel şey de olduğu gibi arkadaşlarımla hemen paylaşmalıyım…

Belki yeni yıl kutlaması için çok güzel bir başlangıç değil ama okuyunca insanı sükunete ve huzura davet ediyordu .Bu nedenle sizlerle paylaşmak istedim.İçimden yayılan o kuvvetli duyguyu, yıpratılamayan sevgiyi ve inancı hep sizlere de aşılamak istiyorum.Ben ne yapayım ki çok duygusalım ve utanmadan da itiraf ediyorum bu halimi çok seviyorum .Hep de böyle kalmaya kararlıyım.

Bir yerlerde tıkanıp kaldığınızda hayatın sizi sıkıştırdığını düşündüğünüzde ,mantığınızı yitirmeye başladığınızı da hissettiğinizde sizden tek sey rica ediyorum. Kendinize dönün ve içinizdeki o benle konusun.Kendinizi yeniden inşa edin . yıkılıp harabeleriniz umutsuzluklarınız arasında asla kaybolmayın. Kendinize ; mutlaka bir cıkıs yolu bulabileceğinize dair güvenin.Mutlaka başaracaksınız .Size çok güveniyorum.

Yeni bir yıla giriyoruz.Heyecanla ve bekleyişlerle… Geçtiğimiz yıl oldukça hareketli , sevinçleri ve hüzünleri bol,bazen yorgun, bazen beklenildiği gibi değil ama genelde iyi geçti.. Bebek beklentilerimizin bir kısmını yeni yıla bıraktık.Dernek olarak da daha fazla çalışmak, kendimizi daha fazla duyurmak ve beklentilerimizi sonuçlandırmak için hedeflediğimiz bir iki senenin ilkiydi bu ..

Bir çok arkadaşımız katıldı aramıza yeni dostlar edindik.Bebeklerimiz oldu. Yenileri de yılın ilk aylarında doğacaklar.Bu sene bir çok arkadaşımız hamile kalacaklar ve yerlerini bu bayrak yarısını yeni gelenlere devredecekler. Eski üyeler gene eskiden olduğu gibi yenilere destek olacaklar.bu sitenin uğuruna inananlar hep birlikte el vereceğiz ve hep beraber başaracağız.
Gecen sene hamile kalacağını söylediğimiz arkadaşlarımızın çoğu hamile .. Bir kısmı bebeklerine kavuştular bile…

Hayat hakkında gecen yıl çok tecrübeler edindik. Bu tecrübelerimizi yeni yıla taşıyoruz..Hatalarımızı yeniden yapmamaya gayret edeceğiz. Prensiplerimizden gene ödün vermeyeceğiz. Bu yıl bir önceki yıldan gerçekten çok daha iyi olacak..Bunu bütün yüreğimle hissediyorum.

Yeni yıla hepinizin ilk önce eşinizle; sonra ailelerinizle huzur ve mutlulukla ve sevinçle girmenizi istiyorum. Yeni yılın hepinize beklentilerinizi hızla getirmesini diliyorum.

Bizden size gönül dolusu sevgiler ve iyi seneler..

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ