Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

SAVAŞI KAZANANLARA

SAVAŞI KAZANANLARA

 Her başarısız denemeden sonra savaşı kaybedenlere yazacakken içimden ses devam bir gün kazananlara yazacaksın diyordu. Ve çok şükür 6. mıcro tedavimde kazananlardan olduk..

     Bizim hikayemiz 1998 yılında evlenmemizle başladı.Eşimle yaşlarımız müsait olduğundan hemen çocuk istedik .Hem de ilk geceden olur diye dua ediyor ,isimlerini belirliyorduk.Yüce Mevlamın iznini hesaba katmamıştık maalesef .9 ayımızda gittiğimiz Dr.kontrolün de sonucu öğrendiğimizde dünya başımıza yıkılmıştı.Hiç uğraşmayın kesinlikle mıcro gerekiyor demişti.,eşimde sperm yetersizliği vardı.O sırada tedavide olan bir yakınımız bize Ege Üniversitesinden sıra aldı ve hemen başladık .1999 da ve 2000 yaptırdığımız iki deneme olmadı.İki yıl ara verip dondurulmuş yumurtamızla deneyelim dedik.Ama çözdürülünce sağlıksız çıkınca ondan da elimiz boş dönüp Ege Ünv. Sayfasını kapattık. Özelde deneyelim deyip para biriktirdik ve Antep de 2003 yılımızda 3. denememizi yaptırdık.Her şey çok güzeldi co –kültür denendiği halde yine başaramamıştık.

      Bu aralarda hep araştırıyor ,eşim tüm duyduğu bitkisel ilaçları,kürleri deniyordu.Kendiliğinden hamile kalma hayalleri kuruyor geciken her adetimde umut etmekten ,gün saymaktan bıkmıştım.Adet olduğumda yine oldum diyerek sinir oluyordum..Paramızı denkleştirip bu sefer ismini çok duyduğumuz benim memleketime yakınlığından dolayı ve yaz tatilinde olduğumuzdan İstanbul’da çok ünlü bir ahstane de 2005 yılında 4. denememizi yaptırdık. Genetiklerimize bakılmış 2. rahim filmim çekilmişti. Hiçbir sorun yoktu ve iyi yumurta sonuçları ile girdiğimiz transfer yine hüsranla bitmişti.En çok merakla bekleyen eş dosta yine olmadı demek beni mahvediyordu.Bitti artık yok derken tayinimiz çıkmış İzmit’e yerleşmiştik.Hadi yeni evde deneyin diyenler için ve yakınlığından dolayı ve dernek toplantısında tanıştığımız yakın bir hastane  de 5. denememizi 2007 yaptırdık. Yine her şey çok güzel ,en iyi kalitede 3 embriyo trns. İle yine o kahredici sonuç hamile değilsiniz sözü.Ve orda yaşadığım Dr tavrı nedeniyle yine hastaneyi değiştirdik

        

        Yok olmaz derken ayağa kalkıyor,derneğin toplantısında tanıştığımız Başka bir Doktorda deneme kararı almıştık. Daha yeni borç harç denediğimiz için sıkıntıdaydık ama yaşım geçiyordu ve ikimizde çalışıyorduk .Yine borçlanarak paramızı denkleştirdik .Bu sefer de s..g.k kararları karşımıza çıktı ve ben ünv. Hastanesine ilaç raporumu imzalatamadım . Hastalandım ilaca başlamam lazım ilaç yok. İlaçları karşılama imkanımız hiç yok.ve yine ilk dert ortağımız derneği aradık ve elif hanımla görüştük yapılacak bir şey söyleyin deyince ilaç parası içinde bize en uygun Umut Tüp Bebek merkezini önerdi hemen o gün apar topar görüşmeye gittik. Enver beyle görüşme iyi geçti bu sonuçlarla iyi bir hastasınız sadece deneyebiliriz araştırılacak bir şey yok dedi. Ve uzun protokol deyince benim planlar suya düştü ve ilaçları alarak öbür ayı beklemeye başladık. Ve ben bu arada farklı şeyler yapmalıyım diyerek akapuntur seanslarına başladım .Yazdan beri de rahimde tutunmayı artırıcı duyduğum bitki çayları içmeye başladım.Ve 2008 ağustosunda yine bildik işlemleri yaşamaya başladık. Dr. Ve ekibin ilgisi de çok memnun ediciydi. Bu arada herkese söylememiş bilen kişilerin ve özellikle dernekte forumdan İzmitli arkadaşların desteği ve dualarıyla 6. denememizi yapmıştık.Yine çok iyi 3 blastokist trns. Yapıldı. Tedavinin en zor aşamasına gelmiştik .Sonuç için beklenmesi gereken 12 güne .Bu sefer kendime hasta yatağı sermedim ve ikinci haftası işime gittik. O gün gelince tahlil verip beklemeye başladık. Merkezi ne eşim ne de ben arayabiliyordum .Nasıl olsa aynı şey yaşanacak derken dernek ark.ve eşimin iş arkadaşı bayan arayıp öğrendiler o beklenen sonucu. Dernek ark. arayıp söylediğimde inanamıyor olmaz diyordum. Bende merkezi arayıp sonucu öğrendiğimde merkezdekiler “ya bu nedir bugün size çalıştık J “dediler . Bu bizim 10 yılımızın rüyası deyince onlarda çok sevindi. Eşim hemen işten çıkıp eve koşmuştu .O günkü mutluluğumuzu anlatamam kelimeler yetmez..İnanamadığımdan  ,kötü bişi olacakta rüyadan uyanacağız diyerek pek çok kişiye, derneğe söyleyemedim .Artık 9 haftalık hamileyim tek kese görüldü buna da şükür olsun Allahım hayırlısı ile tamamlamayı ,elimize almayı nasip etsin.Ve bu mutluluğu herkese yaşamayı nasip etsin.

       Öncelikle Allahıma ,sonra Dr. Enver Bey ve ekibine .Akupunturist Dr. Hatice Hanıma,Çider derneğinden Sibel, Ayşe, Elif , Nuray, Mukadder hanımlara ve tüm çalışanlarına ve de İzmit grubumuza yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum .Ne olur umudunuzu kaybetmeyin ve yılmayın bir gün hayaller gerçek oluyor.

 

 

BİTANEMBİTANEM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ