lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı ?

Normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı ?

Normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı ?

  Normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı ?; Merhaba

Benim hikayem çok uzun değil.Tüp bebek tedavisinde Benden daha fazla emek veren çok arkadaşımız var ALLAH hepsinin yardımcısı olsun. Ekim’de evlendik ve korunmayı nisanda bıraktık ilk bir kaç ay bekledim ama şüpheler başladı ve doktora gitmeye karar verdim.İlk olarak kan testi ve yumurtlama takibi yapıldı.Herşey normal beklemem gerektiği söylendi.Biz beklemeye devam ettik ama sonuç aynı hamile kalamıyorum.Bir süre sonra eşim başka bir hastanede sperm testi yaptırdı gayet iyi çıktı.Bu sefer başka doktora gitmeye karar verdim.

Doktorun bana ilk söylediği bu kadar süre korunmadan hamile kalamadıysan tek yapılacak şey rahim filmi dedi.Korkunç bir şey olduğunu asla bilmeden tabi hemen çekelim dedim o anı asla unutamam kasım ayıydı.Tüplerden biri tamamen tıkalı biri açık bu durumda yinede hamile kalmak mümkünmüş ama ben çok fazla üzülüp stres yaptığım için hamile kalamadım.

Ocak da Bir merkezde rahim filmi çekildikten itibaren 6 ay beklemem söylendi.Doktor Hamile kalabilirsin dedi.Laparoskopi ile açılır mı dedim çok umut vermedi. Ekim ayında derneğinizi bir arkadaşım önerdi hemen internetten araştırdım ve üye oldum bir süre sizi takip ettikten sonra tüp bebek umudum çok fazla arttı ve dedim ki niye bekleyim ki yaşım genç şansım daha fazlayken niye bekleyim çok ani bir kararla derneğiniz vasıtasıyla randevu alıp 24 Ocak da  özel merkeze gittim ve o gün tedaviye başladık.

İnanılmaz memnun kaldım hergün çağırdılar ve yeri geldi uzun saatler bekledim ama hiç sıkılmadım çünkü çok umutluydum. Ben bir hata yaptım arkadaşlar yapmasın eğer sorun kadındaysa ilaçlar için rapor alınabiliyor %80 i devlet karşılıyor iyice araştırsınlar.12 gün boyunca her gün  Merkeze  gittim 12.günde yumurta toplandı tam 21 tane ve 5’inci gün transfer için çağırdılar  uğurlu elleriyle doktorum transferi gerçekleştirdi.Çok dikkatli olmam gereken 12 günüm var nasıl geçer dedim ama geçti sürekli dinlenerek ama yatmayarak (asla ev işi yapmayın) Kan testi yaptırdık ve sonuç POZİTİF inanılmaz bir duygu  .Merkez 2 gün sonra tekrar kan testi dedi o iki gün bile yine içimde şüphe vardı ama kandaki değerler nerdeyse 2 katına çıkmış “tamam” dediler “kesin hamilesin hayırlı olsun.”  Benim hikayem bu umarım normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını ve ne kadar çok şükretmeleri gerektiğini bilirler.Çünkü çok göz yaşı döken arkadaşlar var sizin yayınlarınızdan takip ediyorum ve okurken bende ağlıyorum.

 

S.O.

 

 

Bizi instagram ve facebook tan da takip edin

Normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı ? konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Tüp bebek başarı hikayeleri : Ağlayın ama yıpranmayın! Üzülün ama pes etmeyin!

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ