lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sadece hergün benimle kalması için dua ettim

Sadece hergün benimle kalması için dua ettim

Sadece hergün benimle kalması için dua ettim

Merhaba ;Çocuk sahibi olma kararımızın ardından gittiğimiz doktorumuz daha öncede yaşamış olduğumuz deneyimler sonucunda (istenemeyen hamilelikler yani) bu konuda hiçbir sorun yaşamayacağımızı ve kısa sürede bir çocuğumuzun olacağını söyledi.

Ama eğer Haziran ayına kadar olmaz ise birkaç test yaptırmamızda fayda olduğunu ekledi. Böyle başlayan hikayemizde iki Haziran atlattık bebek sahibi olamadan ve kapıldığımızı (daha doğrusu kapıldığım) panik ve hırs sonucu İstanbul’da ad yapmış tüm doktorlara neredeyse gittikten sonra ve herkesten de sizde görülür bir sorun yok bazen bu rastlanır bir durum cevaplarının ardından umutsuzluk çaresizlik ve sabırsızlık arasında gidip gelmelerimizin sonucunda artık tüp bebek yapma kararı aldık.

Aslında bu dönemde eşimin tüm desteğine rağmen kararları ben aldım o uyguladı gibi oldu ama yinede desteğini hiçbir zaman eksik etmedi.

Bu kararın ardından da artık alıştığım üzere birkaç doktor gezdim ve sonunda kendimi gerçekten çok rahat hissettiğim doktorumuzun karşısında buldum. Kendisi ve ekibinin tüm tedavim boyunca gösterdikleri destek ve ilgi en sonunda bana “herhalde iki yıldır bu güven duygusu için beklemişim dedirtti”. Yaklaşık iki ay süren bekleyişin ardından gelen kanama ve ağrılar ile bozulan moralim  doktorumdan aldığım ilk testin müspet olduğu haberi ile sevince döndü.

Ama daha atlatmamız gereken iki gün sonraki yeni hamilelik testi ve kalp atışları sınavı öncesinde kendimizi yinede kontrol altında tutmakla geçti. Sadece her gün benimle kalması için dua ettim. Ve en sonunda bu günleri de atlattık. İkinci testten olumlu sonuç arkasından da kalp atışlarını da gördük. Artık sevinme zamanı diye düşündük ve tüm ailemize ve sevenlerimize mutlu haberi verdik.

Gerçekten o anın benim için anlamını hayatım boyunca anlatacak kelime bulamayacağım. Ama bu satırları okuyan herkesin yaşamasını tüm içtenliğim ile dileyeceğim. Öneri yada fikir verecek durumda değilim ama bu noktada doktorunuza ve kendinize olan güven en önemli şey çünkü doktorumun bana kalan embriyoların dondurulmasını tavsiye ettiğinde kendisine en içten duygularımla donduralım ama bu sefer tutacak biliyorum diyecek kadar güvendim ve kendimi hayallere kaptırmadan ve sıkmadan mutlu olmaya çalıştım.

Ve gerçekten yaşadığım tedavinin her anında kendimle övünç duydum. En azından benim kadar iğneden hoşlanmayan birinin kendine iğne yapmasının ne kadar büyük bir yetenek olduğu yönünde kendime telkinler verdim. Yani hayatın bana öğretecekleri olduğunu düşünerek kendimi sıkmamaya çalıştım. Tavsiye vermemeye çalışarak gerçekten doğru yada yanlış beni bende üzmeden tutacak tüm çabalarımı burada sizlerle paylaştım. Hayatımda bu seneye kadar zekam ve şansım ile sahip olduğum her şeyden daha uzun zamanda ve zor şartlarda sahip olduğum bebeğimi kollarıma almaktan başka bir hayalim kalmadı.

Bizim sabır, umut ve umutsuzluk içinde geçen bekleyişinde sona gelindi. Allah geride kalan herkese yardımcı olsun diyorum. İstemek ve dilemenin yetmediği noktalarda herkese bol sabır diliyorum. Umarım bu sizin için iyi bir moral olur inşallah.

Bizi instagram ve facebooktanda takip edin

Sadece hergün benimle kalması için dua ettim konusunu okuyanlar  aşağıdaki hikayeyi de okudular ;

Doktoru dinleyip kilo verince hamile kaldı.

 

 

Sizde çocuk sahibi olmak istiyorsanız Çocuk İstiyorum forumu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ