lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri : Asla pes etmeyin bir yumurta ile hamile kaldım.

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri  : Asla pes etmeyin bir yumurta ile hamile kaldım.

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri : Asla pes etmeyin bir yumurta ile hamile kaldım.

Merhaba öncelikle ;
Bu gruba uzun zamandır üyeyim fakat bir paylaşımda bulunmamıştım. Ama sizlerden öğrendiğim aynı duyguyu paylaştığım çok anım var.
Benim de durumumu özetlersem over yetmezligi, erken menopoz,ilac kullanmadan adet olamama, tsh yüksekliği, insülin direnci var ve bunların hepsinin çocuk sahibi olmadan sıkıntı yaratacak durum olduğunu öğrendiğim de yıkıldım. Ama hic pes etmedim. 2010 yılında evlendik 2 yıl çocuk isteme konusunda çok kararlı değildik, istemeye başladığım da olmamasından arkadaşlarımın tavsiyesiyle İstanbul da prof a muayene olduk. Çok şükür eşim de bir sıkıntı yoktu. Bende yumurta rezervi düşük olduğu için tedaviye başladık bi sürü ilaç kullandıktan sonra 2014 yılında ilk tüp bebek tutmadı

.Ara verdik uzun bir ara sonra 2015  de 2. tüp bebek yumurta gelişimi olmadı tedavi kesildi ben inancını bunlara rağmen hiç yitirmedim. Doktorun sizin normal yoldan çocuğunuz olmaz dedi Kıbrısta donör bulup ancak öyle olur isterseniz yardımcı olurum dedi o günü hayatım boyunca unutamam İstanbul dan Karabük e döndük ve psikiyatri ye gittim bir süre tedavi gördüm .Hayıt otu kullandım adetim için yumurta gelişimi olsun diye .En son Ankara da bir genetik uzmanına göründük AMH 0,01 dedi ve beni eşi kadın doğum uzmanı ona yönlendirdi onu. Samimiyeti ve güler yüzü beni çok rahatlattı. İlk gittim 1 yumurta vardı 16 mm çatlatma iğnesi yapalım dedi denedik olmadı.Haziran ayında tekrar bir kontrol yapıldı . 1 yumurta var dedi 19 mm çatlatma iğnesi ve Ben HAMİLE kaldım ,hemde NORMAL  yoldan!!!… Çok uzattım ama asla pes etmeyin. Ben 1 yumurta ile hamile kaldım . Allah ol der ve olur  . Kün Fe ye kün  Allah dualarınızı kabul etsin. Her duam da evlat sahibi olmak isteyen herkes için dua ediyorum.Dua etmekten vazgeçmeyin.

Facebook ÇİDER Tüp Bebek Tedavileri Grubu Üyesi

.

 

Bizi instagram dan da takip edebilirsiniz.

Bizi facebooktanda takip edebilirsiniz.

 

Sizin  sorunlarınız gibi olanların nasıl hamile kaldığını merak ediyorsanız ve okumak isterseniz burayı tıklayınız

 

 

..

Tüp Bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ