Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ben Lara’nın Annesi.Ne inanılmaz bir cümle değil mi?

Ben Lara’nın Annesi.Ne inanılmaz bir cümle değil mi?

Merhaba,


Ben Lara’nın annesi. İnanılmaz bir cümle değil mi? Evet ama gerçek Lara’ya bakıyorum her şeyden habersiz öylece
uyuyor annesinin ona sahip olabilmek için geçtiği yollardan habersiz.

Lara benim yılbaşı hediyem 31 Aralıkta hamile olduğumu öğrendim; çok rahat sorunsuz bir hamilelik geçirmeme rağmen Lara sekizlik aylık doğdu 18 AGUSTOS 2010 Üçüncü tüp bebek denememizde Lara’ya sahip olduk. Şunu söylemek istiyorum tüp bebekte en önemli sey Dr ve çalıştığı ekip .Doktor ve ekibi arasında koordinasyon olmalı. 
İlk iki denememi maalesef hastalarına insanca değil de müşteri gözüyle bakan para canlısı bir doktorla yaptım hem zamanımız hem de paramız gitti Bu yüzden diyorum ki Doktorunuzla aranızda kopukluk varsa ve güven duymuyorsanız hemen bırakın .Üçüncü denememiz Fransa’da (Paris’te oturuyorum ) ilk tüp bebeği gerçekleştiren doktorun ekibi ile yaptık gerçekten her şey ilkinden çok farklıydı. Tedavim kısa sürdü, aldığım ilaçlardan vücudum patlayacak gibi şişmedi,kollarım kan alınmaktan mosmor kullanılmaz hale gelmedi ve her soru sorduğumda doktorumdan cevabını aldım.
Anlaşıldığımı hissettim.İlk iki tüp bebek denemesinde o kadar hırpalandım ki bu üçüncü denemenin benim için son olduğuna karar vermiştim o yüzden kendimi hiç SIKMADIM her şeyi oluruna bıraktım, hayatımı hiçbir şey olmuyormuş gibi yaşamaya devam ettim. Mesela transferden sonra yılbaşı alışverişine çıktım. İlk tüp bebek denemelerinde yaptığım gibi uzanıp bir hafta yatmadım, köpeğimle uzun yürüyüşler yaptım, kendi değişimle tamamen Allaha teslim oldum. Eşimde üstüne düşeni yapmaya çalıştı, normal olarak hamile kalamamamın sebebi esimin hamile kalmamı sağlayacak sayıda spermi olmayışı idi .Doktorumuz esime kiwi yemesini tavsiye etti, kiwide bol miktarda C vitamini olduğu için sperm sayısını ve kalitesi arttırmada yardımcı oluyormuş. Tüp Bebek tedavisi sırasında İçkiden de uzak durmakta fayda var içki ve sigara tedaviyi engelliyor. Olumsuz hiçbir düşünceyi ne dinledim ,ne okudum herkesin hikayesi ayrı ve herkes kendi hikayesini kendi yazıyor ve yaşıyor .Her hikaye tek ve özel. Dilerim herkesin hikâyesi mutlu sonlanır ve herkes teslimiyet içinde olur.

Herkesi sevgi ile kucaklıyor Allahın güç vermesini diliyorum.

LL

Tüp bebek  tedavileriniz içi Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ