lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayesi : Hemşire’den o buz gibi “Negatif” sözcüğünü duymaya o kadar alışmıştım ki ..

Tüp bebek başarı hikayesi : Hemşire’den o buz gibi “Negatif” sözcüğünü duymaya o kadar alışmıştım ki ..

Sibel hanim merhaba,

Sitenizle gecen ay tanışmıştım ve hemen size bir mail yazmıştım. Sonra diğer arkadaşlarla tanıştım ve siteye her gün girmeye başladım. Ilk girdiğim sayfa daima “Savaşı kazananlar” bölümüydü .. Yeni biri daha savası kazansın, yeni biri daha umudumu arttırsın diye dua ediyordum. Bu bolüme yeni mail eklenmedikçe üzülüyor, bir gün benim de burada mailimin çıkacağını hayal ediyordum. Ama bu kadar çabuk beklemiyordum; gecen aksam hayatimin en güzel akşamıydı.

Hemşire’den o buz gibi sözcüğü, bir çok kez duyduğum, kulaklarımda yüzlerce kez çınlayan “NEGATIF” sözcüğünü duymaya o kadar hazırlamıştım ki kendimi. Esim de ben de güçlüydük, yüzleşmeye hazırdık ayni gerçekle. Zaten ben bu testi gereksiz görmüştüm, doktorum istemişti. Ancak hemşirenin verdiği test sonucunda bu sefer farkli bir şeyler vardı. Genelde ben bol sıfırlı, ondalıklı sayılar görmeye alışmıştım. Bu sefer yüz küsurlu bir sayı vardı ve ben anlayamadım, bilincim durmuştu sesim çıkmıyordu. Titrek bir sesle “nedir bu?” diye sordum. Hemşire sonuca söyle bir baktı ve “Pozitif, gebelik testi pozitif” dedi. Zaman durdu o an; esimle ben hemşireye baka kaldık. Biri bize saka mi yapıyordu. Sonuca inanmaktan sonradan hayal kırıklığına uğramaktan korkuyordum. Sonucun karışmasından korkarak isim bölümüne baktım. Ya bu başkasının testiyse diye. Benim adim vardı, hata yoktu. Ve ben sonunda “POZITIF” kelimesini duymuştum. Hic duymayacağımı sandığım o sihirli sözcüğü. Esimle oturacak bir yere zar zor ulaştık, bana sarıldı ağlamaya başladı .Ben hala şoktaydım, gözlerimden yaslar akıyordu ancak hiç bir şey düşünemiyordum. Bu duyguyu herkesin herkesin yaşamasını dilerim.

11 aydır evliyim, hic korunmadık ama hamile kalmadım. 2 ay önce ilaçlarla yumurtalar geliştirildi, çatlatan igne yapıldı ancak sonuç yine negatif. Yol un daha başındaydık ancak hersey sağlıklı görünürken hamile kalamamak daha cok korkutuyordu beni. Acaba o sebebi açıklanamayan küçük gruptan mi olacaktık. Gecen ay yine yumurtalar geliştirildi, iğne yapıldı. Gebeliğin kan testiyle 8-9 içinde tespit edileceğini okudum ve esime sürpriz yapmak icin gizlice test yaptırdım. Sonuç negatifti. Artik umudumu yitirmeye başlamıştım çünkü doktorum bu sefer olasılığın çok yüksek olduğunu söylemişti. Aradan 12 gün daha geçti, ben adetimi bekliyorum. Gelmedi. Bir kaç gün daha bekledim ancak gelmeyince doktoruma gittim; gerisini biliyorsunuz.

Esimle benim bir sırrımdı bu, bu yüzden ne kadar sevindiğimizi ailemiz bile anlayamaz. Sadece siz anlayabilirsiniz; bu sırrı saklamaya devam edeceğiz bu yüzden rumuz kullanmaya devam ediyorum, yoksa haykırmak isterdim dünyaya bu bebeği nasıl istediğimizi. Sibel hanim, savaşı kazandım, size ve bana umut veren herkese çok teşekkür ederim. Umarım 3 haftalık bebeğim sağ salim doğar, umarım ona zarar gelmez, umarım 9 ay sonra ona sarılabilirim. Ve umarım herkes bu mutluluğa kavuşur ve bizlerle paylaşır.

Sevgilerimle,
Rumuz: Sonunda sonuç “POZITIF”

 

Diğer tüp bebek hikayelerini okumak için burayı tıklayınız

 

 

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ