lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri; MS Hastasıyım.Bebek yaparsan 2 katı atak geçirebilirsin dediler.

Tüp bebek başarı hikayeleri; MS Hastasıyım.Bebek yaparsan 2 katı atak geçirebilirsin dediler.

Merhaba

Bende sizlerle hikayemi paylaşmak istedim.
2000 yılında evlendim eşimle çocuk düşünmüyorduk ilk yıllarda. Hem borcumuz vardı hemde ben ms hastasıyım ondan korktuğum için yapmadık 2003 yılında çocuğumuzun olamayacağını anladık. Eşimin ağrılarından dolayı gittiğimiz hastanede eşimin azospermi olduğunu öğrendik. Başladım araştırma yapmaya nedir bu azospermi bizim çocuğumuz nasıl olur tedavisi nedir diye ilerleyen süreçte “Çocuk İstiyorum” sitesine rastladım gerçekten bana çok yardımcı oldu bir çok doktorla bu site sayesinde gittik konuştuk fikir aldık hepside ameliyat riskli tüp bebek yapılmalı dedi.
Ama tüp bebek için bütçemiz yoktu beklemeye koyulduk ve ben MS atağı geçirdim SSK daki doktor  tüpbebek yaparsam 2 katı büyüklüğünde atak geçirebileceğimi yapmamam gerekli olduğunu söyledi. Çok üzüldüm hastaneden ağlayarak çıktım. Eşim çocuk  sana zarar verecekse varsın olmasın dedi. Bu da beni çok üzmüştü “Benim hiç çocuğum olamayacak mı ya da olursa atağım beni kötürüm mü yapar?” bu sorular beni allak bullak etti.  Sonra özel doktorum bana benim hastalığımın iyi seyrettiğini bir çocuğun bana zarar vermeyeceğini söyledi bu bana cesaret vermişti.

Tekrar araştırmaya başladım ve SSK nın tüp bebeğide karşıladığını duydum hangi hastanede nasıl olacağını araştırdım  tabi ben bunları yaparken eşim her seferinde itiraz edip istemediğini söylüyordu ama onun ne dediği umrum da değildi. Zorla hastaneye götürdüm tüm tetkiklerimiz yapıldı ben  Kasım ayında dosyamızı içeri verdiğimizde bize iki yıl sonrası Kasımda başlayacağını söylediler çok uzun gelmişti. Başka hastane araştırıken bir atak daha geçirdim ve hastaneye yatırıldım.

Hastanede bir haber kasım ayına kadar beklemenize gerek yok hemen gelebilirsiniz üzüleyim mi sevinim mi bilemedim. Oradaki kadın doğum ve nörolog dr lara söyledim ikiside muayene etti ve vitaminler verdiler yediğim serumları 1 ay içinde vücudundan atabileceğimi söylediler.

Hastaneden çıktıktan 1 ay sonra yani mart ayının ortalarında tedaviye başladık. Eşim azospermi olduğu için oda ameliyat olacaktı ve dr pek ümitli değilim ama hayırlısı dedi vitaminler yapıyorum ona bitkisel karışımlar yediriyorum sürekli.. Derken toplama ve ameliyat günü geldi bende sadece 4 yumurta çıkmıştı ama eşimde hücre sayısı çoktu. Şansımızı deneyelim dedi dr,  4 yumurtadan 3’ü döllendi bir kötüydü 2 sini kullandık ve 18 gün bekledik ama ne bekleme heyecan içinde 18 nisan günü kan verdim eve geldim .1 saat sonrada eşimle sonucu almaya gittik ve büyük haber hamileydim J  Aralık  ayında bir bayram sabahı Nisa Cemre’mi kucağıma aldım. Allahım benim yüzümü güldürdü Mücadele veren herkese yardım etsin şansları bol olsun.Bu arada doktorun dediği gibi atak geçirmedim. Gayet sağlıklı bir şekilde kızıma baktım Allaha şükürler olsun.

 

Saygılarımla

N.D.S

Diğer tüp bebek Başarı hikayelerini okumak için burayı tıklayınız

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ