lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası

Merhaba;

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası olarak tüm Avrupa da ve Türkiye’de etkinliklerle doğurganlık ve infertilite konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılacak .
Fertility Europe ‘ Derneğinin bu hafta için amacı ;
Avrupa Birliğindeki tüm hastaların eşit , kaliteli bir tedavi hakkına sahip olabilmeleri için yeni ve kapsamlı bir Avrupa mevzuatı kabul edilmesi için lobi yapılması;
Çocuk sahibi olmaya çalışan çiftlere ve gençlere kısırlık ve tüp bebek tedavileri konusunda bilinçlendirilme yapılarak gelecekleri hakkında fikir sahibi olmaya ve iyi kararlar almaya yönlendirilmesi.;
Hastalarla görüşülerek gelecekte tüm hastalara erişebilecek onların öncelikleri gözetilerek yani bir dijital sistem geliştirilmesine çalışılacak;
Hastaları Avrupa Birliği ile finanse edilen tüm projelere ve programlara dahil etmeye ve hasta organizasyonlarıyla çalışmak .

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası

Avrupa da her 6 kişiden biri kısırlık sorunları ile mücadele etmektedir.  Bu 25 milyon Avrupa vatandaşını ilgilendirmektedir.Kısırlık başa çıkılması zor bir durumdur. Bu insanlar her türlü desteğe ihtiyaç duyarlar. Karşılaştıkları zorluk ve engeller arasında damgalanma vardır. bilgi eksikliği ve erişim mücadelesi tedavi ve geri ödeme.Temel insan hakları tanınmalıdır. Bu kişisel ifadeler zorluklarla ilgili.
ve infertilite ile karşılaşan insanların deneyimleri. Bebek sahibi olmaya çalışmanın en büyük zorluğu yalnızlık hissi. Bunun sadece sizde olduğunu düşünüyorsanız 25 milyon Avrupa vatandaşının da aynı durumu yaşadığını size hatırlatmak isteriz.

Bu hafta içinde kısırlık ve tüp bebek tedavileri farkındalığı ile ilgili bir çok mesaj vereceğiz. Bu mesajları bizimle birlikte paylaşım yaparsanız bizi çok mutlu etmiş ve bu farkındalık çalışmaları ile ilgili büyük bir destek vermiş olacaksınız.

Sevgilerimizle

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Bizi facebook tan takip eder ve Tüp Bebek tedavileri ÇİDER Grubuna girerek aynı sorunu yaşayan arkadaşlarınız ile iletişim kuurp paylaşımlar yapabilirsiniz.

 

 

04-10 Kasım Avrupa Doğurganlık Haftası konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Fertility Europe Anketi ni mutlaka doldurun ve Türkiye de katılımın yüksek olması bizim için çok önemli.

Fertility Europe (FE ) Doğurganlık Avrupa nedir? Görevleri ve Çalışmaları

Fertility Europe , Avrupa Doğurganlık Haftası’nda “Doğurganlığı” Avrupa’nın gündemine getirmeye çağırıyor.

 

 

Kısırlık ve tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ