lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -5-

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -5-

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -5-

Rahimin hazırlanması

Rahimin hazırlanmasında da beslenme önemli  :
Arı sütü , maca kökü,keten tohumu AMH değeri ve embriyonun rahime yerleşmesi için önemli

Kan yapıcı bitkilerde gerekli çünkü rahime kan gitmesi gerekiyor. Bütünsel sağlık için demir acısından öne çıkan yiyecekler ;Pancar, ıspanak ,taze fasülye ,kırmızı et ,pekmez,kabak cekirdeği,yeşil mercimek,Kemik suyu, tavuk ciğeri,kuru incir ve bunların vücutta işlenmesi için  de C vitamini  gerekli bu nedenle bunlarla  beraber bol salata ve portakal, kabak çekirdeği yenmesi gerekiyor.

Rahimin sağlıklı olabilmesi için bol yürüyüş,rahim masajı ve akupunktur önerilebilir.

İçilebilecek Çaylar;

Ahududu yaprağı çayı :her türlü vitamin mevcut, kuşburnu çayı c vitamini var. vucuttaki demirin emilini de artırıyor. Demir zengini bitkiler;ahududu yaprağı ,   ısıganotu

E vitamini : Yumurta ve sperm üretimini sağlıyor.cinsel fonksiyonları düzenliyor. Rahim zarını kalınlaştırıyor.

Hayıt tohumu çayı : FSH düşürüp, yumurta gelişimine katkı sağlıyor. Hayıt Tohumu olarak da satılıyor vitex adında hapı da var. Çok değerli kabul ediliyor.

Çoban çökerten: sperm kalitesi ve yumurta kalitesi için kullanılıyor.

Baharatlar:

Susam tohumları ,keten tohumu,çörek otu ,zerdeçal,zencefil,

Karanfil: Hamile kalmayı kolaylaştırır. Her gün yemeklerden sonra alınan bir karanfil hem ağzınızın hoş kokmasına hem de hormonlarınızın çalışmasına yarar.

Safran: Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir. Hamile kalmayı kolaylaştırır ayrıca sinirleri kuvvetlendirir. Yemek yeneceği zaman üstüne serpilir. (0. 5 mg)


Tarçın: 
Hormonları çalıştırır. Cinsel isteği artırır. Beyaz akıntıyı giderir. Vücudun dayanıklılığını artırır.Bir bardak suya yarım kahve kaşığı katılıp içilebilir.


Nane: 
Hamile kalmayı sağlar.Taze olarak salatalara eklenerek yenebilir.Bir litre suya 10 gr konarak demlenir, bu karışım su yerine içilebilir. Sancılı regl dönemlerinde nane çayı rahatlatıcıdır.


Biberiye: 
Tüm hormon ve salgı bezlerinin dengeli çalışmasını sağlar.Kansızlık ve zafiyeti giderir. özellikle hanımlarda beyaz akıntıyı keser.


Zater: 
Cinsel gücü artırır. zihin yorgunluğunu giderir. Ruhen ve bedenen canlılık verir. Kekik gibi kullanılır. Toz halinde yemeklerin üzerine serpilir


Papatya: 
Düzenli adet görmeyi sağlar. Hormon düzenleyicisidir. Günde iki- üç bardak içilir. Bir bardak suya 5 adet papatya ufalanıp 10-15 dakika demlenir.


Rezeryan: H
ormon düzenleyicisidir. Hamile kalmaya yardımcı olur. Et, fasulye, lahana gibi yiyeceklerin üzerine bir kahve kaşığı konur.


Adaçayı: H
ormon eksikliğini giderip hamile kalmayı sağlar.

Bira mayası: Bütün salgı bezlerini uyumlu olarak çalıştırır.

Hardal : Bütün hormonları çalıştırır. sinirleri kuvvetlendirir.

Yulaf ezmesi: Hormonları düzenler. Vücudun direncini artırır. Sabahleyin kahvaltıda yendiğinde gün boyu tok tutar. Akşamları salep gibi içilip yatılabilir

Vanilya: Cinsel gücün artmasına neden olur. Vücudu ve sinirleri güçlendirir. Depresyona iyi gelir.

Çam fıstığı : Hamile kalmayı sağlar. Portakal elma, armut gibi meyve veya bir sebze üzerine yenmelidir. Yoksa peklik yapabilir. Tek başına yenmemelidir.

Susam: Tahin olarak yenmelidir. Tüm organların düzenli çalışmasını sağlar.

Ayçekirdeği: Bol ”e” vitamini ve ”protein” ihtiva eder cinsel arzuyu artırır ayçiçek yağında da ”e” vitamini vardır. Bütün yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir.

Çörekotu : Tüm salgı bezlerini çalıştırır. . Çorba, ekmek, pide ve kurabiye üzerinde ekilerek yenir. Günde bir tutam yeterlidir.

Defne: böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar. Her türlü et ve balık yemeğinde kullanılabilinir.


Karabiber: 
tüm vücudu uyarır. Kadında ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Kansızlığı giderir. bol idrar söktürür. Sinirleri kuvvetlendirir.

Acı kırmızı biber: tüm salgı bezlerini çalıştırır. Vücuttan su boşaltır. kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği artırır.

Kişniş: kadınlarda adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar. Tüm hormonları çalıştırır.

Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedenen ve ruhen güç kazandırır. Kadın ve erkekte cinsel isteği artırır.


Kekik: 
Kadınlarda regl zamanında ağrısız krampsız geçmesine yardım eder. kadın ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Bol idrar söktürür. Kekikle karıştırılmış bal yenmesi organizmayı güçlendirir ve dengeye kavuşturur.

Ökseotu: Hormon dengesini düzenler, kan basıncını dengeler

Civanpercemi: Adet kanamaları düzensizliklerinde çayının içilmesi iyi gelir.Rahim kaymasında, miyomların giderilmesinde de oturma banyoları başarı ile kullanılır.

Arslan pençesi: Adet görme düzensizlikleri, rahim akıntısı, rahim şikayetleri, menapoz çağında etkilidir. Düşük yapmaya yatkın kadınlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir.

 

 

Bizi facebook ve instagram dan da takip edebilirseniz.

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -5-konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -1-

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -2-

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -3-

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -4-

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ