lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Testte hamilelik çıkmadı ama ultrasonda gebelik kesesini gördüm

Testte hamilelik çıkmadı ama ultrasonda gebelik kesesini gördüm

 

Merhaba Sibel hanım, Benim hikayemde şöyle;

Şu an 3,5 yıllık evliyim. Ciddi polikistikover hastasıyım bütün belirtilerini de yaşıyorum, geçen yıl bu aylarda, bulunduğum semtteki bir doktorla tedaviye devam ederken bir yandan da internetten araştırıyordum ve bana yapılan tedavinin hiç bir hastaya uygulanmadığını fark ettim. Bunun üzerine bir arkadaşımın tavsiyesiyle Tüp bebek doktoru Handan Gürpınar hanıma başladım. Hemen eşimden spermiogram, benimde rahim filmimin çekilmesini istedi. Bunların sonucunda eşimde ciddi olmayan bir varikosel benimde bir tüpümde tıkanıklık çıktı. Tedavi sürecimizin uzun ve yıpratıcı olacağından tüp bebek yapmamızın daha uygun olacağına karar verdik ve bir sonraki reglimde
tüp bebek yapmaya karar verdik. Ancak bir sonraki regli bir türlü olamadım.
Evde idrar testi yapıyorum tek çizgi sonra kanda baktırdım yine hamilelik çıkmadı. Doktorumu aradım o zaman regl olmam için bir ilaç söyledi onu da kullandım birkaç gün geçti yine olmadım. Sonra doktoruma gittim ultrasonda gördük ki gebelik kesesi var :)… Hayatımın en güzel anıydı o an. Birkaç hafta sonra kalp atışını da duyduk.  9. haftada bir kanamam oldu ilaçlarla ve biraz yatarak kanamayı geçirdi. Sonrasında güzel giden bir gebeliğim varken bir sabah kasığımda hafif ağrı ile uyandım, çamaşırımda da bikaç damla kan  hemen doktorumu aradım acil gelmemi doğumun başlamış olabileceğini söyledi… 🙁 maalesef ki 23. haftada kızımızı kaybettik.)
Gittiğimizde rahim 4 cm açılmıştı, acil serklaja alındım  zor bir ameliyat olmuştu bir umut belki demişti doktor. Ama  1 saat sonra doğumum başladı… Doğum anına kadar kalp atışı vardı ama zaten canlı doğsaydı da yaşaması çok zordu… Normal doğumla doğurdum sonra eşi gelmediği için de  kürtaj oldum. 1 ay sonra kontrole gittiğimde içeride polip oluşmuş onun alınması gerektiğinden hidteroskopi oldum.
Ve şimdi ağustos  ayı normal bir yumurtalık kisti olduğu için doğum kontrol hapı kullandım. Geçtiğimiz ay normal zamanında adetim oldu  (çok şükür) şimdi önümüzdeki 6 ay normal yolla hamileliği deneyeceğiz….

Biraz ayrıntılı yazdım kusura bakmayın. 🙂  

BD.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ