Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İsteyen Herkesin Bu Mutluluğu Tatması Dileği İle

İsteyen Herkesin Bu Mutluluğu Tatması Dileği İle

Sevgili Sibel Tuzcu:

Biz eşimle 1998 yılında evlendik. ilk sene çocuk konusunda çok rahattık acelemiz yoktu, fakat ikinci sene korunmadığımız halde neden çocuğumuz olmadığını merak ederek uzun bir maratona başlayarak doktorlar ve ilaçlar dönemine başladık. O dönemde Ankara da oturuyorduk. 1999 sonunda İzmir’e taşındık, bu taşınma özellikle eşim için çok iyi oldu, çevreden gelen çocuk sorularına çok kafayı taktığı için biraz daha rahatlamıştı.images (1)

Eşimin yumurtalık kanallarında daralma ve tıkanıklık vardı. Bir gün henüz Ankara’da iken bana da çocuk var mı diye bir soru soruldu, bende benim çocuğum olmuyormuş ben kısırmışım dedim meraklı komşumuz neye uğradığını şaşırdı beklemediği bu cevap karşısında. 

İzmir’e taşındıktan bir sene sonra tüp bebek tedavisine karar verdik büyük umutlarla başladığımız tedavi sonunda ilk sonuç pozitifti sevinçten ayaklarımız yerden kesilmişti, ancak bir sonraki tahlillerde düşük olacağı haberi ile yıkıldık. dört beş ay sonra yine bu meşakkatli süreçten geçtik ve sonuç alamadık. Hem madden hem de manen zora düşmüştük. Hem kendimizi toparlamak hem de borcumuzu ödemek için bir müddet bu konuda düşünmeme kararı aldık. Manevi ve maddi olarak kendimizi hazır hissetmeye başladığımızda 2003 Eylül, Ekim gibi yeniden denemeyi düşünüyorduk.

Mayıs’ın ilk haftası eşimin anne ve babası misafirimizdi, eşim henüz regli olmamıştı benden test getirmemi istedi bende aksam götürdüm, sabah yapılan testin daha iyi sonuç vereceğini söyleyerek sabahı beklememizi istedi, ben o akşam iş için İstanbul’a yola çıktım. Geceyi Bursa da geçirip sabah erkenden yola koyuldum, hiç umutlu olmadığım için test’i unutmuştum. Eşimin telefon etmesiyle birlikte aracı kenara çekip yarım saat ağladım, evet sonunda benimde bir çocuğum olacaktı, bu büyük mutluluğu bende tadacaktım. İsteyen herkesin bu mutluluğu tatması dileği ile umudunuzu yitirmemenizi diliyorum.

Hepinize sevgilerle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ