Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Karnımdaki Bebeğim Hepinize Uğur Getirsin

Karnımdaki Bebeğim Hepinize Uğur Getirsin

Merhaba Sibel hanım,

Ben Nilsu. Bu isimle belirli bir süre sitede bulundum. Yaklaşık 3,5 aydır giremiyordum çünkü 14 haftalık hamileyim ve çok mide bulantılı geçti bu dönemim. Bırakın siteye girmeyi, kendime gelemedim. Ama şimdi iyiyim. Mutluluğumu ve deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Benim durumuma benzer olanlara örnek olsun diye. Bu arada ben, ‘Savaşa Devam Edenler’ bölümünde ‘Bedenimle Savaşmayacağım’ yazısını yazan Nilsu’yum.indir (1)

Eşim ve ben, çocuk bekleyişimiz 1 yılı geçince doktora başvurduk. Hepimizin bildiği araştırmalara bizde de başlandı. Kan ve hormon testlerim sonucunda ben düzenli yumurtluyordum. Ama eşimin sperm değer sonuçları aynen şöyle çıktı: 16 milyon sperm sayısı (normali 20 milyon ile 100 milyon arası oluyormuş), morfoloji: %60 baş anomalisi, %20 kuyruk anomalisi vs. Neredeyse 16 milyon spermin çoğu anormal şekilde yani. Biz çok üzüldük tabi ama birbirimize pek çaktırmadık. Doktor, bu halinizle normal yoldan hamile kalmanız 5 yıl içinde %10 gibi bir ihtimal dedi. Aşılama denemesinde bulunmadan önce bir de senin tüp filmine bakalım, bir tıkanıklık var mı diye, dedi. İlk adet olduğumda onu aramamızı istedi.

Biz evimizin yolunu tuttuk. Artık planımız, ilk adet oluşumu takiben rahim-tüp filmini çektirmek ve aşılamaya başlamaktı. Sevgili Sibel hanım ve sevgili arkadaşlar: Ben o ay adet olmadım. Hamileydim. Doğal yoldan olmuştu ve nasıl olduysa olmuştu.

Hepimizin çektiği psikolojik sıkıntıları çok iyi biliyorum, her ne kadar bir çoğumuz kadar uzun sürmese de mücadelem… Ve hiç bu sıkıntıları çekmeden hamile kalanlara göre çok daha büyük oluyor şimdi mutluluğumuz. Tüm arkadaşlarımın bu güzelliği yaşamalarını yürekten ama en derinden diliyorum. İnanıyorum ki; bir bebek-bir insan dünyaya gelecekse ne yapıp edip geliyor. Ne hastalıklar, ne noksanlıklar buna engel olamıyor.

Karnımdaki bebeğim hepinize uğur getirsin…

Sevgiler, Nilsu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ