lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çocuk sahibi olmak için bu listeyi kontrol edin

Çocuk sahibi olmak için bu listeyi kontrol edin

Çocuk sahibi olmak için bu listeyi kontrol edin.

Çocuk sahibi olmak için bu listeyi kontrol edin .Dünya genelinde her altı kişiden birinin kısırlık sorunu yaşadıkları kabul edilmektedir. Geç yaşlarda hiç bu konu aklınızda yokken ve hayatınıza ait bir çok şeyi rayına oturtmaya çalıştığınız bir dönemde sürpriz bir şekilde birden hamile kaldığınızı fark edersiniz . Daha sonra her şey yerli yerine oturmaya başladığında ve artık ikinci çocuğa sıra geldiğini düşündüğünüzde beklediğiniz bebek bu sefer bir türlü gelmez .
Sekonder infertilite denilen bu durum ilk bebekleri için uğraşan ailelerin sorunları kadar üzücü olabilir.
Eğer bebeğinizin olmasını düşünüyor ama başarılı olamıyorsanız yakın zamanda bazı testler yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle aşağıdaki önlemleri bir defa denemenizi tavsiye ederiz .
İhtiyacınız olan farkı hangi şeyin ve neyin gerçekleştireceğini hiçbir zaman bilemezsiniz.

Çocuk sahibi olmak için bu listeyi kontrol edin

Beyler spermlerinizin sağlığı için  rahat iç çamaşırları  iç çamaşırını denediniz mi?

Bu beylere yöneltilmiş bir soru .Dar iç çamaşırı ve sıcaklığın yüksek olduğu ortamlarda sperm sayısını düşürebilir. Boxer çamaşırlar diğerlerine göre daha geniştir ve daha çok hava akımı sağlarlar . Bu durum sperm sayısının artmasını sağlayabilir.

Çocuk istediğiniz halde hala sigara kullanıyor musunuz ?

Eğer çocuk sahibi olmak için karar vermişseniz sigarayı bırakması gereken kişi yalnızca anne adayı değildir. Sigara dumanı kan damarlarının daralmasına neden olan bazı maddeler içerir ve kan damarlarının daralması ereksiyon sorunlarına yol açabilir. Sigarayı bırakın ve cinsel yaşamınızdaki iyileşmeyi fark edin. Daha iyi bir cinsel yaşam ile eşinizin hamile kalma olasılığını arttırırsınız.

 

Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ama alkol kullanımınız ne kadar ?

Alkol kadında ve erkekte üreme kabiliyetini etkiler ve azaltabilir.. Eğer bebeğinizin olması konusunda gerçekten kararlıysanız doğal meyve suları ve maden suyunu alkollü içeceklere tercih etmelisiniz

Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ama banyoyu çok sıcak mı seviyorsunuz ?

Erkekler için çok sıcak spermleri açısında oldukça zararlı Boxer iç çamaşırı önerisinde olduğu gibi .Çok sık sıcak banyo testisleri etkileyerek sperm sayısını düşürür. Daha ılık suyla duş almanızı öneririz.

Hanımlar çocuk sahibi olmak için yumurtlama ve regl çizelgesi tutuyor musunuz?

Hanımların regl ve yumurtlama dönemlerini bilmeleri hamile kalmalarına büyük yardımcı olur. Bir kaç adet döneminiz boyunca aynı saatinde vücut sıcaklığınızı ölçmek, yumurtlama anlarınızı anlamakta size yardımcı olur. Yumurtalıklardan yumurta yollandığında birkaç gün vücut sıcaklığı artar .Bu zamanı anladıktan sonra bu dönemde eşinizle daha çok ilişkide bulunarak hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz.

 

Çocuk sahibi olmak için yumurtlama döneminizden evvel eşinizle ilişkiye giriyor musunuz?

Bir yumurtlama takvimi yapmışsanız ve bu çizelgeye göre yumurtlama zamanınızı anlayabiliyorsanız yumurtlama öncesinde de daha sık ilişkide bulunmaya gayret edin. Bu şekilde spermlerin yumurta ile karşılaşma olasılığını arttırabilirsiniz.

 

Bebek olması için Yumurtlama döneminizde İlişkide doğru pozisyonu seçiyorsunuz musunuz ?

Kadının altta olduğu pozisyonlar hamilelik için daha doğru seçimlerdir.. İlişkiden sonra yatış pozisyonunu korumanız spermlerin vücudunuzda daha uzun süre kalmasını sağlar. Hatta kalçanızın altına bir yastık koyarak bu bölümü yükselterek olasılığı daha da arttırabilirsiniz.

 

Çocuk sahibi olmak için beslenmenize dikkat ediyor musunuz?

Sağlıklı beslenme her zaman iyi harika bir fikirdir. Taze meyve, sebze ve hafif yemekler kendinizi daha taze ve enerjik hissetmenizi sağladığı gibi vücudunuzu da mutlu ederek üretim yapmasını tetikler.

Çocuk sahibi olmak için hamile kalmadan önce Folik asit kullanıyor musunuz?

Eğer hamile kalmayı istiyorsanız folik asit takviyesi almanız önemlidir .Folik asit eksikliği bebeklerde ciddi sinir sistemi problemlerine yol açabilir. Ayrıca beslenmenizde ıspanak mercimek ve brokoli eklerseniz alınan folik asit miktarını da büyük ölçüde arttırmış olursunuz.

Çocuk sahibi olmak için zihinsel olarak rahat mısınız?

Hamile kalmak çocuk sahibi olma konusuna çok odaklanmak eşinizle ilişkilerinizi rutin bir hale sokmak isteğinizi oldukça azaltabilir. Huzurlu olmak, rahatlama, eşinizle sevdiğiniz şeyleri yapmak, beraber hayattan keyif almak ve hamilelik konusunu çok takılmamak sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Üzerinizden baskı kalktığında her şeyin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Çocuk sahibi olmak için vücut formunuz yerinde mi?

Düzenli egzersiz yapmak zaten genel sağlığınız açısından çok iyidir hem de ruhsal sorunlarla ve stresle baş etmek için güzel bir yöntemdir. Günlük program yağın ve kendinize ve egzersize de yeterli vakti ayırın.

Bütün bunları yaptığınız halde çocuk sahibi olamıyorsanız kısırlık tedavileri için  mutlaka bir tüp bebek uzmanına başvurmalısınız:

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler

 

 

Bizi Facebook tan da takip edin 

 

Atakent  Acıbadem Tüp Bebek Merkezi  ÇİDER  Derneğinin indirim anlaşması bulunmaktadır.
Kısırlık ve tüp bebek tedavileriniz için  Op.Dr.Turgut Aydın formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ