lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doğurganlığı artırmak için 3 doğal yöntem

Doğurganlığı artırmak için 3 doğal yöntem

Eğer bir yandan doğurganlığınızı artırmak için çalışıyor, bu arada yardımcı üreme tedavilerine yani tüp bebek tedavisine de yatırım yapmaya hazırlanıyorsanız ilk etapta bazı doğal terapileri de denemek isteyebilirsiniz.

Basit takviye ve kısıntılarla doğurganlık şansımı artırabilir miyim ? 

Giderek artan bir sayıda kadın doğum uzmanı tıbbi tedavi başlamadan önce aşağıdaki yöntemleri başlangıç olarak size tavsiye edebilir. .

  • Beslenme ve diyet dengesi. Doğurganlığı teşvik etmek temel besin içeren dengeli bir diyet önemlidir. Doğru beslenme en uygun sperm üretimi için gereklidir. Örneğin, kalsiyum ve D vitamini erkek doğurganlığını artırdığı bulunmuştur .Özellikle C vitamini ve antioksidanlar sperm kusurları önlemeye yardımcı olabiliyor.  Ayrıca, çinko takviyeleri meni düzeylerinizi artırmaya yardımcı olabilir.
  • Kafeinli içecekleri tamamiyle kesin. Araştırmalar 500 kafein miligram veya gün başına daha fazla tüketen kadınların kısırlık sorunu yaşama olasılığını daha yüksek buldu. Bu nedenle kafeinli içecekleri günde 3 defadan fazla olmaması için kendinizi sınırlandırın.
  • Doğal ilaçlar deneyin. Yapılan çalışmalar günde 2 bardak sıcak çay içen bir kadının doğurganlığı artırabileceğini göstermiştir. Hayıt bitkisinin genellikle doğurganlığı artırdığı hormonları düzenlediği görüldüğünden kadınlara tavsiye edilmektedir.

Bu öneriler doğurganlığınızı geliştirmek ve artırmak için atılabilir basit adımlardır. Ancak 30 yada 35 li yaşlarınızı sürüyorsanız ve 6 ay dan fazla çocuk sahibi olmak için mücadele ediyorsanız bir kadın doğum uzmanına görünmenizde yarar var..

 

 

..

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ