lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Evlat edinme iki taraflı iyilik yapmaktır

Evlat edinme iki taraflı iyilik yapmaktır

Yıllarca anne olmak icin bekledi.Özlemini duyduğu bebegi kendisi 9 ay karnında taşıyıp doğurmali onu kollarına almalıydi.Senelerce tedavi oldu ama bir sonuç alamadı. Çevreden onun bu çırpınışını görüp ”evlat edin” dediğinde, bu kelimeleri duymak bile istemedi. Bir başkasının doğurduğu çocuğu nasıl kucagina alıp kendi çocuğu gibi sevebilirdi ki. Ona göre bir kadın çocuğunu kendisi doğurmalıydı.

Bir gün gittiği parkta gözüne bir kadın ilişti . Kadın çok mutluydu, yüzünde tebessüm masanın üzerine dizdiği malzemeler ile özenle sandviçler hazırlıyordu. Çevresinde dört tane ayni yaslarda, farklı ırklardan çocuklar vardı.  Çocuklar neşe içinde oynarken ara sıra masanın yanına gelip kadının hazırladığı sandviçlerden yiyip oyunlarına devam ediyorlardı. Çocukların kadına anne diye hitap ettiklerini duyduğunda çok şaşırdı. Belli ki kadın çocukları evlat edinmişti. Belki o kadın hiç çocuk doğurmamıştı ama tanımadığı  kişilerin doğurduğu çocuklar ona anne diyordu. Belki o çocuklar gerçek annelerini hiç tanıyamamıştı ve anne diyecek kimseleri onlar evlat edilinene kadar yoktu. Bir taraf çocuğa diğer taraf anneye hasret. İşte buluşmuşlardı. Mutlu ve huzurlu oldukları her hallerinden belli olan dört çocuk ve anneleri. Sonra kendisini düşündü bir an. Kendisini ailesi evlat edinmiş olsaydı annesi onu daha mi az sevecekti ya da o annesini daha az sevip biyolojik annesini mi arayacaktı. O anda anladı ki bir çocuğun annesi olmak için illede o çocuğu doğurmak şart değildi.

Çocuk yuvaları , kendilerini evlat edinecek, aile bekleyen günahsız çocuklarla dolu neden hem onlara hem de kendime bir iyilik yapmayayım diye düşündü uzaklara dalarak.

Çocuk İstiyorum Üyesi N.A

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ