lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Değişik Bir Bakış Açısı — Evlat Edinme

Değişik Bir Bakış Açısı — Evlat Edinme

Değişik Bir Bakış Açısı — Evlat edinme 

Merhaba Sibel Hanım,

Nasıl başlayacağımı bilmiyorum. daha doğrusu nereden başlayacağımı. Ben 12 yıllık evliyim ve 31 yaşındayım.

Benim sorunum aslında çözülemeyecek bir şey değil gibi doktorların dediğine göre fakat bu Türkiye de yasal olmayan bir yöntem. ben yaptığım tedavilere falan hiç değinmek istemiyorum. bunlar sizin ve bu siteye gelen kader arkadaşlarımızın hep yaşadığı şeyler aşağı yukarı. yapılacak şeye gelince benim için başka bir kadından yumurta alınacak ve eşimin spermiyle döllenip bana nakledilecek. bu karmaşık aynı zamanda yorucu ve pahalı olacak bizim için. Tabi yurt dışında olacak çünkü burada yasal değil.

Ama ben umut bile olsa bunu yaptırmayacağım. neden peki diye soruyorsunuzdur şimdi açıklayım size. Benim sabrım yaklaşık 6 ay önce tükendi. artık kendimde ne dr a gidecek nede yeni bir tedaviyi kaldıracak gücün kalmadığını fark ettim. Birkaç yıldır eşime evlat edinme konusunda baskı yapıyordum ve bu konuyu daha sık gündeme getirmeye başladım. Sonunda eşimde belki benden kurtuluş olmayacağını düşünerek belki de laf olsun diye beni oyalamak için tamam dedi. Biz sağa sola haber etmeye başladık. İş ciddiye binince çok isteyen ben bile birden endişelenmeye başladım. Yeni bir hayatın sorumluluğunu almak kolay değildi. Ama dönüş yoktu. Nihayet sıramız geldi onu kız kardeşim alıp kendi evine götürdü sonra biz gittik. O ilk an Allahım hiç unutamıyorum. Ben eşime önce sen gör diyordum oda bana. Bakmaya bile cesaret edemedik ve o ilk yüzüne baktığım an. Şimdi tam dört aylık oğlum adı METEHAN. Yüzüne bakmaya cesaret edemediğimiz o bebek, eşimin almaya tereddüt ettiği bebek, sorumluluğunu almaya korktuğumuz bebek. o şimdi bizim canımız. Eşim biz şimdiye kadar METEHAN sız nasıl yaşamışız diyor.

Sizlere kısaca evlat edinme hikayemi anlattım. Aslında bu baya uzun bir süreç benim için ama sonucu ve mükafatı mükemmel oldu. Bunları özellikle yayınlamanızı istedim çünkü inanın hiç çocuğum olmuyor diye üzülmeyin. Sizlere anne baba demeye hazır o kadar çok bebecik var ki. Ben yurt dışına gidip tedavi olacağım parayı

METEHAN’ımın öğrenimi için harcamak istiyorum.

Bu konuda yani evlat edinme konusunda bazılarınızın Aklında bir ışık yakabildiysem ne mutlu bana. Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Hoşçakalın.
NURDAN GÖKÇE

 

Bizi Facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

Değişik Bir Bakış Açısı — Evlat Edinme konusunu okuyanlar aşağıdaki hikayeleri de okudular ;

O Benim Kutsal Emanetim – Evlat Edinme
Evlat edinme iki taraflı iyilik yapmaktır.

.

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ