lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Hikayeleri ; Sonunuz benim gibi olmasın..

Tüp Bebek Hikayeleri ; Sonunuz benim gibi olmasın..

Günaydın,

 

Bende çocuk sahibi olma savaşımı size mutlu bir son ile anlatmak isterdim ama yüreğimde kanayan çağlayanı sizlerle paylaşmak istedim.

1965 doğumluyum işti kariyerdi diyerek 30 yaşımda evlenebildim. Hemen hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak istediğim için asla korunmadım. Evliliğimin 6. ayında bir uzmana giderek çocuk sahibi olmak istediğimizi belirttim, muayene sonucu rahimde yara var donduracağım dedi. Biz İskenderun’da yaşıyoruz üzülerek belirtmek isterim ki burada gerçek anlamda doktor olmadığını uzun yıllar sonra tecrübe edindim. Hepsi sadece para için meslek icra ediyorlar. Bu hekime güvenmedim ve Adana’da başka bir uzman hekime gittim yok böyle bir şey dedi ve yumurtlama takibi yaparak uyarıcı birkaç ilaç verdi her şey normal gebe kalabilirsiniz dedi. 2 yıl bekledim yok. Evliliğimin ilk aylarında bir gebelik geçirdim fakat anlayamadan düşükle sonuçlandı.

Daha sonra memleketimde başka bir uzman hekime gittim ve rahim filmi çekti tüplerin kapalı dedi ve beni Ankara’ya Etlik SSK’ya sevketti. Laparopskopi olacaktım. Ankara’daki klinik şefi bayan rahim filmimi beğenmedi ve ilkinden 1 ay sonra ikinci rahim filmimi çekti sağ tüp kapalı sol normal dedi. Yinede laparopskopi yaptı. Operasyon esnasında kanama olmuş lütfedip hava püskürterek kanamayı temizleyerek kanal açma işlemi yapmaları gerekirken SSK ya tek tüple gebe kalabilir diye operasyonu sonlandırmışlar. Bu arada evliliğimin 5. yılını doldurdum banka bir hekim 3. rahim filmini çekti. 8 kez aşılama yaptırdım. 3. aşılamada gebe kalmıştım fakat 5 haftalık hamileyken embriyonun yaşamadığını ve kürtaj olmam gerektiğini söyleyerek bayıltmadan canlı kürtaj yaptılar. Daha sonra beklemeye çekildim. Bundan 4 yıl önce amcamın vefatı esnasında üzüntüye kapılmışken hamile olduğumu öğrendim. Tanrının bir lütfu diye sevinmem yine hüsran 6-7 haftalık hamilelikte çocuğun kalp atışını dinleyeceğiz diyen doktorum muayene esnasında bebek yaşamıyor dedi ve dünyam başıma yıkıldı ilaçla düşürdüm. Lütfedip kontrol yapalım dediler ve kanımda toksoplazma olduğunu öğrendik tedavisi yapıldı ve 2 yıl daha bekledim gebelik yok. Ankara’ya çok ünlü bir prof.a tüp bebek için başvurduğumda rahiminde miyom var çocuk yuvanı komple kapatmış alacağız dedi. 2 ay ara ile 2 kez histereskopi ve elektrik ile kazıyarak miyom operasyonu geçirdim. Bu arada üzücü haber sosyal güvence yaşını doldurdum ve faydalanamıyor mu. 4500 TL ile miyom ameliyatlarım oldu. 1 yıl bekledim gebelik yok. 2007 yılında aynı Prof.uma tüp bebek için başvurdum, bu arada emekli oldum ve 3 yılda geri ödenecek kredi çekerek Ankara’nın yolunu tuttum. Dedim ya kaderim orada da beni buldu. Prof.um eski hastanesinin ortaklığından ayrılarak kendine yeni lüks bir hastane kurmuş fakat kurulma aşamasında olduğu için laboratuvarları henüz faaliyete girmemiş dolayısıyla başka bir hastanenin laboratuvarını kullanıyorlar. Yumurta toplama ve transfer başka bir hastanede gerçekleşti. Doktorlarım işlemden sonra çekip gittiler. O hastanenin hastası olmamamdan mı bilmiyorum 10 dakika yattıktan sonra hemşire başımda belirdi lütfen kalkın odaya hasta alacağım yeterli yattınız diyerek beni kaldırdı ve içime kara bulutlar çöktü bu iş tamam tutmayacak diyerek ertesi gün evimin yolunu 10.000 TL borç ile tuttum. 10 gün sonra hüsran ve tutmamış …Eşim, kız kardeşim ve eniştem tahlil yaptırdığım hastanenin bahçesinde salya sümük ağlıyorlar onları teselli etmek bana düştü ve kimse Tanrı değil eğer Tanrı olsaydık eminim ki en iyi kaderi önce kendimize yazardık diyerek onları teselli ettim. Bu arada 43 yaşına girdim ve tüm umutlarım tükendi eşim iş yerini devretti şu an işsiz hayattan bir beklentisi kalmadığı için yarı kırık bir psikoloji ile evliliğimizi en asgari yaralarla sürdürmeye çalışıyoruz.

İşte hikayem …Maddi tükendiğime mi yanayım, yoksa hayatım boyunca canımdan bir can veremeyeceğime mi, eşime mi kaderime mi yoksa 2 adet çok şükür sağlıklı memeye sahip olarak asla bir çocuk emziremeyeceğime mi bilemiyorum.

 

AMA ŞUNU BİLİYORUMKİ ASLA PES ETMEYİN VE EN DOĞRU EN GÜVENİLİR MERKEZLERİ SEÇEREK BU YOLDA İLERLEYİN. Sonunuz benim gibi olmasın.

 

Sevgilerimle

Z. C

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İStiyorum Formu ile bize ulaşın daha uygun koşullarda tedavi olun.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ