Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek Yaptıranlar ; Okuyanların dualarını eksik etmeyeceğine inanıyorum.

Tüp bebek Yaptıranlar ; Okuyanların dualarını eksik etmeyeceğine inanıyorum.

2003 yılı ortalarında yaşadığım adet düzensizliklerini başlangıçta pek kafama takmamıştım. gecikmeler, arası uzayan adet dönemleri derken bunaltan sıcak basmaları yoğunlaşınca hemşire arkadaşımın şikayetlerimi dinlemesiyle lütfen doktora git ısrarları üzerine doktora gitmiştim ve erken menapoz teşhisi konmuştu.Teşhis demek ne kadar doğru bilmiyorum keza hastalık değil doğal süreç .Bir çok doktora gittim bazısı kilitlenme  gibi , bir süre sonra normale döner gibi yaklaşımlarda bulundular.En son üniversite hastanesinden bir prof. e gittim .
Beyfendi alanında isim yapmış iyi bir doktor .Hormon testi sonuçlarıma  bakıp evet erken menapoz bu şartlarda çocuk sahibi olamayacağımı  söyledi ve akabinde evli olup olmadığımı sordu.Menapoz gerçeğini içime sindirememiştim ama artık evliliği de çocuk sahibi olamayacağım için düşünemez olmuştum.Hayır evli değilim dedim  o halde çocuk konusunu evlendiğiniz zaman görüşürüz demişti.
Artık evliliği nasıl düşünebilirdim ki.Bir başka bayan doktor ancak donör yolu ile  çocuk sahibi olabileceğimi söylemişti ki bu benim için uygun bir yol değildi.
Ben istemesem de evlendiğim beyfendi tabbii ki çocuk sahibi olmak isteyecekti.
Bir çocuk sahibi olabilmek için benim olsa dünyaları verirdim ama gittiğim tüm doktorlar yumurtlamanın olmadığını fsh  ın yüksek olduğunu belirttiler ve ben teşhisten beri cyoglopro.. isimli ilacı almaya  başladım .ve aldığım sürece normal adet oluyorum.Sonra bir beyefendi ile tanıştım  ve Allah kendisinden razı olsun çocuk sahibi olmayı istemesine rağmen benimde bir çocuğum olamayacağı gerçeğini kendisine söylememe rağmen benimle evliliğe kadar giden bir birliktelikte şuan evliyiz.
Fakat çok kısa bir süre geçmesine rağmen O’ nun hiç bir baskısı yok bunu hemen belirtmeliyim ki ben çocuk sahibi olmak istiyorum ve sitenizdeki savaşı kazananlar kısmını okudukça inanılmaz ümitleniyorum. Rabbim dilerde ,kulları isterde O vermez mi ? diye dua ediyorum ve savaşı kazananlar güruhuna bende savaşı kazandım diyerek anne olmak isteyen herkese bir ümit  kaynağı da ben olmak istiyorum güzel mis kokulu  sağlıklı bebeğimi kucağıma alarak ,hep bağrıma basarak .Okuyanların dualarını eksik etmeyeceğine  inanıyorum.Şimdiden teşekkürler.

Evlendikten sonra cyogla yu bıraktım ne olur ne olmaz  belki doğal olarak güzel bir olay gerçekleşir ümidi ile.Doğal olarak hormon deplasmanı olmadığı için adetimde olmadı. Sıcak basmalarım günde 3-4 defa oluyor ve terle  birlikte beni yoruyor. Kilo kaybı oluştu bende.Bir ay sonra remixin diye bitkisel bir tablet almaya başladım 2 hafta sonra sıcak basması şikayetlerini ortadan kaldırıyormuş benimde azalmaya başladı gibi sıcak basması şikayetim.şimdilerde yeniden bir doktora gidip görünmek acıda olsa sonucu gerçekle yüzleşmek varsa bir ümit her yolu denemek için Bismillah diyeceğim.

Savaşı kazananlara vermiş olduğunuz destek ve yardımlarınızdan dolayı ÇİDER e şükran ve saygılarımı sunuyorum .
Sevgiler.
Mavi Kelebek..

 

Bu konuyu okuyanlar Tüp bebek tedavisi yaptıranlar konusunu da okudular.

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bizimle iletişim kurabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ