lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sizlere de Tatmak Nasip Olur İnşallah

Sizlere de Tatmak Nasip Olur İnşallah

Biz 5 yıllık evliyiz. hepinizin çektiği (maddi, manevi, çevre, anne-baba ve arkadaş baskısı gibi) sıkıntıların çoğunluğunu eşim ve bende çektik. Ancak allahın izniyle tüm sıkıntıları yendik, çoğunluğunu kulak ardı ettik ve allaha şükürler olsun bu günlere geldik ve eşim şu anda allah nasip eder ve sonuna erdirirse 1 aylık, görünen ve kalp sesi duyulan iki bebişimize hamile. Rabbim hepinize bu günleri görmeyi ve bu günlerin zevkini tatmayı nasip etsin.images (10)

Daha sonra tekrar yazarım ama kısaca bahsetmek istiyorum nasıl başardık bu sevincimizi.

İlk 2 yılımızda çocuk düşünmedik. sonraki 3 yılımızda düşünmeye başladık ama bu seferde biz başaramadık. Bir sorunumuzun olduğunu anladığımızda doktora başvurduk. öğrendiğimiz sonuç pek hoş değildi. Çocukken geçirmiş olduğum kabakulak hastalığının etkisiyle sperm sayımda yetersizlik olduğu anlaşıldı. 2 yıl boyunca ilaç tedavisi uyguladık. Fakat hiç bir sonuç ve ilerleme elde edemedik. burada arkadaşlara söylemek istediğim kesinlikle koca karı ilaçları denilen yollara kesinlikle başvurmamaları. Çünki bir cahillik edip bende denemeye kalktım ancak yan etkisinden başka (baş ağrısı, mide bulantısı, iştahsızlık, cinsel soğukluk, isteksizlik)hiç bir faydası olmadı. kendinizi doktorlarımıza emanet edin ve onlara güvenin.

Daha sonra ankara Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesinin tüp bebek bölümüne baş vurduk. tetkikler ve incelemeler yapıldı. sonuç olarak tüp bebek yapılmasına karar verildi. İlaçlarla uygulamaya anne adayı hazırlandı ve 31 Ocak 2003 tarihinde döllenen 4 yumurta transferi yapıldı. Sonraki 17. Günümüzde yaptırdığımız Bhcg kan testinde değerlerimizin yüksek çıktığını ve gebeliğin başladığını öğrendik. O andaki mutluluğumuzu hepiniz tahmin edebiliyorsunuzdur. Sonrasında yapılan ultrason da 1 tane bebek olduğu görüldü. 1 mart 2003 cumartesi günü yani 1. ayında ki tekrarlanan ultrason kontrolünde 2 tane bebek olduğunu ve ikisinin de kalp seslerinin çok net duyulduğunu gördük. Sevincimiz iki katına çıktı. Ama diğer taraftan ise sevincimizle birlikte anne ve çocukların risklerinin de iki katına çıktığını öğrendik. bu duruma da üzüldük. Ama bu sevinci bize yaşatan da rabbim o en iyisini bilir ve görür. rabbim ne eylerse güzel eyler. Elimizden bu günümüze şükretmek ve bundan sonrasına sabr etmek ve doğacakları günü sevinçle beklemekten başka bir şey gelmiyor.

Rabbim bizim bu günümüzü herkese nasip eder inşallah. Şimdilik hepinizi bol şanslar diler rabbimin sizin içinde hayırlısı ne ise onu eylemesini dilerim.

Sağlıçakla kalın.
Hoşçakalın.
Bir an önce hamile kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ