Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bir Vakti Olduğunu Hep Hissediyordum

Bir Vakti Olduğunu Hep Hissediyordum

Merhaba Sibel Hanım,

1999 yılında evlendik ve ilk yıl hiç bebek düşünmedik. Bebek için, borçlarımızın bitmesini, bir ev sahibi olmayı beklemeye karar vermiştik. Çünkü iyi koşullarda bebeğimiz olsun istemiştik. Evliliğimizin ilk bir buçuk yılında tüm planlarımızı gerçekleştirmiştik ve sıra bebek hayalimizi gerçekleştirmeye gelmişti. Fakat çok bildik bir durumla karşılaştık.

Doktorumuz 1 yıl bekleyelim dedi.Bir yılın sonunda bir uzmana başvurmamız gerektiğini anladığımızda bu niye bizim başımıza geldi diye o gün içimden geçirmiştim ki sitenizle tanıştım. Siteden o kadar çok şey öğrendimki tüm tedavim boyunca bu bilgilerden yararlandım. Yapılan tüm tetkiklerimizde herşey normaldi. Sadece eşimin sperm tahlilinde sayı biraz düşüktü ancak doktorumuz bunun normal yolla bebek sahibi olmamızı engelleyecek düzeyde olmadığını söylediğinde içimiz rahatlamıştı ve normal yolla bebek sahibi olabileceğimiz için umutlanmıştık.

Ama yapılan 3 yumurta takibi , 2 aşilamaya rağmen hamile kalamıyordum. Doktorum 3. aşılamayı önermesine rağmen artık aynı şeyleri yaşamak istemiyordum ve mikro enjeksiyona karar verdim. Eşim başlarda bu fikre hiç sıcak bakmasada kardeşlerinin bebeklerinin olması, benim kardeşlerimin çocuk sahibi olması ve tüm arkadaşlarımızın bebek sahibi olmaları artık onuda dayanamayacak noktaya getirmişti. 2003 Temmuz ayında tedaviye başladık. 4 tane embiryo transfer edilmişti ve transfer sırasında eşimin yanımda olması inanılmaz bir moral vermişti bana. Tedavi sırasında da, test gününü beklerken de hiç olmadığım kadar sakin ve huzurlu olduğumu farkettim nedense. Normalde çok sabırsız, evhamlı bir insandım halbuki. Sanırım doktorumun ve eşimin desteği ve yaklaşımları beni bu derece rahatlatmıştı.

16 Ağustos cumartesi günü test yaptıracaktım. Ama, 13 Ağustos Perşembe günü işyerinde tuvalete gittiğimde kanamam olduğunu görünce dünyam yıkıldı. Eşime başaramadık diye mesaj çektim. Adetim başlamıştı. Doktorumu aradım. Doktorumda inanılmaz üzüldü, ancak yinede kanamamı takip etmemi, bazen kanama olsada , hamilelik olabileceğini söyledi ve yarına kadar sıradışı bir durum farkedersem test yaptırmamı istedi. O akşam eşimle birbirimize sarılıp ağladık. Sigarayı bıraktığım halde o akşam tam 4 tane sigara içtim. Ogün çok az kan gelmişti ve yine aynı gece hiç kanamam olmamıştı. Siteden arkadaşlarımda ısrarla test yaptırmamı istemişlerdi. Cuma günü öğlen yemeğinde dayanamayıp en azından içim rahatlasın diye hastaneye gidip kan verdim. Sonucu işyerime fakslamalarını istedim. İşyerime döndükten yarım saat sonra sonucu faksladılar. Gözlerime inanamadım. Hamileydim. Labaratuarı ve sonrada doktorumu aradım. Doktorumda çok şaşırdı ve kanamanın düşük sebebi olabileceğini hemen eve gidip yatmamı istedi. Eşime haber verdiğimde o da inanamadı. Şimdi 6 aylık hamileyim ve bir kız bebek bekliyoruz. Allahım inşallah kucağımda görmemizide nasip eder. Allah tüm isteyenlere gönüllerine göre versin. Sitedeki tüm chat arkadaşlarıma ve size bana verdiğiniz inanılmaz destek için çok teşekkür ediyorum ve tüm bebek isteyenler için dua ediyorum.

Sevgilerimle…
Gökyüzü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ