Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kazandım

Kazandım

 

5 yıllık evliyim. İlk evlendiğimizde yaşımız ve önümüzdeki planları gözden geçirerek ilk 5 yıl bebek düşünmüyoruz diye konuşmuştuk Eşimle. Bu karara evliliğimiz 3,5 yıl etrafın hadi artık bir çocuk yapın laflarını dinlemeden uyduk. Ama artık eşimde mızıkçılık yaptı ve korkunç bir bebek arzusu ile çıktı karşıma. Öyle çok istiyordu ki; gözlerindeki ifadenin güzelliği karşısında bende de bir istek uyandı. Güzel olacaktı evde başka bir soluk, başka bir ses.images (23) Tabii ben korunmayı bıraktım ve bir daha ki ay anne olmayı düşünerek (nereden bilirdim bu iş böyle kolay değil.) beklemeye başladım. 1. ay olmadı . Normaldir herhalde dedim. 2. ay, 3. ay, 4. ay derken doktora gittim. Doktor 1 yıl olmamasının normal olduğunu, birde yumurtalıklarımın polikistik yapıya sahip olduğunu, 1 yıl sonra tetkitlerin yapılması gerektiğini söyledi ama beni ikna edemeyince klomenle tedaviye başladı. 3 ayda doktorla yumurtalık takibi ile geçti. En son sıkıldığımı daha fazla ümitlendiğimi ve olumsuz sonuçta daha fazla üzüldüğümü söyleyerek klomen tedavisini bıraktım. Üzerinden bir 6 ay daha geçti ve halen ben anne olamamıştım. Ve 1 gün geçsin ben hemen test için koşup laboratuar önünde dua ederek beklerdim. Tabi göz yaşı dolu .

Artık Canım Eşim bu kadar kahrolmama göz yumamayacağını bir daha bebekle ilgili üzülmemi istedi ama nafile. Birde sanki etraf daha fazla üstüme gelmeye başladı. Bir arkadaşım cocukistiyorum.com’ dan bahsetti. İlk ziyaretimden sonra içimde başka bir huzur kapladı içimi ve korkunç kızdım kendime. Ne abartmışsın; insanlar 5yıl, 10 yıl, vs. uğraşmış sonra başarmış. Sende 1 yıl içinde ne çok kıyamet koparttın diye. Sonra sitede devamlı dolaşmaya doktor fikirlerini almaya başladım. En çok ta savaşı kazananlar kısmını okuyup duygulanıyordum bazen de hüngür hüngür ağlıyordum sevincimden. 1 yılın üstünden 3 ay daha geçti. Bu arada ben bir gün savaşı kazananlar kısmından bal ve ısırgan otu tohumu (1kg. bal + 100gr. Isırgan oto tohumu) okudum. Hemen akşam eve giderken bal ve ısıgan otunu büyük bir inançla temin ettim. Eve koştum hemen, annem senin gününde geçti (O benden daha takipçiydi) dedi. Ama benim karnım ağrıyordu. Tabi ben hemen sihirli karışımıma başladım. Bu arada 1 hafta daha geçti karnım ağrıyarak, o kadar çok uyuyordum ki bu arada.

Doğum günüme bir gün kala annemin baskısına dayanamayıp teste gittim. O kadar çok ümit dolu gidip gözyaşı ile gelmiştim ki bu kez hiç ümitlenmedim, her zamanki yerimi aldım laboratuar önünde ve beklemeye başladım. Test sonucunu zarfa koyup soğuk bir tavırla verdiler sonucu bana, hayatımın en güzel haberiydi bu benim.Ömrüm boyunca aldığım en güzel doğum günü hediyesiydi bu. Hemen eşimi aradım alışverişe gittiğimi onunda gelmesini söyledim. Başkada bir şey söylemedim. Markette buluştuk o beni öptü. Kulağına fısıldadım 1,5 yıldır beklediği haberi. Dondu kaldı , sonra bir sevinç gösterisi bizden, marketteki tüm gözler üzerimizdeydi. Şu anda 6 aylık hamileyim. Bir oğlumuz olacak. Şimdi tek yaptığım onunla ilgili planlar yapmak ve sağlıklı olması için dua etmek.

Allah isteyen herkese tattırsın bu duyguyu. Dilerim isteyen tüm kucaklarda bir bebek olsun.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ