Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 105 – 23.02.2004

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK HERŞEYE DEĞERDİ…
BURSALILAR BUNU İSPATLADILAR..

Sevgili dostlarım orada olmalıydınız..Bu yazıyla anlatılacak bir şey değil gerçekten yaşanması
gereken bir durum..
Onca soğuğa ve kara kışa rağmen üyelerimiz ve üye olmak isteyenler oradaydılar..
Kervansaray otelinin toplantı salonu dopdoluydu.Bilgilenmek ,sorunlarını anlatmak ve
indirimli tedavi görmek için toplantının bir hafta ertelenmesi kimsenin şevkini kırmamıştı.
Gene bütün rezervasyon yapan insanlar oradaydı. Birkaç zorunlu firenin dışında.
Bir gün önceden rezervasyonlarını konfirme ettiler, gene kar yağacak denmesi gece don olacak yollar çok kaygan denmesini de artık bizde dahil kimse umursamamıştı.Mutlaka Bursa da olmalıydık.Mutlaka artık o toplantı yapılmalıydı. Sözleşmiştik ve herkes birbiriyle buluşacağı günü bekliyordu.
Sabah saat 08.de Varanın önünde arkadaşlarımızla buluştuk Beklediğimiz iki çift ve 4 arkadaşımız daha vardı ama ilk hafta kar nedeniyle gidemediğimizden ikinci defa iş yerlerinden izin alamamışlardı. Minibüste 8 kişiydik.Ben,Cansın, Muko, Serap,Emine, Funda Nilgün ve Tecrübeli Şöförümüz Ahmet.Konforlu sıcak minibüsümüz,hoş sohbetimiz kahkahalarımız gene eskisi gibiydi. Hepimiz gerçekten çok mutlu olduk. Uzun zamandan beri grup olarak yola çıkmamıştık ve ben çok özlemiştim.Bir iki gün önceden gazete ve tv lerde kar nedeniyle sabah yolların don olacagını bir gün öncede zincirleme kazalar olduğunu hem okuduk hem de izlemiştik. Sabah yola çıkarken çok tedirgindik. Gerçi şöförümüz çok tecrübeliydi ama olsun. Neyse ki hiç korktuğumuz başımıza gelmedi Allah ve bizi Bursada bekleyenlerin duaları eminim bizimleydi.Yola çıkar çıkmaz korkumuz azaldı.Yollar hiç de don değildi yani korktuğumuz başımıza gelmiyordu.İlk tedirginlik ve korkumuzu atlattıktan sonra neşemiz iyice yerine geldi. Şakalar eski hatıralar gene yollarda başımıza gelenleri anlattık ve doyasıya güldük. Arabalı vapura bindiğimizde de klasik düzenimiz olan çay ve tostla kahvaltımızı yaptık ve vapur kıyıya yaklaşıncaya kadar denizi seyrettik.
Bursa’ya ilk geldiğimizde Muko bizi Tezveren Babaya götürdü. Orada dualarımızı yaptık ve Ulucami’ye gittik. Orada da bu büyük haşmetli camide insanoğlunun küçüklüğü, evrenin Tanrının büyüklüğünü bir kez daha içimizde hissederek amaçlarımız ve başarılarımız için dua ettik sonra da toplantı başlamadan karnımızı doyurmak için yer aramaya başladık. Hemen bir şeyler atıştırıp toplantıya koşacaktık.Birisi bize bir yerleri tavsiye etmişti ama dön baba dön bulamadık.Aynı yerden 9 defa geçip ( her seferin de de nerdeyse önünden geçiyor muşuz meğerse!!)   başka bir yere oturduk.Gene İzmir de olduğu gibi yemeğimizi yiyince aradığımız yeri gördük.Neyse Bursa’ya gidip mutlaka Uludağ kebabı yiyeceğiz deyi te kebap yemeden başka bir şeyler yiyen bir tek biziz herhalde..
Apar topar toplantı salonuna gittik salon neredeyse dolmuştu. Hemen salona geçip gecikme için özür diledim ve toplantıya başladık.150 kişiden fazla insan vardı. Ekip ve biz yaklaşık 170 kişiye yakındık.. İnsanlar çok ilgili,sorular çok tu.Toplantı ilk Teksen Beyin genel konular üzerinde yaklaşık 1,5 -2 saat bilgilendirmesinden sonra hemen beklemeden soru cevaplara geçildi. Dr.Meriç Karacan ,Dr.Münip Berberoğlu sırayla söz alarak bütün soruları tek tek cevaplamaya çalışarak   Teksen Beyi yalnız bırakmadılar.Bursa da ki hazırlama kliniğinin başı Dr.Emel Hanımla da herkes tanıştı. Çay arasından sonra sıra kuralara geldi ve Ücretsiz tüp bebek tedavisi ve 20 adet 1500 usd den tüp bebek tedavisinin kuraları çekildi.Kurada adı çıkanların yüzündeki rahatlama ifadesi de gerçekten görülmeye değerdi.
Toplantı bitiminde bol bol özel görüşmeler yapıldı. Üyelerle birlikte bol bol resim çekildi,hasret giderildi.Sonrada yeni üyelerle tekrar görüşmek için sözleşildi.Toplantı saat 16.00da bitmişti ama biz saat 5 de anca salondan ayrılabildik.
Toplantı bitiminde her zaman ki iş bitirmiş olmanın rahatlama pozisyonuna girmiş olan 8 kafadar kebap yiyemedik ya gene arayış içine girdik.Hemen merakınızı gidereyim gene yiyemedik.Kısmet bir başka bahara inşallah..Son derece rahat ve güzel bir seyahatten sonra İstanbula geldik ve herkes evlerine dagıldı…

BİR SONRAKİ DURAĞIMIZ     28 ŞUBATTA THE MARMARA OTELİNDE

Bir sonraki durağımız ve üyelerle buluşma adresimiz bir hafta sonra 28 Subat Cumartesi günü saat 13.00 de The Marmara Otelinde.Arkadaşlarımızla buluşacağız ,birbirinden farklı ilginç konularla , slaytlarla ve filmlerle gerçekten heyecan verici bir bilgilendirme toplantısına şahit olacağız. Doç.Dr.Semra Kahraman ve ekibi bir çok konuya eğilecekler…Hepside kaçırılmaması gereken konular çok soru soracağız çok…

Haftaya görüşmek üzere..

Sevgiyle kalın

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ