Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 8 – 10.12.2001

Merhaba Sevgili Dostlarım;

Güzel bir hafta ve nefis bir iftar yemeği yasadık.. Dayanışma kulübü üyesi umutsuz vaka olarak değerlendirilen arkadaşlarımızdan birinin Hamilelik haberini aldık. Bunları duyunca Ne kadar mutlu oluyoruz bilemezsiniz. Arkadaşlarımızın teker teker sırayla hamile kalması diğer arkadaşlarımızı da müthiş motive ediyor.Bu haberin üstüne 08 Aralık Cumartesi günü yaptığımız toplantı ve iftar yemeği de çok hoştu. Cok konuştuk ve inanın çok güldük..

Toplantıya katılan arkadaşlarımıza güzel sürprizlerden bir tanesi Betül’dü .Sitenin sohbet odasını ve siteyi en çok ziyaret eden arkadaşımız olarak bu ay toplantımıza ve yemeğimize Didim’den Cocukistiyorum.com’un davetlisi olarak katıldı.Diğer arkadaşları her gün sohbet odasında yazışarak sohbet ettikleri Betül’ü karşılarında görünce gene çok sevindiler.Katılanlara ikinci tatlı sürpriz Webmasterimiz “Webster” olarak ismini kısaltıp sevdiğimiz Cemil Beyin katılmasıydı. Herkes siteyi bu kadar güzel yaratan ve büyük bir özveri ile yenileme işlemlerini gece gündüz sürdüren kişiyi gerçekten çok merak ediyordu.

Gerçi onun için cok huzurlu bir gün olamadı ama olsun.Sonu o kadar da kötü bitmedi.Bilgisayarımı gelmişken düzelteyim iyilik yapayım derken ilk önce kayıtlarımı yok etti. Sonra ilk şokunu atlattıktan sonra tekrar bilgisayarı karıştırınca kayıtların büyük bir bölümü sıkışmış köşelerinden çıktılar.Hepimiz rahat bir nefes aldık.Dr.Zuhal Özen de iftar yemeğimize katıldı.ve hep birlikte onunla hasret giderdik.Toplantımızın özel konuklarından bir tanesi de kumaş,tahta, üzerine söz sahibi olmuş bir isim Sn.Tanzer Boylu idi. Kumaş ve diğer tahta ve cam boyama teknikleri ile ilgili bilgilerini sitemizde “Stres atmanın 24 yolu”Bölümümüzde önümüzdeki sene her hafta bize uygulamalı ders verecek. Bilgisayar başında resimlere bakarak ve sohbet odasında ondan bilgiler alarak hoşlandığımız şeyler üzerinde boyama işlerini evimizden yapabileceğiz.Daha sonra Canlı uygulamalı olarak yapmak isteyenlere Ataşehir’de cocukistiyorum ‘un Yeni bürosunda önümüzdeki yıl Dayanışma Kulübü üyelerine karşılıklı grup olarak dersler de verecek. Bunlar faaliyetlerimizin yalnızca bir bölümü..

Toplantıda ilk bölüm de 2001 yılında yaptığımız faaliyetleri anlattık ve gazeteler televizyon programları ve toplantılarda olanlar… ilginç anıları hatırladık,gülüştük.. Kısa bir özet yaptık. Önümüzdeki yıl gerçekleştirmeyi düşündüğümüz program üzerinde konuştuk.Sonra aramıza Şifalı Bitkiler üzerine araştırmalar yapan ve bu konuda dört kitabi olan yazar Niyazi Eröztürk’ü davet ettik. Niyazi Bey kadın ve erkek hormonlarını dengeleyici şifalı bitkiler le ilgili bilgiler verdi ve doğru kullanılışlarını anlattı.En basit bitkilerde bile doğru bildiğimiz bir çok şeyi ne kadar yanlış kullandığımızı görerek çok şaşırdık.Niyazi Beyin sohbeti çok ilgi çekti bundan böyle sık sık aramızda olması için ricada bulunduk o da seve seve katılabileceğini belirtti. Kitaplarını dışarıda satılan satış fiyatının çok altında satın aldık, onların hepsini Niyazi Bey hatıra olarak imzalayarak bize verdi. Sonra iftar yemeğine indik. İftar yemeğimiz de cok eğlenceliydi.Katılanlar huzurluydu ve oraya gerçekten hoşça vakit geçirmek için gelmişlerdi. Yemek oldukça lezzetli ve doyurucuydu. Yemekten sonra sohbetimizde yaklaşık üç saat sürdü.Toplantının fotoğrafları çekildi. Video kayıtları alındı. O resimlerle sizlere çok sitede hoş sürprizler yapabiliriz. 22 Aralık 2001 Cumartesi günü Yılbaşı yemeğinde herkes oldukça ısrarlı.. Ee.. bende hayır demem doğrusu . Çünkü dünden hazırım böyle bir şeye .. Uzun zamandan beri çalışmaktan hiç eğlenme imkanım olmamıştı.. Doyasıya eğlenip kurtlarımızı dökeceğiz..Yeni yıla taptaze girmek istiyoruz. Dinamik,Dinç ve Her şeye hazırlıklı.. Şimdiden oldukça heyecanlıyım.Ne de olsa artık güzel haberlerde gelmeye başladı….Diğerleri de sıra da gelecek; eminim… evet eminim ve emin olmak da çok güzel bir duygu…

Önümüzdeki hafta tekrar görüşmek üzere….

Sevgiler,, sevgiler
Kucak dolusu sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ