Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

PCO da kilo vermek için 5 ipucu

PCO da kilo vermek için 5 ipucu

Polikistik Over Sendromu (PCO) hormonların anormal düzeyde çalışması sonucu olan bir durumdur. Hormonların işlev bozukluklarının bir sonucu olarak, PCO olan kadınlarda kısırlığa ,ovulasyon bozukluğuna ve düzensiz adet döngüsüne neden olur .Anormal insülin seviyeleri ve aşırı kilo nedeniyle oluşan kısırlık sorunu daha da karmaşık hale gelir. Ancak, kilonun verilmesi sonucunda doğurganlık düzene girer .

Kilo vermeye yardımcı olmak için aşağıdaki ipuçlarına bir göz atın:
Diyetinizi kontrol alına alın . Son diyet modaları PCOS olan hastalar için en uygun olmayabilir. Eğer diyet beslenme uzmanı ile hormon seviyesini düşük tutarsanız doğurganlığınız tekrar verimli düzeye gelecektir.
Bir diyet planı hazırlayın .PCOS insülin direnci ile bağlantılı olduğundan,yemek planınızda bazı yiyeceklerden kaçınmanız gerekecektir.

  1. Diyet planınıza tutarlı kalın . Yemeğinizi küçük öğünler halinde yemeğe çalışın ve yüksek glisemik indeksli gıdalardan kaçının.
  2. Bol bol egzersiz yapın. Haftada 3ila 5 kez egzersiz deneyin. Kardiyovasküler egzersiz ve kilo eğitimi hakkında inceleme yapın ve bilgi alın.
  3. Tıbbi yardım almayı ihmal etmeyin .Aldığınız ilaçlar hakkında doktorunuzdan bilgi alın. Hangi ilaçların sizin için en yararlı olduğu hakkkında bilinçlenin.
  4. Kötü yaşam tarzından kaçının . Sigaradan ,katkı maddeli ,gazlı ve zararlı içeceklerden uzak durun .
  5. Tutarlılık sorunların en iyi anahtarıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ