Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 137 – 27.09.2004

Bir rüyam gerçeklesiyor…..

ÇOCUK İSTİYORUM DAYANIŞMA DERNEĞİ KASIM AYINDA BRÜKSEL’DE AVRUPA PARLOMENTOSU’NDA TEMSİL EDİLECEK….

 

26-27 Ekimde Brüksel’de AB Parlementosu’nda Dünya Hasta Liderleri Avrupa Bölümü Delegeleri ile birlikte ögle yemegine davet edildim. Türkiye Hasta Lideri olarak. AB Parlementosu’ndan bir milletvekili ile birlikte Avrupa Parlomentosunun AB çalışmaları ile ilgili bilgi alacağım ve bunları Türkiye’ye uyarlama konusunda önerileri alacağım, bilgi alisverisinde bulunacagim.. Iste sevgili dostlarim Dernek olarak geldigimiz son nokta bu..

Dünya Infertilite Hasta liderleri Organizasyonuna AB Parlometosunun Infertilite konusunda dünyada yapilan çalismalar hakkinda bilgilendirmek için Birlige davet geliyor.Özellikle Avrupa Birligine yeni girenler ve girmek üzere olan iki Ülke Liderleri nin davet edilmesi rica ediliyor.Bundan sonra AB ye girecek Iki ülke var.Biri Slovakya biride Türkiye.Türkiyede bu konuda en ciddi ve en istikrali olarak çalissan ve her sene çalismalarini Dünya Infertilite Birliginde rapor halinde sunan Türkiye’nin tek sivil kurulusu oldugumuzdan tereddütsüz ben çagiriliyorum. Inanilmaz gurur verici bir olay. Size tek bir sey soyleyecegim. Çalismalar konusunda ve türünde Dünyada tek kurulus Bizim dernegimiz biliyor musunuz? Internet sitemizde öyle.Dünya da ki diger birlikler yalnizca bilgilendirme yapiyorlar,meditasyon psikoloji dalinda destek veriyorlar. Bizimki gibi birebir üyelerine tedavilerinde dernek destegi veren hiç bir kurulus yok.Çünkü onlarda fiyatlarda degisiklik yok. Merkezlerin kalitelerinde standartlik var. Faiz yok hayat standartlari yüksek bu nedenle bizim taksitle tedavi ile ugrastigimizi ,kisisel gayretlerle ve indirimler le hasta tedavi ettirdigimizi duyduklarinda sasiriyorlar ve bunu çok önemsiyorlar.Buradaki merkezlerimizde neden Avrupali dernekler gibi olmuyorsunuz diyor yalnizca bilgilendirme neden yapmiyorsunuz,neden merkezlerin fiyat politikasi ile oynuyorsunuz herseye burnunuzu sokuyorsunuz diyorlar.Yani suya sabuna karisma hanim hanimcik otur, millet ne yaparsa yapsin sana ne ?Oysa amacimiz “oynamak degil; insan tedavi ettirmek “ama kim nasil isterse tabi ki öyle görüyor.Üstelik örnek gösterilen Dünya da en fazla bilinen Infertilite kuruluslari bizim çalismalarimizi övüyor.

Biz hem parasizlikla ve hem sorunlarla mucadele ederken hayallerimizi hic yitirmedik.Siz bize, biz size destek olduk Sebat ettik yemedik .yedik dedik,üsüdük ,sicak dedik,..Agzimizdan bir gün kötü bir laf çikmadi. Hiç kimseyi birbirine düsürmedik. Hiç kimseleri bir yerlere sikayet etmedik. Zarar görsün yada oh olsun diye..Yaralarimizi hep kendi icimizde sardik.:Zaten aile demek bu degilmi?Ama iste hep birlikte bir yerlere geldik.

Herseyin bir sonu vardir elbet arkadaslar her zaman söylüyorum “Her gecenin bir sabahi, her yokusun bir inisi vardir.”

Beni ve ekibimizi hic yalniz birakmadiginiz için size çok tesekkür ediyorum
Unutmayin sizde basaracaksiniz…

Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ